مرکز پرستاری مراقبتی یا خدمات پرستاری در منزل؟

مرکز پرستاری مراقبتی یا خدمات پرستاری در منزل؟

بر اساس آمار اخیر، تقریبا همه ی ما می خواهیم که وقتی سالخورده تر شدیم از خدمات پرستاری در منزل استفاده کنیم. اما گاهی اوقات مجبور می شویم که به جای آن به یک مرکز پرستاری مراقبتی برویم. چگونه تصمیم گیری می کنید؟ و قرار است چقدر هزینه داشته باشد؟

به گزینه های مراقبتی خود فکر کنید.

مهم ترین تصمیم در زمانی که به نیازهای مراقبتی خود فکر می کنید، این است که آیا می توانید در منزل خود بمانید یا باید به یک مرکز پرستاری مراقبتی منتقل شوید. این تصمیم گیری بر اساس این خواهد بود که شما چه می خواهید و چه مراقبت هایی نیاز دارید، اما شما باید به این هم توجه کنید که چقدر هزینه بر می دارد.

 نکات مثبت و منفیِ رفتن به مرکز پرستاری مراقبتی

نکات مثبت:

کارکنان آموزش دیده همیشه در دسترس هستند.

همیشه کسانی برای همنشینی با شما وجود دارند.

اغلب فعالیت های سازمان دهی شده برقرار است.

نیازی نیست که نگران قبض های آب و برق و … ، وعده های غذایی و امور منزل باشید.

مرکز پرستاری مراقبتی یک مکان امن است.

نکات منفی:

همه ی متعلقات شما باید در یک اتاق جا شوند.

احساس می کنید که استقلال خود را از دست داده اید.

ممکن است اجازه نداشته باشید یک حیوان خانگی همراه خود داشته باشید.

ممکن است از همنشینی با دیگر ساکنان مرکز مراقبتی پرستاری لذت نبرید.

 نکات مثبت و منفی خدمات پرستاری در منزل:

نکات مثبت:

شما میتوانید در خانه ی خودتان بمانید.

زمانی که هزینه های مراقبتی خودتان را حساب می کنید، ارزش خانه تان به حساب نمی آید.

مزایای بغل کردن نوزاد : هر آنچه والدین و پرستار کودک باید در این مورد بداند
مطالعه کنید

به چیزهایی که برایتان آشنا هستند، نزدیک می مانید.

کنترل کامل بر مراقبت و حمایتی که از شما می شود، دارید.

نکات منفی:

ممکن است تنها بمانید.

با وجود سیستم هشداردهنده و سر زدن های منظم پرستار ، همچنان ممکن است در خطر باشید.

ممکن است دوست نداشته باشید که کارکنان مرکز خدمات پرستاری در منزل به خانه ی شما بیایند..

بررسی موارد پیش آمده

مرکز مراقبتی پرستاری:

“زمانی که جان به طور ناگهانی مرد، تازه متوجه شدم که چقدر به او وابسته بودم. بعد از آسیبی که به من وارد شد، او کسی بود که همیشه از من مراقبت می کرد.

“ابتدا قرار بود من در خانه بمانم  و با وجود کمک هایی که مرکز خدمات پرستاری در منزل به من می کرد، به زودی متوجه شدم که ماندن در خانه به درد من نمی خورد.

“خانه بدون جان، بسیار بزرگ و خالی به نظر می رسید، و چون نمیتوانستم به خوبی راه بروم، هر روز را در مقابل تلویزیون سپری می کردم.  خیلی تنها شده بودم- تسلیم شده بودم.

“پس در کنار خانواده نشستم و درباره ی  رفتن به مرکز پرستاری مراقبتی صحبت کردم. نگران بودم که فروش خانه باعث شود که ارث زیادی به فرزندانم نرسد، اما آن ها از من خواستند که نگران این قضیه نباشم.

“خب، من تا الان 9 ماه است که درمرکز پرستاری مراقبتی بیچاکر بوده ام، و به نظرم راه حل عالی ای بوده است. من اتاق خودم را دارم، بسیار مدرن تر و راحتتر در مدیریت نسبت به آن خانه ی قدیمی- و با کارکنانی که در شبانه روز در دسترس هستند، واقعا احساس امنیت میکنم.

ارتباط موثر پرستار و سالمند
مطالعه کنید

“بهتر از همه این که در مرکز پرستاری مراقبتی بسیاری از افراد هستند که میتوانم با آن ها صحبت کنم، و بسیاری از فعالیت های سازمان دهی شده وجود دارد که مرا مشغول می کند.”   -جیم

 خدمات پرستاری در منزل:

“پدرم از زمان اولین ازدواجش در این خانه زندگی کرده است. این خانه ی همه ی اعضای خانواده بود. اما زمانی که پدر آسیب دید، ما با تصمیمات سختی مواجه شدیم- قلبمان می گفت که او باید تحت نظارت خدمات پرستاری در منزل در خانه بماند اما عقلمان می گفت که بهترین گزینه مرکز مراقبتی پرستاری است.

“این تا زمانی بود که ما به دنبال گزینه های موجود بودیم. امکاناتی که مرکز خدمات پرستاری در منزل فراهم می کرد، شگفت انگیز بود- همه چیز از وعده های غذایی روی ویلچر گرفته تا کوتاه کردن موهایش. کارکنان خدمات پرستاری در منزل دو بار در روز می آمدند تا غذای اصلی اش را آماده کنند و کارهای کوچکی که او نمیتواند انجام دهد را انجام دهند، مثل حمام کردن.

“پدر بدون آن ها از دست می رفت و آن ها این آن ها این آرامش خاطر را به ما می دادند که هر روز یک نفر از مرکز خدمات پرستاری در منزل نزد پدر می آید. برای باقی اوقات که تنها بود، یک هشداردهنده برای زمانی که از جایی بیفتد، و یک دکمه برای زمانی که دچار حمله می شد.

“ممکن است روزی بیاید که او مجبور شود به مرکز پرستاری مراقبتی برود، اما برای مدتی او از پرسه زدن در باغچه و صحبت کردن با همسایه ها لذت می برد

(امتیاز دهید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527