مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

چطور یک پرستار کودک عالی پیدا کنیم؟

چطور یک پرستار کودک عالی پیدا کنیم؟

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

شاید پیدا کردن یک پرستار کودک که اکثر اوقات قابل دسترس باشد، به نظر کافی باشد ،اما پیدا کردن پرستار کودک که قابل اعتماد نیز باشد شاید غیر ممکن به نظر برسد اگرچه باید در نظر گرفت که چه میزان خرج دستتان می‌اندازد.

توصیه نامه های اشخاص برای پیدا کردن پرستار

مسلما بهترین جا برای شروع همین توصیه نامه هاست. از دوستان یا آشنایان خود در مورد پرستار کودکی که برای آنها کار می کرده و آن ها از او راضی بودند بپرسید، در اینصورت شما در مسیری قرار دارید که به راحتی می توانید گزینه های نامناسب را حذف کنید. البته، تنها در صورتی که فردی، پرستار کودکی را به شما توصیه کرده، بدین معنا نیست که شخص مناسب برای خانواده شما همان شخص پیشنهادی است. پس به هیچ عنوان تحت فشار قرار نگیرید تا صرفا به دلیل توصیه فردی دست به استخدام پرستار کودک بزنید.

راهنمایی برای پیدا کردن پرستار کودک

سایت ها و مراکز پرستاری از کودک

این سایت ها والدین را به پرستار کودک متصل می کنند، بدین صورت که اطلاعات پرستاران مختلف را در اختیار شما می گذارند تا بتوانید گزینه مد نظر خود را انتخاب کنید. این سایت ها بعضا تعدادی پرستار کودک به همراه لیست تجربیات آنها ،که شامل تجربه کارکودکان با نیاز خاص می شود را نیز به شما پیشنهاد خواهند کرد. بسیاری نیز در صورت درخواست شما پیشنه پرستار کودک مورد نظر شما را مورد بررسی قرار می دهند. اگر می خواهید لیستی از پرستارانی که همگی دارای شرایط مد نظرتان هستند، بدست آورید، تا بتوانید از میان آنها انتخاب کنید؛ می توانید به یکی از مراکز پرستاری محلی مراجعه کرده تا آن ها برایتان این کار را انجام دهند.

از کجا بدانیم انتخاب پرستار کودک ما، انتخابی درست است؟

هنگامی که پرستار کودکی مطابق با سلایق خود پیدا کردید، قبل از مصاحبه کاری با او ، ابتدا لیستی از سوالاتی که می خواهید از او بپرسید تهیه کنید (می توانید با جستجو در اینترنت نیز به لیستی پیشنهادی از سوالات دست یابید). در هنگام مصاحبه (و حتی بعد از آن) به علایم زیر که نشان دهنده میزان شایستگی پرستار کودک است، دقت کنید که ارجاعات خوب و قابل قبولی داشته باشد.

  • حتما از پرستار در مورد ارجاعاتش بپرسید

مسئله امنیت کودک شما است و به هیچ وجه نباید سهل انگاری کرد. پس باید در نظر داشت که ممکن است برای کودک شما شرایط اضطراری و اورژانسی پیش آید؛ اگر پرستار کودک چیزی در مورد سی.پی.آر (CPR) یا کمک های اولیه نداند چه؟ حتی اگر لازم بود، به پرستار کودک خود بگویید که کلاس مربوطه را بگذراند و دستمزد بیشتری در صورت موافقت و گذراندن کلاس ها به او پیشنهاد دهید.

  • بدقول نباشد و به موقع سر زمان مصاحبه حاضر شود

اگر در همان ابتدا بدقول باشد، نشانه بدی است. به طور واضح شما دوست نخواهید داشت تا مدت زمان طولانی را صرف منتظر ماندن برای پرستار کودک خود بکنید. حتی این دیر رسیدن می تواند نشانه عدم مسئولیت پذیری یا عدم علاقه به کار پرستاری باشد.

روش پیدا کردن پرستار کودک

 

  • رفتار و تعامل خوبی با کودک شما داشته باشد

معمولا والدین پس از یک مصاحبه یا ملاقات کوتاه تصمیم به استخدام پرستار کودک می کنند و کودک را به دست او می سپارند، اما اگر شما کوچکترین شکی در مورد پرستار کودک مورد نظر دارید، می توانید یک جلسه ملاحظاتی برقرار کنید، که در آن شما رفتار او را در نظر دارید و در این جلسه شما گاه گاه او و کودک را تنها می گذارید و سپس به پیش آنها باز می گردید. البته در نظر داشته باشید برای این جلسه نیز شما باید به پرستار دستمزد پرداخت کنید (البته درصدی از دستمزد معمول). در این جلسه هم کودک به شخص جدید عادت می کند و هم پرستار با کودک آشنا شده و می تواند در مورد کودک از شما سوال بپرسد. در جلسه، نحوه ی تعامل پرستار با کودک را در نظر بگیرید؛ او باید بتواند به راحتی با کودک ارتباط برقرار کند ، با کودک راحت باشد. این زمانی است که غرایز مادری می توانند به کمک شما بیایند (به غرایز خود اعتماد کنید).

  • کودک از او خوشش بیاید

بعد از جلسه از کودک خود پرسید (اگر کودک شما به سنی رسیده که توانایی صحبت کردن را دارد!) که چه احساسی نسبت به پرستار داشت، زیرا او در هنگامی که تحت مراقبت پرستار است، باید احساس راحتی بکند. البته این که بپرسید ” از پرستار خوشت اومد؟” شاید جواب درستی به شما ندهد، در عوض در مورد اتفاقاتی که در جلسه افتاد بپرسید مثلا : “با پرستار تصمیم گرفتین چه بازی ای بکنین؟”؛ این به شما نسبت به طریقه گذراندن وقت پرستار با کودک شما، دید لازم را خواهد داد.

این مقاله یک راهنمایی برای انتخاب پرستار کودک است و مواردی را نیز خود شما و وابسته به شرایط تان باید در نظر بگیرید. مرکز سلامت اول همواره خود را در کنار شما برای انتخاب یک پرستار کودک و پرستار بیمار عالی در نظر دارد.

Picture of Maryam Aghaeizade
Maryam Aghaeizade
سلام! من مریم هستم. مطالعات و تحقیقات بنده در زمینه سلامت بالینی و پرستاری در منزل، در راستای بهبود کیفیت مراقبت‌های پزشکی و ارتقای سلامت فردی است. از این رو تجربه و دانش حرفه‌ای خود را که در این 10 سال به دست آورده‌ام، برای ارائه خدمات پرستاری باکیفیت و موثر با شما به اشتراک خواهم گذاشت.
درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول
سایر مطالب مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.