مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

مراقبت از بیماریهای مزمن

مراقبت از بیماری های مزمن

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

مراقبان متخصص در پرستاری سالمند در خصوص بیماریهای مزمن، در رابطه با مراقبت از سالمند و هماهنگی‌ با سرپرستان، آموزش دیده اند. اگر شما عزیزی از اعضای خانواده خود دارید که به بیماری مزمن دچار است، متخصص آموزش دیده مراقبت در منزل همراهان طولانی‌ مدت شما خواهند بود. 

خدمات مراقبت از سالمند به حفظ محیط امن خانه و با کمک ‌های اضافی در کارهای خانه، به مستقل زندگی‌ کردن فرد سالمند کمک می‌کند. آنها سالمندان را با ایمنی از اتاق خوابشان تا حمام یا جاهای دیگه خانه با هر وسیله‌ای که نیاز باشد همراهی می‌کنند و فراموش نمیکنند که فرد سالمند بیمار را برای گردش بیرون ببرند، چرا که هوای آزاد برای سلامتی‌ بسیار مفید است.

مدیریت خستگی‌ پرستار مراقبت در منزل

مدیریت خستگی‌ پرستار مراقبت در منزل در نگهداری از فرد سالمند مبتلا به بیماری مزمن بسیار مهم است. چرا که حرفه ی مراقبت در منزل استراحت بیشتری را می‌طلبد. پیگیری دارو درمانی ورژیم غذائی مراقبت در منزل برای سالمندان کار سختی است، از این رو خانواده‌ها افرادی قابل اعتماد را برای این مدیریت نیاز دارند.
یک سابقه کار مشخصی‌ برای کارکنان مراقبت در منزل برای بیماریهای مزمن مانند پارکینسون، دیابت، ‌ای ال‌ اس‌، سکته ی مغزی، بیماری ‌های قلبی و ریوی، تهیه میشود. تا اطمینان حاصل شود که خدمات مراقبت در منزل ارائه شده با نیاز ‌های فرد سالمند مورد نیاز به خدمات مراقبت در منزل هماهنگی‌ دارد.

مراقبت از بیماری های مزمن مانند دیابت

برای کسی‌ که مبتلا به دیابت است، حتی تغییرات بسیار کوچک در طول روز میتواند تاثیرات زیادی بر سلامت و تندرستی بگذارد. متخصصان حرفه‌ای آموزش دیده برای مراقبت در منزل، به بیماران دیابتی با تشویق کردنشان با انتخاب سبک زندگی‌ سالمتر و کنترل و مدیریت بیماریشان کمک میکنند تا از زندگی‌ در کنار خانواده شان لذت ببرند. خدمات حیاتی برای مبتلایان به دیابت، برنامه ریزی و آماده سازی رژیم غذایی سالم برای بالا بردن سلامتی است. متخصصان مراقبت در منزل از وسیله ‌های حرفه‌ای برای گرفتن آزمایش و ارائه ی گزارش برای درمان مبتلایان به دیابت استفاده می‌کنند.

بیماری قلبی  

کسی‌ که مسئولیت مراقبت در منزل را بر عهده دارد، وظیفه دارد طبق تعهداتش، شخص مبتلا به بیماری قلبی را با تشویق به شیوه ی زندگی‌ سالم، پشتیبانی کند. خدمات خاص مراقبت در منزل شامل کمک در خرید مواد غذایی، آماده کردن غذا طبق یک رژیم غذایی مناسب با وضعیت قلب است. مراقبت در منزل نظارت بر وضعیت سلامت را با کارهایی مانند کنترل وزن، فشار خون و سطح اکسیژن، کمک در نظافت و کارهای شخصی‌،کارهای منزل و حمل و نقل جهت رسیدن به قرار ملاقات با پزشک و برگشتن از مطب به خانه، به انجام می‌رساند. پیشنهاد می‌شود: مشکلات قلبی چیست؟

بیماری های ریوی 

مراقبت از کسی‌ که تنگی نفس دارد و عصبی میشود، سخت و گاهی ترسناک به نظر میاید. . وقتی‌ اعضای خانواده در خانه نیستند و یا به دنبال کارهای خودشان هستند، پرستار آموزش دیده مراقبت در منزل، حواسش به فرد بیمار است و تغییرات مهم را گزارش میدهد. وظیفه پرستار مراقب در منزل این است که در وفق دادن بیمار به سبک زندگی‌ جدید و کپسول اکسیژن کمک کند.

سیستم ایمنی به خطر افتاده

بیماری ‌های مختلف و درمان آنها مانند درمان سرطان و عمل پیوند اعضا، میتواند سیستم ایمنی فرد بیمار را ضعیف کند که نیاز به مراقبت ویژه در منزل را تا زمان درمان کامل بیمار‌ وجود می‌آورد. آموزش دیدگان مراقبت در منزل، در حفظ رژیم غذایی سالم، یادآوری دارو و انجام فعالیت ‌های روزمره زندگی‌،کمک می‌کنند.

درمان سرطان و بازیابی سلامت فرد

برای درمان سرطان و بازیابی سلامت فرد، بیمار و خانواده باید تلاش زیادی بکنند. از این رو یک شبکه قوی حمایت بسیار مهم است. خدمات مراقبت از سرطان میتواند بر عهده داشتن مسئولیت حمل و نقل برای رسیدن به قرار ملاقات با پزشک و برگشتن از آن، آموزش و حفظ یک رژیم غذایی و سبک زندگی‌ سالم باشد.

معلولیت رشدی

ناتوانی‌ رشدی می‌تواند اختلالات شدید جسمی‌ و روانی‌ در پی‌ داشته باشد. این نقص باعث کندی در یادگیری، محدودیت در حرکت، ناتوانی‌ در تکلم و بیان احساسات و وابستگی فرد به دیگران می‌شود. بدون یک محیط امن و یک پرستار بیمار خوب، مبتلایان به معلولیت رشدی، سلامت و ایمنی‌شان به خطر می‌افتد. مرقبان در منزل استقلال چنین بیمارانی‌ را با کمک در فعالیت‌های روزانه مانند حمام کردن، لباس پوشیدن، بهداشت دهان و دندان و غذای سالم،حفظ می‌کنند.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.