مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

انتقال خدمات مراقبتی از بیمارستان به خانه

انتقال خدمات مراقبتی از بیمارستان به خانه

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

انتقال بیمار از بیمارستان به منزل

زمانی که خانواده ها تصمیم می گیرند بیمار خود را به هر دلیلی ( معمولا مسائل مالی ) از مراکز مراقبتی به خانه انتقال دهند، فشار روی پرستار و مراقب بیمار افزایش می یابد. به گفته مارجری پابست ( Margery Pabst ) نویسنده کتاب Enrich Your Caregiving Journey آمادگی برای انجام این کار در رفتار مراقب بیمار تاثیرگذار است. در این جابجایی باید از وارد شدن هر گونه ضربه مالی و عاطفی بر مراقب بیمار جلوگیری شود. پابست تمام مسائلی که قبل از انجام این کار باید در نظر داشته باشید و تمام مراحل آن را بیان می کند.

کار را با پرسش از خود آغاز کنید

باید با چه کسی ملاقات کنم؟ این اولین سوالی است که باید به آن جواب دهید. تمام افراد متخصصی که با بیمار در ارتباط بوده اند، اطلاعات و مشاهداتی از روند بیماری فرد در طول درمان دارند. پرستار بیمار باید تمام این اطلاعات را یادداشت کند و از هر فرد متخصص سوالات زیر را بپرسد.
1. چه چیزهایی باید بدانم؟
2. چه کارهایی قبل از جابجایی به خانه باید انجام شود؟
3. چه مسئولیت های جدیدی باید داشته باشم؟
هر سوال دارای اهمیت است زیرا شما مسئول مراقبت از بیمار در کل روز خواهید بود. از آن جایی که شما شاهد نحوه مراقبت از بیمار نبوده اید پس باید با پرسش از دیگران تمام اطلاعات لازم را داشته باشید. در صورت امکان این کار را همراه با مراقب بیمار انجام دهید.
ملاقات با متخصصین بیمار همچنین می تواند رویکرد های متفاوت بین متخصصین را آشکار کند. مقایسه این رویکرد ها برای داشتن یک رویکرد پایدار لازم است. به طور مثال ممکن است دو پرستار روش های متفاوتی برای درمان داشته باشند. با رفع این ابهامات باید بهترین رویکرد برای بیمار انتخاب شود. همراه داشتن مراقب بیمار این مقایسه را ساده تر می کند، زیرا او در زمینه سلامت اطلاعات دقیق تری نسبت به شما دارد.
همچنین برداشت های شخصی شما از بیمار خود نیز بسیار حائز اهمیت است. مراقب بیمار شاید درک بهتری از نیاز های عاطفی بیمار داشته باشد در حالی که پزشک ممکن است فقط به فرآیند های پزشکی بیمار توجه کند. با در نظر گرفتن این عوامل مراقب بیمار باید بهترین رویکرد را برای مراقبت از بیمار انتخاب کند.

وقتی که تصویر واضحی از انجام تمام کارهای لازم پیدا کردید، مراقب بیمار را تشویق کنید که کارهای زیر را دنبال کند.
1. مراقب بیمار باید یک پرونده ی مراقبتی از تمام اطلاعات دارویی، رژیم غذایی تهیه کند. داشتن این پرونده باعث می شود که شما اطمینان پیدا کنید که هیچ کاری فراموش نشده است. همچنین اگر مراقب بیمار دیگری خواست مراقبت از بیمار را بر عهده بگیرد کار برای او ساده شود.
2. در مورد قوانین خانه با مراقب بیمار صحبت کنید مثلا مکان تخت بیمار، وسایل پزشکی، وسایل تهیه غذا. همچنین توجه کنید که اگر افراد دیگری در خانه زندگی می کنند، راحتی آن ها نیز باید در نظر گرفته شود. با آماده کردن خانواده با مسائلی که ممکن است در آینده پیش بیاید از ایجاد جر و بحث های بیهوده در آینده دوری کنید. با این کار در زمان و هزینه صرفه جویی کنید و محیط صمیمی برای بیمار ایجاد می کنید.
3. از مکان تمام وسایل پزشکی و داروها قبل از آوردن بیمار به خانه اطمینان پیدا کنید. با در نظر گرفتن تمام دارو ها و مقدار آن ها و زمان استفاده آن ها مطمئن شوید که دارو ها تا پایان دوره لازم به مقدار کافی موجود هستند. به این ترتیب دوره نقاهت آسان تری را برای بیمار مهیا کنید و کار مراقب بیمار را برای مراقبت ساده تر کنید. با انجام این کار شما در هزینه ها صرفه جویی می کند، زیرا در صورت اتمام یک دارو باید برای خرید اضطراری آن زمان و هزینه بیشتری صرف کنید.
از بیمار و مراقب بیمار بخواهید که به سوالات زیر پاسخ دهند تا از مناقشه های احتمالی جلوگیری کنید. با در نظر گرفتن جواب سوالات زیر و با آنالیز آن ها می توانید از مناقشات پرهیز کرد.
مسائل مالی
اولویت ها مالی در این شرایط چگونه است؟
هزینه های در نظر گرفته نشده چگونه پرداخت خواهد شد؟
تاریخچه خانواده
مناقشات قبلی بین بیمار و مراقب بیمار چگونه حل و فصل شده است؟
مسئولیت ها
آیا مسئولیت ها بین افراد به اشتراک گذاشته خواهد شد؟
چه کسی معمولا تصمیمات را در خانواده می گیرد؟

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.