مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

چگونه پرستار کودک شویم؟

چگونه پرستار کودک شویم

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

در خصوص این سوال که “چگونه پرستار کودک شویم؟“؛ اگر شما یک پرستار تحصیل کرده و آکادمیک هستید قطعاً میزان درآمدتان در زمینه شغل پرستاری کودک دوچندان می‌باشد. معرفی شغل پرستاری کودک به دو بخش تقسیم می‌شود دسته اول کسانی هستند که بطور تجربی این شغل شیرین و جذاب را بر اساس علایق و توانایی‌های خود آموخته‌اند و دسته دوم افرادی هستند که به طور تخصصی این رشته تحصیلی را در دانشگاه تحصیل نموده‌اند و به طور حرفه‌ای تر شغل پرستار کودک را دنبال می‌کند.
سلامت اول به عنوان مجموعه ای فعال و کارآمد و متشکل از نیروهای حرفه‌ای و دلسوز سعی دارد با ارائه بهترین خدمات پرستاری و مراقبت از کودکان، سالمندان و نیز بیماران، خدمات منحصر به فرد و متمایزی را به هموطنان خود ارائه دهد. این مجموعه متخصص سال‌هاست سعی دارد پرستاران و افراد آموزش دیده و تحصیل کرده را در زمینه پرستاری و نگهداری از کودکان شناسایی نموده و به خانواده‌ها و والدینی که شاغل هستند معرفی نماید.

شغل پرستار کودک یک حرفه پرنشاط و جذاب 

کودکان قشر معصوم و دوست داشتنی، کانون خانواده هستند که در کنار هیجانات و احساسات پرشوری که دارند نیازهایی متفاوت داشته و در نتیجه نیاز به مراقبت‌های خاص و ویژه‌ای دارند.
پدر و مادر به عنوان اصلی‌ترین افراد برطرف کننده این نیازها سعی دارند ساعاتی را در روز به امور و نیازهای کودکان بپردازند، اما گاه والدین به خاطر کسب درآمد و حرفه و به‌خاطر مشاغلی که دارند، ساعات زیادی از روز را در خانه نبوده و یا مشغول تحصیل، تدریس و یا اموری دیگر هستند که مجبور هستند ساعاتی را دور از کودک دلبندشان سپری نمایند. از این رو حضور یک پرستار کودک دلسوز و مهربان که بتواند این ساعات خالی را برای کودک پر کند امری ضروری بوده و نیاز به برنامه ریزی دارد.

شغل پرستار کودک در عین حال که یک شغل حساس و دقیق و ظریفی است اما بسیار پرنشاط و جذاب بوده و بطوری که بسیاری از افراد به‌ویژه قشر بانوان به این شغل علاقه‌مند می‌باشند. پرستار شدن یکی از راه‌های مناسب برای کار با نوزادان و کودکان خردسال است. لذا افرادی که خود نیز شخصیتی اکتیو و پرتحرک دارند بهترین شغل برایشان ارتباط با کودک و نگهداری از اطفال و نوزاد و در نتیجه شغل پرستار کودک می‌باشد.

چگونه پرستار کودک شویم
بازی با کودک یک فعالیت مهم و مفید برای توسعه فیزیکی، عاطفی و اجتماعی آنها است.

یک پرستار کودک باید دارای مهارت‌های ارتباطی قوی باشد تا بتواند به درستی با کودکان و خانواده ارتباط برقرار کند. مجموعه راهنمای استخدام پرستار در منزل به شما راهنمایی‌های لازم را جهت استخدام پرستار در منزل ارائه می‌دهد.

معرفی شغل پرستاری کودک و ویژگی‌های منحصر به فرد آن

شغل پرستاری کودک یک حرفه مهم و حساس در عرصه بهداشت و درمان است که به مراقبت و مشاوره بهداشتی و پزشکی برای کودکان اختصاص دارد. پرستاران کودک با ویژگی‌های منحصر به فردی مانند صبوری، دلسوزی، تعامل خوب با کودکان و توانایی ایجاد ارتباط اعتمادساز با خانواده‌ها، نقش کلیدی در ارتقاء سلامت و رشد سالم کودکان ایفا می‌کنند. این حرفه نیازمند تخصص و آموزش‌های مرتبط با مشکلات و نیازهای خاص کودکان می‌باشد و پرستاران کودک برای ارتقاء بهترین سطح مراقبت و خدمات به کودکان در هر مرحله از رشد، به دانش و مهارت‌های خاصی نیاز دارند.

مقالات مرتبط: پرستار کودک در شمال تهران

وظایف پرستار کودک با توجه به چند مؤلفه مهم تقسیم بندی می‌شود: از جمله سن کودک یا نوزاد، اطلاع از وضعیت جسمانی کودک و میزان نیازهای روزانه او، رسیدگی به امور تغذیه کودک در طول روز، آموزش و مهارت آموزی مطابق با رنج سنی کودک، و غیره.

