درمان افسردگی در سالمندان

درمان افسردگی در سالمندان

درمان افسردگی در سالمندان چگونه است؟ آیا درباره درمان های افسردگی‌ در سالمندان چیزی می دانید؟ آیا می دانید که چرا سالمندان به این بیماری مبتلا می شوند؟ بیشتر افراد سالمند به بیماری افسردگی مبتلا هستند که ما به دنبال راهکار هایی برای از بین بردن این بیماری خواهیم بود. سایت سلامت اول به عنوان یک موسسه پرستاری یکی از معتبر ترین سایت ها است که با مراجعه به آن می توانید یک پرستار کاربلد برای سالمند خود استخدام نمایید.

امروزه افراد به دلیل مشغله کاری نمی توانند از عزیزانشان مراقبت کنند اما موسسه پرستاری سلامت اول این امکان را در اختیار شما می گذارد.

درمان افسردگی در سالمندان

درمان افسردگی در سالمندان

درمان افسردگی در سالمندان

در زندگی هر فردی ناراحتی های وجود دارد که این بسیار طبیعی است. اما گاهی این مشکلات با احساس ناراحتی و ناامیدی همراه خواهد بود که باعث افسردگی می شود.

از بین بردن افسردگی نیز کار سختی  است و باعث خواهد شد که شما از زندگی لذت نبرید و زندگی برایتان سخت گردد. اگر دچار افسردگی شدیدی شده اید باید برای درمان و بهبود حال خود یا سالمند خود به پزشک مراجعه کنید. پزشک نیز برای بهبود حال شما دارو تجویز خواهد نمود که شما طبق توصیه های پزشک باید دارو را مصرف نمایید.

اما باید بدانید که افسردگی یک بیماری دائمی نمی باشد افراد باید با حس خوب و لذت بردن از زندگی این بیماری را از خود دور کنند.

عوامل خطر و علل ایجاد افسردگی

افسردگی اگرچه یک بیماری قابل درمان است اما ممکن نیست به همین راحتی ها هم درمان شود. مثلا انتخاب سبک زندگی فرد، روابط فرد، مهارت های اجتماعی و تطبیق پذیری او به حد کافی حتی بیشتر از عوامل ژنتیکی در ایجاد افسردگی نقش دارند‌.

افسردگی در سالمندان ممکن است باعث ایجاد بیماریی های سرطان، دیابت، بیماریی های قلبی، سکته مغزی و ام اس شود. در واقع زمینه ساز خطرناکی برای دیگر بیماری های جسمی است. این بیماریی ها در هنگام افسردگی بسیار عوارض دارند و ممکن است که داروهایی برای این بیماریی ها مصرف کنید‌ که باعث بهبود افسردگی شود که باید حتما به تجویز پزشک متخصص مراجعه باشد‌.

درمان افسردگی در سالمندان

درمان افسردگی در سالمندان

علائم های افسردگی و راههای درمان افسردگی در سالمندان

افسردگی در هریک از افراد با علائم های خاصی بروز می کند که بعضی از علائم های آن که رایج تر هستند. برخی از این علائم عبارتند از:

احساس درماندگی و ناامیدی

اختلالات خواب و بی خوابی

خشم و حساسیت

از دست دادن علاقه نسبت به کارهای روزمره

بیزاری از خود

از دست دادن انرژی

مشکلات مربوط به تمرکز

دردهای بدون دلیل مانند سردرد، کمردرد، دل درد، دردهای عضلانی

کم اشتهایی

درمان افسردگی در سالمندان

درمان افسردگی در سالمندان

تفاوت افسردگی در بین مردان و زنان سالمند

افسردگی معمولا با توجه به جنسیت و سن افراد متفاوت می باشد.

مردان مسن کمتر از زنان معمولا احساس بیزاری از خود و درماندگی خود می کنند. علائم خستگی مفرط، اختلات خواب، حساسیت نا به جا و از دست دادن علاقه نسبت به کار یا تفریح از مهمترین نشانه های افسردگی است. اما بیشتر افراد نیز علائم هایی مانند پرخاشگری و رفتارهای بی ملاحظه دارند که علاوه بر خود اطرافیان را نیز ناراحت می کنند.

اما افسردگی در زنان با علائم های خوابیدن زیاد، حساسیت نا به جا، دل درد، سردرد و دردهای فیزیکی دیگری به همراه دارد. افراد مسن معمولا بیشتر به علائم فیزیکی مبتلا می شوند.

انواع افسردگی چیست؟

افسردگی در انواع مختلفی بروز می دهد. اطلاع درباره نوع افسردگی به شما کمک می کند تا هرچه زودتر بهبودی کامل به دست بیاورید.

  • افسردگی شدید

در نوع شدید بیماری حاد بوده و معمولا راه های درمان آن کم است.

  • افسردگی آتیپیک

افسردگی آتیپیک از افسردگی شدید علائم بیشتری دارد که با مراجعه به پزشک و راههای درمان آن میتوانید بهبودی کامل خود را بدست بیاورید.

راه های درمان افسردگی در سالمندان چیست؟

یک روانشناس خوب باید با مشاوره های داده شده و تجویز دارو برای بهبودی حال بیمار خود تلاش کند.

درمان افسردگی در سالمندان

درمان افسردگی در سالمندان

سخن آخر

همانطور که در مطالب بالا اشاره شد، گاهی ممکن است که افراد سالمند دچار افسردگی شوند. اطرافیان سالمند یا پرستار سالمند وظیفه دارند تا زمان بهبود حال بیمار وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

همچنین شما می‌توانید با هزینه مقرون به صرفه از سایت سلامت اول یک پرستار کاربلد استخدام کنید در این مدت وظایف افراد سالمند را به خوبی انجام دهد و با عوض کردن روحیه سالمند به بهبودی کامل برسد

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527