مراقبت از والدین سالمند

مراقبت از سالمندان می تواند فشار زیادی بر روی خانواده‌ ها داشته باشد، مخصوصا اگر خانواده فرزند کوچکی نیز داشته باشد و نیاز به مراقبت داشته باشد. اگر والدین شما مشکلات پیچیده تری مانند آلزایمر دارند، شاید برای مراقبت از سالمند، خود را تحت فشار بیشتری حس کنید و یا مردد باشید که آیا می توانید در کنار مراقبت از سالمند به زندگی و خانواده خود برسید
در این مقاله با پیشنهادهایی برای مراقبت از سالمند آشنا می شوید.

آمار افراد سالمند
تعداد افراد سالمند هر روزه در حال افزایش است و این روندی است که پیش بینی می شود ادامه یابد. در سال 2034 انتظار می‌رود 23 درصد جمعیت کشور انگلستان را افرادی با 65 سال سن به بالا تشکیل دهند که مراقبت از سالمند را تبدیل به دغدغه جدی می‌کند. در مقابل آن، تنها 18 درصد از جمعیت را افراد زیر 16 سال تشکیل خواهند داد. هم اکنون 800 هزار نفر در انگلستان مبتلا به دمانس (بیماری زوال عقل) هستند. بسیاری از آن ها زیر نظر خانواده‌شان مراقبت می‌شوند. که در نتیجه سالانه 119 میلیارد پوند ذخیره می شود. همچنین در انگلستان 6 میلیون مراقب سالمند وجود دارد.
ما نسبت به گذشته بیشتر عمر می‌‌‌کنیم و کشورها نیز هزینه های کافی برای مراقبت از سالمندان ندارند. در نتیجه نیاز به مراقبت از سالمندان توسط خانواده ها، همسایه ها و دوستان بیشتر می‌شود. مراقبت از سالمندان، همراه با رسیدگی به زندگی خود و کار کردن بسیار دشوار است.

به دست گرفتن مسئولیت بیشتر برای والدین سالمند
کارشناسان از اصطلاح ” سندرم استرس به دست گرفتن مسئولیت والدین سالمند” (EPRSS) برای توضیح احساسی که اکثر افراد به هنگام رویارویی با مراقبت از سالمندان دارند، استفاده می کنند. در حالی که تمام خانواده ها برای مراقبت از سالمندان استرس ندارند، بر عهده گرفتن مسئولیت مراقبت از سالمند می تواند پیامدهای عاطفی بر اعضای خانواده داشته باشد.
برخی از مسائلی که ممکن است شما در مراقبت از سالمند خود با آن ها مواجه شوید:
1. اگر والدین شما نتوانستند به تنهایی زندگی کنند چه اتفاقی برای آن ها خواهد افتاد؟ آیا آن ها از نظر مالی استطاعت مراقبت در مرکز مراقبت از سالمندان با کیفیت را دارند یا باید در خانه خودشان از آن ها مراقبت شود؟
2. پیامدهای مالی: آیا شما برای مراقبت از سالمند مجبور خواهید شد خانه ی والدین خود را که ارث شماست به فروش برسانید؟ یا برای مراقبت از سالمند مجبور به استعفا از شغل تان خواهید شد؟
3. چگونه می خواهید علاوه بر مراقبت از خانواده خود مسئولیت مراقبت از سالمند را بر عهده بگیرید؟ در صورتی که شما کودک خردسال دارید این کار سخت تر خواهد شد، زیرا آن ها درک نمی کنند که چرا شما باید زمان خود را برای والدین سالمند اختصاص دهید.
4. شاید والدین سالمند شما بخواهد که استقلال خود را داشته باشد و فعال بماند ولی به خاطر مشکلات جسمی و روحی نتواند این کار را انجام دهد. این مسئله می تواند استرس فراوانی برای سالمند و مراقب ایجاد کند.
5. ممکن است والدین شما در محلی دورتر از منزل شما ساکن باشند، در نتیجه شما مجبور می شوید برای ملاقات با سالمندتان، مسافت زیادی را طی کنید یا او را به مکانی نزدیک تر منتقل کنید یا خودتان به مکان نزدیک تری جابجا شوید؟
6. شاید بین اعضای خانواده برای مراقبت از سالمندتان مشکلی پیش بیاید. ممکن است سایر افراد تصمیم شما را برای نحوه مراقبت از سالمند قبول نداشته باشند.
7. شاید شما آماده‌ی شروع دوره جدیدی از زندگی هستید (ممکن است فرزندان شما بزرگ شده باشند و بخواهند مستقل زندگی کنند) و شما ایده های جدیدی برای کار و زندگی خود دارید که مجبور شوید آن ها را به تعویق بیندازید ولی مراقبت از سالمند طرح‌های شما را تغییر می‌دهد.
مراقبت از سالمندان در منزل
بسیاری از سالمندان می توانند در خانه خود تنها بمانند و کار مراقبت از سالمند در خانه خودشان انجام گیرد. اگر سالمند شما هم با این کار موافق است و می تواند تنها بماند، این گزینه بهترین انتخاب است. برخی دیگر تصمیم می گیرند که کار مراقبت از سالمند را در منزل خود انجام دهند نه در منزل سالمند. این کار مسئولیت بزرگتری دارد ولی برای برخی خانواده ها این کار تنها گزینه مراقبت از سالمند است. اگر شما نیز چنین تصمیمی دارید مسائل حیاتی وجود دارند که شما باید از آن ها مطلع باشید.
1. کار مراقبت از سالمند در منزل می تواند با مراقبت های شخصی همراه باشد مانند کمک در توالت و دوش گرفتن که بسیار مشکل است.
2. شما باید با سایر متخصصان مراقبت از سالمندان همکاری کنید مانند پزشکان، متخصصان بهداشت.
3. شما به زمان هایی نیاز دارید که بتوانید کار مراقبت از سالمند را با توجه به تغییرات پیش آمده تغییر دهید.
4. خانواده، کار، دوستان و زندگی اجتماعی شما در اثر مراقبت از سالمند تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
مزایای مراقبت از سالمند در منزل
شاید شما مطمئن هستید که این درست ترین روش برای مراقبت از سالمند است اما شاید تنها موانعی را ببینید که باید با آن ها رو به رو شوید. اما باید بدانید که این کار برای شما و سالمند شما مزایایی دارد.
1. شما می توانید مراقبت از سالمند خود را زیر نظر داشته باشید. شما می توانید مطمئن شوید که آن ها مراقبت های لازم را دریافت می کنند، به اندازه کافی غذا می خورند، مورد توجه و علاقه هستند.
2. والدین شما لازم نیست با مسائل مالی درگیر باشند. مراقبت از سالمند در فضایی راحت تر انجام می‌شود.
3. لازم نیست شما برای مراقبت از سالمند هر روز مسافتی را طی کنید.
4. شما نیاز به هزینه های بسیار سنگین برای مراقبت از سالمند ندارید.
5. شما می توانید علاوه بر مراقبت از سالمندتان، از زمانی که با والدین خود سپری می کنید، لذت ببرید

(امتیاز دهید)
فوبیا و اختلال وحشت‌زدگی چه تفاوتی با یکدیگر دارند
مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527