مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

بررسی و مقایسه هزینه های خانه سالمندان و پرستار سالمند در منزل

بررسی و مقایسه هزینه های خانه سالمندان و پرستار سالمند در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

با افزایش سن و ورود به دوران سالمندی، توان جسمی تحلیل می‌رود و نیاز به توجه و مراقبت ویژه‌ای دارد. در چنین شرایطی اطرافیان شخص وظیفه‌ نگهداری و مراقبت از سالمند را بر عهده دارند. اما آیا همه‌ خانواده‌ها امکان مراقبت از سالمندان خود در منرل را دارند؟ نگهداری از سالمندان در گذشته بسیار راحت‌تر بود ولی امروزه به خاطر دغدغه‌های زیاد و شاغل بودن تمامی افراد خانواده، نگهداری از سالمندان بسیار سخت شده است.

در چنین شرایطی دو راه پیش روی خانواده‌ها قرار دارد. راه اول این است از پرستاران و متخصصانی که برای نگهداری از سالمندان آموزش دیده‌اند، کمک بگیرند. راه دوم این است که سالمندان را به موسسات و خانه‌های سالمند که شرایط نگهداری از سالمندان را دارند، بسپارند. اما کدام راه مناسب‌تر است؟ مسلما سالمندان دوست دارند در محیط خانه و خانواده‌ی خودشان باشند و حضور در خانه‌ی سالمند برای آنان خوشایند نیست. هرچند که در برخی موارد بهتر است که سالمند در خانه‌های سالمندان که توانایی نگهداری و رسیدگی شبانه‌روزی به آنان را دارند حضور داشته باشند.

نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه داشته باشیم و برای خیلی از خانواده‌ها اهمیت دارد، هزینه‌های خانه‌ی سالمندان یا استخدام یک پرستار سالمند است. این هزینه‌ها در انتخاب خانواده برای این که سالمند را به یک خانه‌ سالمندان بسپارند یا یک پرستار در منزل استخدام کنند، تاثیر زیادی دارد. ما در این مقاله از سلامت اول می‌خواهیم بررسی و مقایسه هزینه های خانه سالمندان و پرستار سالمند در منزل را انجام دهیم. اگر شما هم می‌خواهید بدانی که یک پرستار سالمند استخدام کنید یا مراقبت از سالمند عزیزتان را به خانه‌ سالمندان بسپارید، با ما همراه شوید.

تفاوت هزینه های پرستار سالمند در منزل با خانه سالمندان

سالمندان با رسیدن به دوران پیری، بیشتر از قبل احتیاج دارند تا در کنار عزیزان‌شان باشند. حفظ روحیه، هم‌صحبتی و شادابی از مهم‌ترین عواملی است که کیفیت زندگی سالمندان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بسیاری از سالمندان ترجیح می‌دهند، سال‌های آخر عمر خود را در خانه خودشان بمانند. از آن‌جایی که خانواده‌ها به خاطر مشغله‌های زیاد کاری خود قادر به نگهداری از عزیزان سالمند خود نیستند، بهترین راه استخدام پرستار در منزل است.

هزینه پرستار سالمند در منزل، قطعا نسبت به هزینه نگهداری سالمند در خانه سالمندان دولتی بیشتر است ولی نسبت به خانه‌های سالمندان خصوصی، قیمت متعادل‌تری دارد. البته میزان هزینه‌ای که شما بابت استخدام پرستار در منزل برای سالمند خود پرداخت می‌کنید، به خدمات مورد نیاز او بستگی دارد. این که نیاز به پرستار 24 ساعته داشته باشید، یا این که سالمندتان نیاز به خدمات درمانی داشته باشد، هزینه بیشتری را باید پرداخت کنید. به طور کلی باید بگوییم که پرستار سالمند در منزل وظایف مشخصی دارد که در صورت درخواست خانواده‌ها، خدمات بیشتری را ارائه خواهند داد.

بررسی و مقایسه هزینه های خانه سالمندان
سالمندان با رسیدن به دوران پیری، بیشتر از قبل احتیاج دارند تا در کنار عزیزان‌شان باشند.

پیشنهاد مقاله: پرستار سالمند در درکه تهران

هزینه های نگهداری سالمند در خانه سالمندان

هزینه‌ای که برای نگهداری از سالمندان در خانه سالمندان باید پرداخت کنید، فقط به دولتی یا خصوصی بودن آن مربوط می‌شود. مراکز دولتی نگهداری از سالمندان نسبت به دیگر روش‌های مراقبت از افراد مسن، هزینه کمتری دارند. اما هزینه خانه سالمندان خصوصی با توجه مکان آن، امکانات رفاهی و تعداد پرستارانی که برای مراقبت از سالمند درر نظر گرفته می‌شود، تعیین می‌شود. بنابراین با توجه به این که در کدام شهر یا منطقه هستید، هزینه‌ای که باید برای نگهداری از پدر یا مادر سالمندتان بپردازید، متفاوت خواهد بود.

