مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

همراهی بیمار در بیمارستان: چگونه عزیزمان را در بیمارستان همراهی کنیم؟

همراهی بیمار در بیمارستان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

حامی صبوری برای عزیزان خود باشید .
اقامت در مرکز پرستاری مراقبتی می تواند تجربه سختی برای بیمار و همچنین خانواده او باشد اما یک پرستار خانواده به عنوان یک حامی متفکر می تواند با انجام دادن کار هایی مانند پیگیری از طریق پرسنل مرکز پرستاری مراقبتی و دستورات آن ها ، نظارت بر دارو ها و غیره می تواند تفاوت های بسیاری ایجاد کند تا بیمار اقامتی راحت و امن را در مرکز پرستاری مراقبتی تجربه کند . مفهوم حمایت از خانواده چیزی است که یک مرکز پرستاری مراقبتی به آن احترام می گذارد . گاهی وجود فشار های مالی باعث تلاش افراد برای کوتاه کردن اقامت بیمار در مرکز پرستاری مراقبتی می شود ، این مراکز اعضای خانواده را به عنوان منابعی ارزشمند می بینند که تاثیر مثبتی بر سطح درمان دارند و باعث می شوند که همراه بیمار بیش تر از این که به دید یک بازدید کننده به خود نگاه کند خود را به عنوان حامی و نگه دار بیمار در مرکز پرستاری مراقبتی می داند.
چگونه هنگام مراجعه خانواده به یک مرکز پرستاری مراقبتی با بهترین روش ممکن به یک حامی برای آن ها تبدیل شویم . در این جا چند نکته و راهنمایی را آورده ایم .

پیشنهاد مطالعه: همراه بیمار، همراه بیمار در بیمارستان، خدمات مراقبتی و درمانی در منزل

درباره ی نگهداری بیمار در بیمارستان پرس و جو کنید

اولین کاری که باید انجام دهید پرس و جو و یافتن افرادی است که در این زمینه اطلاعاتی دارند . اگر کارمندان و پرستاران مرکز پرستاری مراقبتی از کلمات اختصاری و اصطلاحاتی استفاده می کنند که شما متوجه نمی شوید از آن ها بخواهید برایتان توضیح دهند زیرا این حق شما است . اگر با صحبت کردن و سوال کردن مشکل دارید ( برای مثال خجالت می کشید ) از یکی از اعضای خانواده بخواهید با شما به عنوان واسطه به مرکز پرستاری مراقبتی بیایند . فکر نکنید که باید تمامی کار ها را به تنهایی انجام دهید .

همراهی بیمار در بیمارستان
همراهی بیمار در بیمارستان

همیشه لوازم یادداشت به همراه داشته باشید

افراد زیادی به اتاق های یک مرکز پرستاری مراقبتی می آیند و می روند و همین مسئله پیگیری برای شناختن همه آن ها را سخت می کند . یک دفتر چه یادداشت می تواند به شما در به یاد سپاری اطلاعات مهمی مانند اسامی پزشکان ، پرستاران ، مستخدمین و یا هر متخصص دیگری کمک کند . از مرکز پرستاری مراقبتی در خواست کنید تا کارت شغلی شان را به شما نشان دهند تا جزییات ( مانند وظایف و ساعات کاری ) آن را یادداشت کنید . برای اطلاعاتی که یادداشت می کنید تاریخ بزنید تا هنگام پرسیدن سوال از آن ها به عنوان مرجع استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: همراه بیمار: 10 راه برای کمک به عضوی از خانواده یا دوستی که در بیمارستان است

پرستار بیمار باید مراقب اشتباهات دارویی باشد

اشتباهات دارویی و درمانی در یک مرکز پرستاری مراقبتی معمول است ، بنابراین باید اطمینان حاصل که پرسنل مسئول دارو از آلرژی های عزیزانتان و یا اثرات جانبی دارو های متدوال که بیمارتان تجربه کرده است با خبر می باشند . درست مثل اطلاعات و برنامه ها لیستی از دارو های عزیزان خود تهیه کنید و از تغیرات مرکز پرستاری مراقبتی آگاه باشید . نام همه دارو ها ی جدید را یادداشت کنید و از پرسیدن سوال هایی مانند “هر کدام برای درمان چه چیزی است؟ ” ، ” بیمار چه مدت به آن ها نیاز خواهد داشت ” و سوالاتی در زمینه “اثرات جانبی دارو ها” نترسید . در صورت نیاز از پرستار بخواهید تا دستورات مصرف دارو را برایتان بخواند .
اگر هر گونه مشکل جدی در زمینه خدمات مرکز پرستاری مراقبتی دارید و یا احساس می کنید برخی از نیاز های اعضای خانواده شما توسط کارمندان ، پزشکان و یا پرستاران به خوبی بر طرف نمی شوند ؛ نگرانی خود را به رییس مرکز درمانی بگویید و یا به سازمان حمایت از بیماران مراجعه کنید .

منابع برای مراقبت از بیمار در خانه

ممکن است مراقبت از بیمار برای شما به تنهایی سخت باشد. اگر تشخیص دادید که برای مراقبت از بیمارتان به کمک های تخصصی نیاز دارید، گزینه های زیادی وجود دارند. مراکز مراقبت از بیمار خدماتی از قبیل کمک پرستاری تخصصی، حمل و نقل و کمک هایی برای وعده غذایی ارائه می دهند.

مرکز پرستاری سلامت اول با اعزام پرستار بیمار متخصص در منزل و مراقب حرفه‌ای، بهترین خدمات مراقبتی و پرستاری را به بیمار عزیزتان ارائه کند. کافیست با شماره 1527 و یا 02127630 تماس حاصل کنید.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.