نکاتی برای حفظ آرامش پرستار سالمند بیمار به جهت مراقبت بهتر

فرض کنید وضعیت بیمار رو به وخامت است و پرستار سالمند بیمار باید این موضوع را به پزشک معالج اطلاع دهد. پرستار سالمند بیمار تمام علایم حیاتی، نمودار ها و تمامی اطلاعات پزشکی بیمار را در اختیار دارد و می خواهد سریعا آنها را به پزشک منتقل کند. روش انتقال سریع همه اطلاعات، برای پرستار سالمند بیمار کارساز نخواهد بود.

 اگر پرستار سالمند بیمار همه اطلاعات را به سرعت برای پزشک بازگو کند، تنها پزشک را سر در گم و خودش را خسته خواهد کرد. پرستار بیمار با این روش نمی تواند نکات مهم را برای پزشک مشخص کند و بیمار از این موضوع متضرر خواهد شد.  باید اطلاعات را طبقه بندی شده و مفید در اختیار پزشک قرار دهد.

 روش “ISBAR” روش مناسبی برای طبقه بندی اطلاعات پرستار بیمار خواهد بود. ” ISBAR” مختصر شده عبارات شناسایی، شرایط، سابقه، ارزیابی و توصیه در زبان انگلیسی است. هنگامی که پرستار بیمار اطلاعات را طبقه بندی شده و به آرامی برای پزشک توضیح می دهد، پزشک تصویر درستی از شرایط بیمار را در اختیار خواهد داشت و بهترین تصمیمات را خواهد گرفت. در ادامه روش ” ISBAR” را جزیی تر بررسی خواهیم کرد:

شناسایی شرایط که ما می توانیم داشته باشیم 

پرستار سالمند بیمار باید در ابتدای توضیحات برای پزشک مشخص کند که در مورد چه کسی سخن می گوید. این عبارت معنای مشخصی دارد. اما پرستار بیمار همیشه نمی تواند شرایط بیمار را به صورت دقیق مشخص کند. ممکن است یک بیمار فشار خونش پایین باشد و این موضوعی مشخص است. اما اگر یک بیمار احساس خوبی ندارد اما علایم حیاتی او معمولی است، موضوع برای پرستار بیمار کمی پیچیده خواهد شد.

سابقه

اگر پرستار سالمند می خواهد با پزشکی که اطلاعاتی در مورد بیمار ندارد صحبت کند، باید تمامی سوابق بیمار را برای او توضیح دهد. اما طبیعی است که اگر پزشک مورد نظر، چندین سال پزشک معالج آن بیمار بوده است، گزارش دادن سوابق بیمار توسط پرستار بیمار لزومی نخواهد داشت.

راهنمای شما برای مراقبت و حمایت
مطالعه کنید

ارزیابی

همه پزشکان از پرستار بیمار ارزیابی را می خواهند. ارزیابی به این معنی است که بیمار در نظر پرستار بیمار چگونه به نظر می رسد. پرستار بیمار نباید از اظهار نظر بترسد. باید به مهارت های ارزیابی خودش اعتماد کند و ارزیابی اش از بیمار را به پزشک بگوید.

توصیه

پیشنهاد کردن یک راه حل برای یک مشکل ممکن است برای پرستار بیمار کمی نابجا به نظر برسد. به ویژه برای یک پرستار سالمند بیمار تازه کار. اما پزشکان معمولا از توصیه های پرستار بیمار استقبال خواهند کرد.

نکاتی برای حفظ آرامش پرستار سالمند بیمار

کار پرستار بیمار می تواند خسته کننده و طاقت فرسا باشد. به ویژه برای پرستار بیماری که در بخش های اورژانسی مشغول به کار است. پرستار بیمار ممکن است در طول شیفت کاری اش بارها از اتاقی به اتاق دیگر برود و مراقب تعداد زیادی از بیماران باشد. یک پرستار سالمند بیمار برای اینکه در طول این مدت زمان پر کار و طاقت فرسا بتواند آرامش خود را حفظ کند، باید این نکات سودمند را به یاد داشته باشد:

زیاد قهوه نخورید

ممکن است قهوه برای بسیاری از افراد انرژی زا باشد اما مقادیر زیاد آن نتیجه عکس خواهد داشت. برای او نیز همین شرایط وجود دارد. به ویژه برای پرستار بیماری که در تمام روز با بیماران سر و کار دارد و باید کاملا هوشیار بماند. پرستار بیمار می تواند به جای استفاده زیاد از قهوه و مایعات انرژی زا، با یک صبحانه کامل روز خود را شروع کند.

مشتاقانه گوش دهید.

با دقت گوش دادن و شنیدن برای پرستار بیمار بسیار مهم است. چرا که پرستار بیمار در یک محیط بهداشتی و درمانی کار می کند و هرگونه صحبت از سوی هر شخص  تواند در روند درمانی بیمار تاثیر گذار باشد. پرستار سالمند باید بر روی شرایط بیمار و صحبت ها در مورد آن به دقت تمرکز کند. پرستار بیمار باید در هر مکالمه ای با خودش بگوید که شاید این صحبت ها برای درمان بیمار مفید باشد.

7 گام موثر برای کمک به والدین سالمند
مطالعه کنید

صدای خود را بالا نبرید.

پرستار بیمار باید حرفه ای عمل کند و همیشه در کار و صحبتش آرامش وجود داشته باشد. پرستار سالمند باید صحبت هایش را با تن صدای کاملا معمولی بیان کند و هر چقدر این کار را بیشتر تکرار کند، انجام آن برای او ساده تر خواهد بود.

پرستار سالمند بیمار از خودتان مراقبت کنید.

پرستار بیمار باید هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روحی از خودش مراقبت کند. به جرات می توان گفت که این موضوع مهمترین نکته برای حفظ آرامش پرستار بیمار در زمان کار است. یک خواب راحت شبانه می تواند کلیدی برای شادابی پرستار بیمار در روز بعد باشد. همچنین، ورزش کردن نیز به پرستار سالمند بیمار در حفظ روحیه و آرامش کمک بسیار می کند.

نفس عمیق بکشید.

ممکن است در طول یک شیفت کاری، مراقب بیمار بدون وقفه مشغول کار شود و متوجه فشار ناشی از کار نباشد. مهم است که مراقب بیمار زمانی هر چند کوتاه برای خودش در نظر بگیرد و چند نفس عمیق بکشد. این کار کمک زیادی به حفظ آرامش پرستار بیمار خواهد کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527