هزینه های پرستار سالمند شبانه روزی

یکی از مواردی که برای استخدام پرستار سالمند در منزل اهمیت زیادی دارد، هزینه پرستار در خانه است. باید بدانید که هزینه‌ استخدام پرستار سالمند به موارد مختلفی بستگی دارد‌. از جمله آن‌ها می‌توان به مستقل بودن سالمند در انجام کارهای روزانه و نیاز سالمند به نگهداری تخصصی همچون تزریقات اشاره کرد. همچنین این که پرستار چند ساعت در روز باید مشغول پرستاری از سالمند باشد، نکته‌ مهم دیگری است که در میزان دستمزد پرستار تاثیر بالایی دارد. به طور مثال هزینه پرستار شبانه ‌روزی در شهر تهران با هزینه پرستار سالمند در منزل متفاوت است. برای اطلاع از هزینه پرستار سالمند در منزل و دریافت مشاوره‌ تخصصی در مورد استخدام پرستار سالمند می‌توانید با مشاوران سلامت اول تماس حاصل فرمایید.

هزینه های نگهداری سالمند در خانه سالمندان تهران

هر ساله سازمان بهزیستی کل کشور، تعرفه خدمات پرستاری را به خانه‌ها سالمندان اعلام می‌کند. علاوه بر این عوامل دیگری نیز در هزینه نگهداری سالمند در خانه سالمندان تاثیر می‌گذارند. مثلا هزینه خانه سالمندان خصوصی در تهران با توجه به این که در شمال واقع شده باشد یا در جنوب و غرب، با یکدیگر متفاوتند. علاوه بر این اگر خانواده‌ها به دنبال نگهداری از سالمندان‌شان در خانه سالمند روزانه باشند، هزینه کمتری را باید پرداخت کنند. این یعنی با توجه به میزان ساعاتی از روز که سالمند نیاز به دریافت مراقبت‌های پرستاری داشته باشد، هزینه نهایی متفاوت خواهد بود. علاوه بر این هر سال با ابلاغ بخشنامه سازمان بهزیستی، هزینه‌های خانه سالمندان بین 15 تا 20 درصد افزایش پیدا می‌کند. در حال حاضر با توجه به نوع این مراکز، مکان آن و همچنین میزان خدمات پرستاری ارائه شده، هزینه نگهداری سالمند در خانه سالمندان تهران در حدود 5 تا 15 میلیون است.

پیشنهاد مقاله: پرستار سالمند در فرمانیه تهران

هزینه پرستار سالمند شبانه روزی
هزینه‌ استخدام پرستار سالمند به موارد مختلفی بستگی دارد‌

کلام پایانی

در این مقاله از مرکز خدمات پرستاری سلامت اول، در مورد تفاوت هزینه های خانه سالمندان و پرستار سالمند در منزل صحبت کردیم. گفتیم که هزینه پرستار سالمند در منزل با توجه به عواملی که خدمت شما بیان کردیم، تعیین می‌شود. سالمندان در سال‌های پایانی عمر خود ترجیح می‌دهند تا در خانه و در جمع خانواده خود باشند، اما بسیاری از خانواده‌ها این امکان را ندارند. بنابراین نیاز است تا کار مراقبت و نگهداری از سالمند خود را به شخص دیگری بسپارند که در این مورد دو راه پیش روی آن‌ها قرار دارد. یکی این که پرستار خود را به خانه سالمندان بسپارند یا اینکه با استخدام پرستار سالمند در منزل، آرامش و آسایش پدر یا مادر سالمند خود را تامین کنند. سلامت اول یکی از اولین مراکز ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل است که با تماس با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای آن استفاده کنید.

 


سوالات متداول

هزینه های پرستار سالمند شبانه روزی چقدر است؟

ینه‌ استخدام پرستار سالمند به موارد مختلفی بستگی دارد‌. از جمله آن‌ها می‌توان به مستقل بودن سالمند در انجام کارهای روزانه و نیاز سالمند به نگهداری تخصصی همچون تزریقات اشاره کرد.

هزینه های نگهداری سالمند در خانه سالمندان چقدر است؟

هزینه‌ای که برای نگهداری از سالمندان در خانه سالمندان باید پرداخت کنید، فقط به دولتی یا خصوصی بودن آن مربوط می‌شود. مراکز دولتی نگهداری از سالمندان نسبت به دیگر روش‌های مراقبت از افراد مسن، هزینه کمتری دارند.

هزینه های پرستار سالمند در منزل با خانه سالمندان چه تفاوتی دارد؟

هزینه پرستار سالمند در منزل، قطعا نسبت به هزینه نگهداری سالمند در خانه سالمندان دولتی بیشتر است ولی نسبت به خانه‌های سالمندان خصوصی، قیمت متعادل‌تری دارد. البته میزان هزینه‌ای که شما بابت استخدام پرستار در منزل برای سالمند خود پرداخت می‌کنید، به خدمات مورد نیاز او بستگی دارد.

چرا مرکز پرستاری سلامت اول را برای استخدام پرستار انتخاب کنیم؟

برای استخدام پرستار به صورت پاره وقت یا تمام وقت و برای استفاده از به صرفه ترین قیمت ها سلامت اول یکی از اولین مراکز ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل است که با تماس با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای آن استفاده کنید.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.