پرستاری از سالمند در منزل

بسیاری از سالمندان ترجیح می­دهند با افزایش سن­شان به جای رفتن به مراکز نگهداری طولانی مدت، تا هر وقتی که بشود در منزل بمانند و خدمات پرستاری در منزل را دریافت کنند. اگر شما نیاز به کمک­های کمی در انجام فعالیت­های روزمره­تان داشته باشید و دوست داشته باشید که در بین افراد خانواده و دوستانتان زندگی کنید، ماندن در خانه برای شما انتخاب درستی خواهد بود. راهنمایی­های زیر، خدمات پرستاری در منزل موجود هستند که در حفظ استقلال شما و داشتن زندگی راحت در منزل­تان به شما کمک کنند.

آیا مراقبت در منزل برای من یا سالمند عزیزم مناسب است؟

طبیعی است که با مسن­تر شدن بخواهید تا جایی که بشود در منزل خودتان بمانید و خدمات پرستاری در منزل را دریافت کنید. با این حال نگاه کردن از بالا بر کل مسئله می­تواند به تصمیم­گیری شما درباره­ی ماندن در منزل برای طولانی مدت کمک کند. اغلب اوقات تصمیم به ترک خانه در اثر از دست دادن فردی به طور ناگهانی یا یک اتفاق اورژانسی گرفته می­شود و شرایط سازگاری با محیط را برای فرد سخت­تر می­کند. گزینه­هایتان، بودجه­تان و گزینه­های جایگزین را در نظر بگیرید.

تصمیم­گیری برای ماندن در منزل

عوامل متعددی در داشتن بهترین انتخاب برای شما دخیل هستند. برخی از این عوامل به شرح زیر است:

  • موقعیت مکانی و در دسترس بودن. منزل شما در کجا واقع است؟ در داخل شهر زندگی می­کنید یا در مناطق حومه­ی شهر که دسترسی به آن نیازمند رانندگی زیاد است؟ اگر در منطقه­ای هستید که دارای وسایل نقلیه عمومی است، آیا امن هستند و به راحتی در دسترس هستند؟ چقدر زمان می­برد تا به مراکز خرید یا مراکز پزشکی برسید؟
  • در دسترس بودن منزل و نگه­داری آن. آیا منزل شما به سادگی مرتب می­شود؟ آیا دارای پله­های زیاد یا سطح شیبدار است؟ آیا حیاط بزرگی دارید که باید به آن رسیدگی شود؟
  • داشتن پشتیبان. آیا خانواده و دوستان­تان در نزدیکی شما هستند؟ آیا می­توانند از شما حمایت کنند؟ برخی از سالمندان ترجیح می­دهند به کمک خانواده­شان تکیه کنند، اما با افزایش نیازهای سالمند رسیدگی به تمام احتیاجات سالمند برای خانواده مقدور نیست. باید نزدیک بودن به مراکز خدمات پرستاری و نگهداری در نظر گرفته شود.
  • انزوا. اگر بیرون رفتن از خانه برای شما مشکل شود، ممکن است به سرعت دچار انزوا شوید. ممکن است نتوانید به سرگرمی­های قبلی­تان یا فعالیت­های اجتماعی بپردازید یا خانواده و دوستان­تان را ملاقات کنید. از دست دادن این ارتباطات و حمایت­ها منجر به افسردگی خواهد شد.
  • شرایط پزشکی. هیچ کس نمی­تواند آینده را پیشگویی کند. با این حال اگر می­دانید که فردی در خانواده­تان دچار بیماری­ای است که به مرور زمان بدتر می­شود، باید تمهیدات لازم را برای رسیدگی به سلامت و مشکلات حرکتی وی بیاندیشید. چه مشکلاتی در انتظار شما خواهد بود و چگونه باید آن­ها را برطرف کنید؟
  • امور مالی. تعیین بودجه با هزینه­های پیش­بینی شده می­تواند به شما در سنجیدن بار مثبت و منفی موقعیت­تان کمک کند. پرستاری از سالمند می­تواند هزینه زیادی برای خانواده داشته باشد، اما استخدام پرستار در منزل برای نگهداری از سالمند در خانه نیز می­تواند هزینه­بر باشد، خصوصا در سطوح بالای مراقبت و یا مراقبت­های 24 ساعته.
(امتیاز دهید)
۶ تکنیک برای برقراری ارتباط مستحکم با فرزندان
مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527