مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

مسئولیت های یک پرستار کودک

مسئولیت های یک پرستار کودک

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

جست و جوی یک پرستار مناسب برای کودک،کار چالش بر انگیز هر پدر و مادری است. پدر و مادر می خواهند یک پرستار کودک که واجد شرایط، با تجربه و قابل اعتماد می باشد را استخدام کنند که با خیال آسوده کودک خود را بتوانند تحت مراقبت پرستار در منزل بگذارند.

وظابف یک پرستار کودک

ایمنی

ایمنی کودک باید اولویت یک پرستار کودک باشد.پدر و مادر همیشه در مورد ایمنی کودک خود نگران هستند،بنابراین در خانه یا در هرجای دیگری،پرستار کودک باید او را از هرگونه آسیب فیزیکی محافظت کند و مراقب اشیایی در منزل یا زمین بازی که می تواند موجب آسیب به کودک شود باشد.اسباب بازی ها باید بعد از بازی به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی به طور منظم در جای مخصوص خود مرتب شوند.همچنین یک پرستار کودک باید مراقب تعامل کودک با غریبه ها باشد و او را از نزدیک شدن به هرگونه خطری محافظت کند.

خانه داری

از پرستار کودک انتظار می رود که کارهای کوچک و سبک خانه را انجام دهد. نگهداری کودک می تواند موجب بهم ریختگی خانه شود بنابراین پرستار باید در نظر داشته باشد خانه را تمیز نگه دارد.مسئولیت های یک پرستار کودک تمیز نگه داشتن کودک و تمیز و مرتب کردن ظروف و لوازم خواب کودک است.از آنجا که اولویت او مراقبت از کودکان است،اغلب فرصت انجام دادن کارهای بیشتری را ندارد.به عنوان یک قانون،یک پرستار کودک صرفا باید خانه را مرتب و تمیز ترک کند.اگر والدین درخواست جارو کردن و شست و شوی لباس و گردگیری را داشته باشند (که جز وظایف پرستار کودک نیست) می توانند در ازای پرداخت حقوق بیشتر با پرستار به توافق برسند.

آمادگی برای شرایط اضطراری

زمانی که پدر و مادر بدانند که پرستار کودکشان در مواقع اضطراری آمادگی لازم را دارد احساس امنیت می کنند.در واقع این یکی از وظایف اساسی یک پرستار کودک می باشد.(آمادگی برای شرایط اضطراری)
هر پرستار کودکی باید آموزش های اضطراری مانند کمک های اولیه و CPR  (احیای قلبی ریوی) را یاد بگیرد و در مورد تاریخچه ی پزشکی کودک مورد نظر خود اطلاعات لازم و کافی را بدست آورد و یک لیستی از شماره تلفن های مهم خانواده و تماس های اضطراری امبولانس، آتش نشانی، کنترل سم و پلیس به همراه داشته باشد.

فعالیت ها و سرگرمی ها

یکی دیگر از کارهای یک پرستار کودک این است که کودک تحت مراقبت خود را با فعالیت هایی سرگرم کند و هم در محیط خانه و هم در فضاهای باز بداند با چه فعالیت هایی می توان خلاقیت کودک را تحریک کرد و سلامتی جسمانی او را افزایش داد. پدر و مادر از پرستار کودک خود انتظار دارند زمانی که کودکشان بیدار است،او را فعال نگه دارد.پرستار باید فعالیت ها و بازی های مناسب هر رده ی سنی را برای کودک مورد نظر خود پژوهش کند.این تعاملات باعث قوی شدن رابطه ی بین پرستار و کودک می شود.
همچنین پرستار کودک باید مدت زمان تماشای تلویزیون و البته برنامه هایی که کودک می بیند را تحت نظر داشته باشد و اگر کودک با سن بالاتر،تکالیف مدرسه داشته باشد باید در ایجاد تمرکز و ارائه راهنمایی های ممکن کمک کند.

تغذیه ی کودک

این نیز یک وظیفه ی اساسی یک پرستار کودک است که از تغذیه کودک تحت مراقبت خود مطمئن باشد.در کودکان با سن کم،پدر و مادر زمان و نوع وعده های غذایی کودک خود را در اختیار پرستار می گذارند و او باید به دقت آنها را رعایت کند. با این حال پرستار کودک باید به گرسنگی کودک در زمان های دیگر نیز توجه و رسیدگی کند.در موارد کودکان با سن بالاتر، مسئولیت پرستار کودک صرفا آماده سازی غذا و تغذیه کودکان می باشد.
پرستار کودک باید مهارت های اولیه ی پخت و پز را دارا باشد و دانش لازم برای مواجهه با انواع ذائقه های غذایی را داشته باشد.او همچنین باید روش های اساسی ایمنی به هنگام تغذیه (مانند جلوگیری از خفگی) را بداند.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.