وظایف پایه و اساسی یک پرستار کودک نوپا

به عنوان یک پدر و مادر، شما وظایف خود را برای نگهداری از کودک نوپایتان بصورت آشکار می دانید.اما اگر پرستار کودک تجربه ی نگهداری از کودک نوپا را نداشته باشد ممکن است وظایف خود را بدرستی نداند.مراقبت از یک کودک نوپا شامل مراقبت های اولیه،داشتن الگوهای رفتاری مناسب،ارائه ی نظم و انضباط و اختصاص دادن زمان کافی به بازی می باشد. یک پرستار کودک باید همیشه از دستورالعمل های شما به هنگام مراقبت از کودک پیروی کند پس نوشتن یک لیست از قوانین می تواند به پرستار کودک در انجام امور خود کمک کند.
گذشته از قوانین خانه و دستور العمل های ایمنی، شیوه های فرزند پروری خود را (شامل تکنیک های نظم و انضباط مناسب،برنامه و قوانین خانواده) نوشته و در محل قابل مشاهده مانند بروی در یخچال بزنید.

یک الگوی خوب
به عنوان یک بزرگسال، مهم است که پرستار کودک شما الگویی برای رفتارهای شایسته و مناسب باشد.این موضوع شامل اجتناب از فحش و توهین در داخل و بیرون خانه و رفتار کردن به صورت یک فرد بزرگسال می باشد. علاوه بر این پرستار کودکتان را آگاه کنید که باید حتما از احساسات شدید خود جلوگیری کند.کودکان نوپا از بزرگسالان اطراف خود می آموزند و رفتارهایی را که مشاهده می کنند و لغاتی را که می بینند و می شنوند تکرار می کنند. اگر پرستار کودک از قبل این مطالب را نمی دانست، همه را بصورت کامل به او توضیح دهید.چرا که کودکان در سنین پایین بسیار تاثیر پذیر هستند و دوست دارند کپی اطرافیان خود باشند. برای دیدن رفتارهای خوب از فرزندتان،حیاتی است که پرستار کودکتان الگوی رفتاری خوبی باشد.

رعایت بهداشت
یکی از بزرگترین مسئولیت های پرستار کودک،تمیز نگه داشتن کودک است. که شامل شستن دست و صورت،تمیز کردن بینی،تعویض پوشک و بردن به موقع او به دستشویی می باشد.اگر پرستار کودک برای شبانه روز از کودک نگه داری می کند، حمام کردن و مسواک زدن دندان های کودک نیز به وظایف او اضافه می شود.علاوه بر این معمولا نیاز است که پرستار لباس کودک را قبل از خواب عوض کند.

سالمندان دارای اختلال حواس و نحوه مراقبت از آنان
مطالعه کنید

تغذیه ی کودک
در طول روز پرستار کودک باید به تغذیه ی او رسیدگی کند،اغلب سه وعده ی غذایی با سه میان وعده در بین وعده های غذایی. گزینه های سالم مانند میوه ها، سبزیجات،اسنک کامل غلات، آب میوه و آب به عنوان میان وعده همیشه در خانه داشته باشید. غذا باید به اندازه ی کافی بزرگ تکه تکه شود که از خفگی جلوگیری کند و به اندازه ای کوچک باشد که کودک نوپا بتواند آنرا بخورد.از پرستار کودک خود بخواهید که برای جلوگیری از هر گونه خطرات خفگی خوراکی هایی مانند آجیل و ذرت بو داده به کودک ندهد.علاوه بر این لیستی از آلرژی های غذایی و ناسازگاری ها را حتما در اختیار پرستار کودک خود قرار دهید.

زمان خواب
کودکان نوپا اگر خواب کافی نداشته باشند به سرعت بد خو می شوند.پرستار کودکتان را از روال خواب فرزندتان آگاه کنید، مانند اینکه کی و چه مدت بخوابد.اگر شما دیر به خانه بر میگردید لیستی از ساعات حمام کردن و لوازم آن را در اختیار پرستار کودک خود بگذارید.همواره باید شرایط آرامی برای استراحت و خواب کودک ایجاد شود، هر کسی می داند که یک کودک هیجان زده به هیچ عنوان نمی خوابد، مهم نیست که چقدر او خوابیده است یا چقدر نیاز دارد.

نظم و انضباط
کودکان نوپا در مرحله ای از زندگی خود هستند که سعی می کنند اندکی مستقل باشند. به این معنی که آنها اغلب مرز ها و محدودیت های خود را محک می زنند..به پرستار کودک در مورد خط قرمز رفتاری کودکتان توضیح دهید،اینکه چه زمانی و چطوری باید کودک را مجبور به رعایت نظم و انضباط کرد.برای مثال اگر برای بازی، شما سه دقیقه وقت اضافه می دهید و یا سر وقت اسباب بازی ها را از فرزندتان می گیرید، پرستار کودک را نیز از روشتان آگاه کنید. برای نتایج بهتر روش های ملایم و سازگار و به دور از هرگونه خشونت را به پرستار کودک خود توصیه کنید.در نهایت یک پرستار کودک باید حتما کودک نوپا را به هنگام انجام کارهای درست تحسین کند،این موجب یادگیری و تشخیص درست و غلط و در عین حال تقویت اعتماد به نفس او می شود.

مهم‌ترین نکات پرستاری از کودک دارای سندروم داون
مطالعه کنید

اگر انجام دادن بخشی از کارهای روزانه در خانه جز برنامه ی روتین کودکتان می باشد،اجازه ندهید که چون شما خانه نیستید که نظارت کنید او احساس کسلی کند.با پرستار کودک در این مورد صحبت کنید تا او بداند که شما چه انتظاری از نحوه ی عملکرد فزرندتان دارید و او چگونه می تواند به کودک کمک کند که کار خود را بدرستی انجام دهد.
یک لیست از کارهای روزمره را تهیه کنید و اینکه چه کسی آنها را انجام می دهد و چه مدت طول می کشد. پاداش یا مجازات لازم را برای به پایان رساندن یا ترک کردن آن به شکل ناقص را هم تعیین کنید.با پرستار کودک خود در مورد نقشش در کمک به انجام دادن کارها توسط کودک صحبت کنید.اگر کودک معمولا کاری را بدون کمک شما انجام می دهد، باید آن را همچنان بدون کمک پرستار کودک انجام دهد و اگر شما پنهانی به کودک خود به هنگام انجام کارهایش کمک می کردید، پرستار را نیز از این موضوع آگاه کنید.
کودکانتان باید متوجه باشند که پرستار مسئول است و اگر به او گوش ندهند عواقبی به همراه دارد. برای داشتن پرستار کودک به منظور کمک در کارهای روزانه ی کودکانتان،مطمئن شوید که او قوانین را می داند و نیز می داند که اگر قانونی شکسته شود چه باید بکند.

(امتیاز دهید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527