مراقبت از بیمار مبتلا به سرطان

هیچ چیز بدتر از این نیست که بشنوید که یکی از عزیزانتان به سرطان مبتلا شده. حتی سخت تر است اگر این فرد یکی از والدین تان باشد. به عنوان فرزندان، ما معمولا والدین مان را به عنوان فردی قوی و شکست ناپذیر می بینیم. وقتی آنها مریض می شوند، برای ما شرایط سخت می شود. نقش شما برعکس می شود، ممکن است شما مجبور باشید وظیفه ی مراقبت از بیمار را انجام دهید تا آنها در این میدان جنگ تنها نباشند.

مطمئنا به خاطر فکر کردن به سرطان سرگردان و درگیر خواهید بود، راهکارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید که نه تنها مراقبت از بیمار را انجام دهید بلکه در این پروسه به خودتان نیز کمک کنید.

با احترام با آنها رفتار کنید

مراقبت از بیمار و کمک به او به سادگی پیشنهاد دادن یک ماساژ پشت و یا پا است. چه توسط خود شما یا یک درمانگر متخصص انجام گیرد به شما بستگی دارد. اگر بیمار مبتلا به سرطان مادر شماست، سعی کنید در دوره ی مراقبت از بیمار با کارهای ساده او را خوشحال کنید. مثلا مانیکور و یا پدیکور ناخن های او. این کارهای کوچک و زمانی که شما با هم می گذرانید، چیزی است که باعث تسلی خاطر سالمند عزیزتان می شود.

از پرستار متخصص برای مراقبت از بیمار کمک بگیرید

رفت و آمد به بیمارستان به طور مکرر می تواند سخت و وقت گیر باشد. به جای اینکه هزینه ی خود را صرف رفت و آمد کنید، می توانید برای مراقبت از بیمار یک پرستار استخدام کنید یا اینکه از مراکز مراقبت از بیمار کمک بگیرید. این پرستاران متخصص برای راحتی و مراقبت از بیمار در منزل می توانند  درمان IV را مدیریت کنند، علائم حیاتی را ثبت کنند، دیگر نیازهای پزشکی را انجام دهند.

هزینه ی متوسط پرستاری کودک درمراکز مراقبتی چقدر است؟( بریتانیا)
مطالعه کنید

یادداشت بردارید

فکر سرطان می تواند درگیر کننده باشد و هر ملاقات با پزشک برای مراقبت از بیمار این حس را به شما می دهد که باید اطلاعات زیادی را به خاطر بسپارید. سارا وایس رئیس بخش طرح های مراقبت از بیمار مبتلا به سرطان آمریکا عقیده دارد که “معمولا بیمار نکات زیادی را از ملاقات های با پزشک به یاد نمی آورد.” او پیشنهاد می کند که همیشه در دوره ی مراقبت از بیمار باید فردی به همراه بیمار به ملاقات پزشک برود.

شما به عنوان فردی که مراقبت از بیمار را بر عهده دارید باید اطمینان حاصل کنید که هر نکته ای را در مورد برنامه ی پزشک، اهداف و قدم های بعدی برای مراقبت از بیمار یادداشت می کنید. همچنین نکات خاص مثل زمان مصرف هر دارو و مشکلات پیش رو یادداشت کنید. همچنین شما در هنگام مراقبت از بیمار می توانید هر عوارض جانبی که بیمار به آن دچار می شود را با پزشک در میان بگذارید. انجمن سرطان آمریکا یک لیست از سوالاتی که بیمار و مراقب بیمار باید از پزشک بپرسند را پیشنهاد می دهد.

مکاتبات نوشتاری را شروع کنید

هنگامی که مراقبت از بیمار را انجام می دهید، برای بیمار یک مجله بخرید و نکاتی را برای بیمار در آن بنویسید. در عوض او نیز می تواند به شما پاسخ دهد. در مورد هر مساله ای که دوست دارید صحبت کنید. به یاد داشته باشید که گاهی اوقات راحت تر است که سوالات سخت یا صحبت در مورد مساله ای عاطفی را بنویسید. در دوره ی درمان و مراقبت از بیمار این مجله را نگه دارید. در این صورت شما یک سابقه کتبی ارزشمند از مکالمات خود دارید که دوره ی مراقبت از بیمار و درمان او و فراز و نشیب های آن دوران را در خود دارد.

12 نکته سودمند برای کاهش وزن بانوان که لازم است بدانیم
مطالعه کنید

یک مساله برای حوس پرتی به آنها بدهید

بهبودی بعد از عمل جراحی یا شیمی درمانی زمان تلف شده ی بیکاری زیادی را دارد. در زمان مراقبت از بیمار می توانید یک دستگاه DVD قابل حمل یا یک تبلت بخرید تا بیمار زمان را بگذراند. فیلم ببینید یا آهنگ هایی که بیمار دوست دارد را پخش کنید. اگر محل زندگی بیمار از شما دور است، از فرزندان، دوستان و آشنایانتان فیلم بگیرید و در طول فیلم او را برای مقابله با بیماری تشویق کنید. اگر در طول درمان شما مراقبت از بیمار را انجام می دهید سعی کنید یک سرگرمی جدید مثل بافتنی یا بازی با کارت ها برایش شروع کنید.

داستان بخوانید

فردی مبتلا به سرطان ممکن است به شدت احساساتی باشد ممکن است به حمایت و انگیزه از طرف دیگر افراد مبتلا به سرطان که بهبود یافته اند نیاز داشته باشد. در هنگام مراقبت از بیمار، می توانید پیش بیمار بنشینید و وبسایت ها و بلاگ هایی که داستان های جالبی از افرادی که با بیماری سرطان مقابله می کنند، بخوانید. وبلاگ هایی در مورد درمان سرطان، مبارزه با سرطان و مادران مبتلا به سرطان را بخوانید. حتی می توانید در مورد سرطان خاصی که بیمار به آن مبتلاست نیز داستان هایی را پیدا کنید.

(امتیاز دهید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527