مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

همراه بیمار: 10 راه برای کمک به عضوی از خانواده یا دوستی که در بیمارستان است

10 راه برای کمک به خانواده در بیمارستان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

یک همراه بیمار چه کسی است؟ همراه بیمار می تواند همسر، والدین، فرزند، برادر یا خواهر، دوست یا حتی یک فرد استخدام شده ی دارای تخصص باشد. نقش اولیه ی همراه بیمار، حمایت از بیمار است.

چرا وجود یک همراه بیمار مهم است؟

اغلب، بیمار نمی تواند چیزی را که در بیمارستان، یا مطب دکتر به او گفته شده است، بخاطر بسپارد و حتی ممکن است گاهی پزشک اخبار بدی به او بدهد. آن ها احساس خیلی خوبی ندارند و احتمال دارد هوشیاری ای که در شرایط عادی دارند را نداشته باشند. همراه بیمار حضور دارد تا فرم های مربوطه را پر کند و اطلاعات لازم را بنویسد، سوال های ضروری را بپرسد و مطمئن باشد که بیمار از امنیت برخوردار است. حال آنکه همراه بیمار در بیمارستان حضور دارد تا زمانی که پرستاری در اتاق نیست، هر جا که نیاز بود به بیمار کمک کند.

چگونه به عنوان یک همراه بیمار، از بیمار حمایت کنیم؟

 تا جاییکه امکان دارد در کنار او باشید. درباره ی قوانین عیادت سوال کنید. شما میتوانید به نوبت جایتان را با دوستان/خانواده عوض کنید. اگر نمی توانید همراه بیمار باشید، یک پرستار انتخاب کنید تا روزی 2 یا 3 بار به او سر بزند و شرایط را بررسی کند.
یک کاغذ و خودکار یا یک نرم افزار یاداشت برداری مثل Evernote در دسترس داشته باشید تا بتوانید اطلاعاتی را که دکتر و پرستارها به شما می دهند به سرعت یادداشت کنید و یا اینکه سوالات خود را در آن ها بنویسید تا دفعه ی بعد که دکتر یا پرستار به اتاق آمدند، فراموش نکنید که سوالاتتان را از آن ها بپرسید. همچنین سعی کنید علائم حیاتی و میزان قند خون را بنویسید.

 از کارکنان بیمارستان درباره ی چیزهایی که متوجه نمی شوید یا چیزهایی که می خواهید بدانید، بپرسید. اگر پرستار می خواهد دارویی به بیمار بدهد، از او بپرسید که آن چه دارویی است.
 زمانی که کارکنان وارد اتاق می شوند، مطمئن شوید که دست هایشان را می شویند. اگر دیدید که دست های خود را نشستند یا از ضدعفونی کننده ی دست استفاده نکردند، از این که به آن ها تذکر دهید نترسید. شما به عنوان یک همراه بیمار حق اعتراض دارید.

مطمئن شوید هر فردی که وارد اتاق می شود تا کاری برای بیمار انجام دهد، مچ بند بیمار را چک می کند.
 مطمئن شوید که بر روی همه ی داروها، کیسه های محتوی مایع سرم و سایر تجهیزات داخل اتاق برچسب مشخصات بیمار خورده باشد. از گروه خونی بیمار مطلع شوید تا اگر نیاز به دریافت خون داشت، بتوانید اطمینان حاصل کنید که گروه خونی سازگار با گروه خونی خود را دریافت می کند.

ترخیص بیمار از بیمارستان توسط همراه بیمار

 دستورالعمل های ترخیص را بپرسید و برای هر داروی جدیدی که دکتر تجویز می کند، از او نسخه بخواهید. درباره ی دارو ها بپرسید و این که وقتی بیمار به خانه رسید چه دارویی را باید بخورد. دکتر ممکن است که پرهیزهای غذایی را تغییر دهد. بپرسید که آیا باید همان پرهیزهای غذایی قبلی را اجرا کند یا اینکه مصرف داروهای قبلی را متوقف کند.
اطلاعات تماس دکتر، خدمات درمان در منزل و یا مراکز آزمایش های خاص را داشته باشید. تا در مواقع ضروری بتوانید تحت عنوان همراه بیمار با آن ها قرار ملاقات تنظیم کنید.

برگه ی حقوق بیمار. این برگه را مطالعه کنید. این برگه در طول پروسه ی پذیرش به بیمار داده می شود. شما به عنوان یک همراه بیمار باید حقوق بیمار را بشناسید تا درباره ی مراقبت از بیمار تصمیم گیری کنید، اگر شکایتی دارید بدانید با چه کسی تماس بگیرید و … همچنین درباره ی تیم پاسخ دهی فوری اطلاعات کسب کنید. این گروه در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته در دسترس هستند تا اگر بیمار در وضعیت خطرناکی بود اقدامات لازم را انجام دهند.
 

یک پرستار بیمار بودن می تواند کار سختی باشد. ممکن است بسیار زمان بر و یا حتی بسیار خسته کننده باشد. زمانی را برای مراقبت از خود اختصاص دهید. رخت شویی، حمام و یخچال مخصوص همراه بیمار را پیدا کنید تا در صورت نیاز از آن ها استفاده کنید. اگر عضو دیگری از خانواده در دسترس است می توانید مسئولیت های همراه بیمار بودن را به نوبت انجام دهید.

 

پرستار در منزل سلامت اول
درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول
سایر مطالب مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.