سنجش سلامت روان پرستار کودک

سنجش سلامت روان پرستار کودک

سنجش سلامت روان پرستار کودک :در این مقاله قصد داریم راجب سنجش سلامت روان پرستار کودک صحبت کنیم. پرستاران به علت اینکه ممکن است در شرایط سخت و استرس زایی باشند، به نسبت دیگر افراد بیشتر دچار مشکلات روانی می شوند.

اصولا پرستاران بخش زیادی از مسئولیت های مختلف را بر عهده دارند که باعث می شود موقعیت هایی با سطح بالایی از استرس را تجربه کنند. جالب است بدانید طبق تحقیقات صورت گرفته علت غیبت اغلب پرستاران استرس، افسردگی یا مشکلات روانی بوده و بیش ترین امار خودکشی در پرستاران زن صورت می گیرد.

سنجش سلامت روان پرستار کودک

سنجش سلامت روان پرستار کودک

اهمیت سلامت روان پرستار

طبق بررسی های صورت گرفته از هر چهار نفر یک فرد درگیر مشکلات سلامت روان می شود. این افراد به علت مشکلات روان ضعف زیادی بر روی روابط و زندگی روزمره خود دارند و نمی توانند از زندگی لذت ببرند. منظور از سلامت روان ارامش احساسی و ذهنی فرد است.

افرادی که قصد استخدام پرستار دارند باید قبل از هر چیزی سنجش سلامت روان پرستار کودک یا سالمند را چک کنند. از نشانه های نداشتن سلامت روان می توان به ترس و نگرانی زیاد، درک نکردن واقعیت و هذیان گفتن، داشتن نشانه های مصرف دخانیات یا الکل، وسواس زیاد، گوشه گیری و غمگین بودن و…… اشاره کرد.

سنجش سلامت روان پرستار کودک

سنجش سلامت روان پرستار کودک

مصاحبه استخدام پرستار

در مصاحبه استخدام ابتدا باید پرونده فرد را بررسی کرده که ایا شخص صلاحیت نگهداری از کودک را دارد یا خیر. از جمله نکاتی که باید در زمان گفت و گو به آن توجه داشت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1) پرستاری که به قصد نگهداری از سالمند یا کودک شما می‌ اید قرار است زمان زیادی را با خانواده شما سپری کند پس باید از لحاظ شخصیتی و فرهنگی به شما نزدیک باشد.

2) دارای مدارک پرستاری معتبر باشد و تجربه زیادی در زمینه کاری اش داشته باشد.

3) حتما سوابق فرد را داشته باشید و از نداشتن سوء پیشینه ان اطمینان حاصل کنید.

پرستار کودک چه وظایفی دارد؟

همان طور که می دانید پرستاری از کودک، کار بسیار دشواری است. پرستاران کودک به سه دسته تقسیم می گردند که شامل: کودک یار، روانشناس کودک و مادریار می شود که با توجه به اینکه چقدر نیازمند پرستار هستید می‌ توانید آن ها را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که انجام سنجش سلامت روان پرستار کودک در استخدام شدن نقش بسیاری دارد.

سنجش سلامت روان پرستار کودک

سنجش سلامت روان پرستار کودک

سلامت روانی پرستار

پرستاران برای اینکه بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند باید مراقب سلامت روح و روان خود باشند. از جمله این مراقبت ها می توان به: توجه به احساسات، جدا کردن زندگی شخصی و کاری، اختصاص دادن زمان به خود، توجه به سلامت بدنی، عدم پذیرش مسئولیت، دوری از حواشی محیط کار و….. اشاره کرد.

توجه به احساسات

برخی اوقات رخ می دهد که پرستار از نظر‌ احساسی دچار بی قراری می‌شود. علت این بیقراری ها ممکن است مرگ یک بیمار، رفتار بد همراهان بیمار و سرپرستاران باشد. یک پرستار در منزل ممکن است تمامی این احساسات و رفتار ها را در یک بازه زمانی بسیار کمی تجربه کند. خیلی از پرستاران به عواطف خود توجه نمی کنند و این باعث می شود که احساسات خود را تخلیه نکنند و دچار مشکلاتی چون افسردگی، تیک های عصبی و…. شوند.

اختصاص دادن زمان

پرستار باید با توجه به زمان کاری و بررسی جدول هفتگی کاری و زمان استراحت فارغ از انجام کار های روزمره و ساعت خواب بخشی از زمان خود را به رسیدن به اموراتی مثل: کتاب خواندن، فضای مجازی، ورزش و مدیتیشن اختصاص دهد.

جدا کردن زندگی شخصی و کاری

یک پرستار کار بلد باید زندگی شخصی و کاری اش را از یک دیگر جدا کند. پرستار اگر تمام زمان خود را در خانه به کار های شخصی مثل رسیدن به بچه های خود، مرتب کردن خانه و…. اختصاص دهند و در‌ زمان کاری بیش از حد فشار کاری بر خودش وارد کند، به مرور زمان دچار خستگی روحی و جسمی زیادی می شود و بیشتر در خطر افسردگی قرار می گیرد.

سلامت بدن پرستار

یک پرستار به غیر از سلامت روانی نیاز دارد از نظر جسمانی نیز بدن اماده ای داشته باشد تا بدنش دچار عوارض ناشی کار نشود. پرستار باید سعی کند غذا به مقدار کافی بخورد، ورزش به اندازه داشته باشد و میزان زمان خوابش را تنظیم کند. این کار ها باعث می شود که پرستار از نظر روانی نیز احساس بهتری داشته باشد زیرا سلامت جسمانی و روانی به یک دیگر بسیار مرتبط هستند.

سنجش سلامت روان پرستار کودک

سنجش سلامت روان پرستار کودک

جمع بندی

در صورت نداشتن زمان کافی برای نگهداری سالمند یا کودک خود جهت رسیدگی بهتر به اوضاع سالمند و کودکان می توانید از موسسه پرستاری در خواست اعزام پرستار کنید. این موسسات خدمات پرستاری همچون پرستار کودک، پرستار سالمند، پرستار بیمار، پرستار در منزل و…. را ارائه می دهند.

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527