چگونه پرستار کودک شویم؟
بازی با کودک می‌تواند راهی برای سرگرمی، تقویت ارتباط و توسعه مهارت‌های آنها باشد.

کارهایی که یک پرستار کودک باید انجام دهد دربرگیرنده تمامی اقداماتی است که لازم است پرستار در دوران پرستاری کودک انجام دهد. کودکان عاشق بازی هستند و هرقدر هم به بازی مشغول باشند خسته نمی‌شوند. از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد و وظایف پرستار کودک اطلاع از انواع بازی‌های فکری، تفریحات متنوع و هر کار هیجان انگیز و در عین سالم و دور از خطری است که برای کودک جذاب باشد.
برای معرفی شغل پرستاری کودک بسیاری از هم وطنان عزیز می‌توانند از طریق مجموعه‌های کاریابی و یا از طریق مراکز بهداشت و یا انجمن‌های پرستاری اقدام نمایند. چون این مجموعه‌ها با والدین زیادی در ارتباط هستند که از آن‌ها جهت معرفی پرستار کودک راهنمایی می‌خواهند.

وظایف پرستار کودک در منزل علاوه بر بازی کردن، یاددادن مطالب مهم آموزشی از جمله آموزش نقاشی، آموزش آشنایی با رنگ‌ها، شمردن، شعر خواندن و… نیز می‌باشد. این کارها استعدادهای نهفته کودک را شکوفا می‌کند.

میزان درآمد شغل پرستاری کودک چقدر است؟

استخدام پرستار کودک آن هم پرستاری که باتجربه و کاربلد باشد نیاز به هزینه و اختصاص حقوق شایسته و کامل به فرد مورد نظر دارد. درآمد شغل پرستاری کودک با توجه به نیازها و توقعاتی که والدین از پرستار دارند متفاوت است. معمولاً نگهداری از نوزادان حقوق و دستمزد بیشتری دارد چرا که کلیه امور بهداشتی کودک بر عهده پرستار می‌باشد. همچنین میزان ساعاتی که برای پرستار کودک خود در نظر می‌گیرید در میزان حقوق او نقش دارد.

همچنین برای کودکان و اطفالی که دچار بیماری‌های خاص هستند و نیاز به توجه و مراقبت ویژه دارند قاعدتاً با توجه به تخصص ویژه ای که باید پرستار در زمینه نگهداری از چنین کودکانی باید داشته باشد، هزینه و دستمزد پرستاری نیز بیشتر می‌باشد. به طور کلی میزان خدمات، مدت زمان مراقبت، ویژگی‌های فردی و جسمانی کودک و سطح توقع والدین از پرستار در نحوه دستمزد و میزان درآمد شغل پرستاری کودک نقش دارد. در هر دوصورت والدین نیاز دارند که اعتماد و اطمینان لازم را به شما پرستار دلسوز و مهربان داشته باشندو لازمه‌ی این کار ارتباط عمیق عاطفی بین شما و کودک مورد نظر می‌باشد.

چگونه پرستار کودک شویم
سرگرمی کودکان می‌تواند بازی‌های آموزشی، فعالیت‌های خلاقانه و مشارکت در فعالیت‌های فیزیکی باشد.

به کودک نشان دهید که به او علاقه دارید و احساساتش را می‌فهمید. با ابراز علاقه، توجه و احترام نسبت به او، او را تحریک به ارتباط و ارتباط عمیق‌تر با شما می‌کنید. کودک را تشویق کنید و به او اعتماد کنید تا خودش را برای تصمیم‌گیری‌ها و انجام وظایف مختلف آماده کند. این کار اعتماد به نفس او را افزایش می‌دهد و خودمختاری را تقویت می‌کند.

 

کارهایی که یک پرستار کودک باید انجام دهد از طریق مجموعه‌های تخصصی آموزش پرستاری به آن‌ها یاد داده می‌شود که از جمله این مجموعه‌های متخصص و دلسوز در امر معرفی پرستار کودک به والدین مجموعه سلامت اول می‌باشد.

راه‌های تبدیل شدن به یک پرستار کودک و وظایفی که باید انجام دهید.

شغل پرستار کودک یک حرفه کاملاً شیرین و جذاب و درعین حال تخصصی و ویژه است که نیازمند علاقه، صبر و حوصله زیاد است. اگر اینکه چگونه پرستار کودک شویم؟ سوال شما نیز میباشد، بدانید چگونه باید آموزش‌های لازم و مطالعات ویژه‌ای را در خصوص اینکه چگونه پرستار شویم داشته باشید. وظایف پرستارکودک در عین حال که نیازمند علاقه و آموزش است اما چندان سخت نیست و فقط نیاز به اشتیاق و روحیه بالایی دارد که غالباً خانم‌ها و بخصوص خانم‌های جوان نسبت به این حرفه با انگیزه‌تر هستند.

پرستار در منزل سلامت اول
درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول
سایر مطالب مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.