رفع استرس

با 10 عامل برطرف کننده استرس آشنا شوید 

اگر استرس stress دارید ، چه از طریق شغل و چه از نظر شخصی ، اولین قدم برای داشتن احساس بهتر ، شناسایی علت است. بیهوده ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که بخواهید با استفاده از عوامل ناسالم با شرایط خود کنار بیایید  مانند سیگار کشیدن یا نوشیدن الکل.

کاهش استرس

این یک باور قدرتمند است که در زندگی همیشه راه حلی برای یک مشکل وجود دارد. کنترل نکردن شرایط و انجام ندادن هیچ کاری فقط مشکلات را بدتر می کند.

متخصصان بر این باورند که کلیدهای مدیریت استرس خوب عبارتند از: ایجاد قدرت احساسی ، کنترل موقعیت خود ، داشتن یک شبکه اجتماعی خوب و اتخاذ چشم انداز مثبت

در این مقاله 10 پیشنهاد متخصصان برای کاهش استرس بیان شده است :

فعال باشید

ورزش نمی تواند استرس را از بین ببرد ، اما برخی از احساسات منفی را کاهش می دهد ، افکار ناراحت کننده را پاک می کند و به فرد اجازه می دهد با آرامش بیشتری با مشکلات خود کنار بیایید.

کنترل را به دست بگیرید

برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد متخصصان بر این باورند : “اگر منفعل بمانید و فکر کنید که من نمی توانم در مورد مشکلم کاری انجام دهم ، استرس  بدتر می شود.

“احساس از دست دادن کنترل یکی از عوامل اصلی استرس و عدم آرامش است.” اقدام به دست گرفتن کنترل به خودی خود قدرت بخش است و بخش مهمی از یافتن راه حلی است که  را راضی می کند.

رفع استرس

با مردم ارتباط برقرار کنید

داشتن یک شبکه ارتباطی خوب از همکاران ، دوستان و خانواده می تواند مشکلات زندگی را برطرف کرده و به  فرد کمک کند تا مسائل را به گونه ای متفاوت ببینید.

متخصصان بر این باورند که اگر با مردم ارتباط برقرار نکنید ، حمایتی نخواهید داشت که در مواقع نیاز برای کمک گرفتن به آنها مراجعه کنید.” فعالیت هایی که با دوستان انجام می دهیم به آرامش ما کمک می کند. ما اغلب با آنها می خندیم که یک دفع کننده استرس عالی است.

متخصصان می گویند صحبت کردن با دوستان نیز به فرد کمک می کند تا راه حل مشکلات خود را بیابید.

به خودتان وقت کافی اختصاص دهید

در بسیاری از کشورهای مدرن  ساعات کار بسیار طولانی هستند  ، به این معنی که مردم اغلب وقت کافی را برای انجام کارهایی که واقعاً از آنها لذت می برند ندارند .

متخصصان می گویند: “همه ما باید مدتی را برای معاشرت ، آرامش یا ورزش اختصاص دهیم.” همچنین توصیه شده است که چند شب در هفته زمانی را به خود اختصاص دهید و این زمان را دور از کار کنار خانواده و دوستان بگذرانید .

با برنامه ریزی و مشخص نمودن آن چند شب مخصوص خودتان از چند روز قبل قطعا دیگر وسوسه نمی شوید که بیشتر اضافه کار کنید.”

استرس و چالش

خودتان را به چالش بکشید

تعیین اهداف و چالش ها ، چه در محل کار و چه در خارج ، مانند یادگیری زبان جدید یا ورزش جدید ، به ایجاد اعتماد به نفس کمک می کند. این  کار به فرد کمک می کند تا با استرس کنار بیایید.

متخصصان اظهار می کنند که با ادامه یادگیری ، از نظر عاطفی فردی مقاوم تر می شوید. این کار فرد را به دانش مسلح می کند و باعث می شود به جای منفعل بودن کارهایی جدید و جالبی را انجام دهد و دیگر به صورت مداوم وقت خود را به تماشای تلویزیون نگذرانند .

از عادات ناسالم خودداری کنید

به الکل ، سیگار کشیدن و کافئین به عنوان راههای مقابله با استرس خود تکیه نکنید. متخصصان بر این باورند که مردان بیشتر از زنان این کار را انجام می دهند. ما این را رفتار اجتنابی می نامیم. زنان در در خواست حمایت از حلقه اجتماعی خود بهتر عمل می کنند .

در دراز مدت ، این عادات ناسالم مشکلات فرد را حل نمی کند. بلکه موارد و مشکلات جدیدی را برای او ایجاد خواهند کرد.

متخصصان اظهار می نمایند که اعتیاد به این عادات ناسالم مثل این است که سر خود را در ماسه فرو نمایید تا حقیقت را نبینید . این عادات تنها ممکن است تسکین موقت ایجاد کند ، اما مشکلات را از بین نمی برد.  باید علت استرس خود را برطرف کنید.

استرس و کمک به دیگران

به افراد دیگر کمک کنید

بر طبق نظر متخصصان شواهد نشان می دهد افرادی که به دیگران کمک می کنند ، از طریق فعالیت هایی مانند داوطلب شدن یا کار در انجمن های خیریه ، افرادی مقاوم تر می شوند.

کمک به افرادی که اغلب در شرایط بدتری از  ما هستند به ما  کمک می کند تا مشکلات خود را از زاویه دیگری ببینیم .  بر طبق گزارش ها هرچه بیشتر به دیگران کمک و حمایت برسانید ، انعطاف پذیرتر و شادتر می شوید .

اگر وقت داوطلب شدن در امور خیریه را ندارید ، سعی کنید هر روز به کسی کمک کنید. این کار می تواند به اندازه کمک به کسی برای عبور از خیابان یا  چایی ریختن برای یک همکار خسته باشد .

هوشمندانه تر کار کنید نه سخت تر

هوشمندانه کار کردن به این معناست که کار خود را در اولویت قرار دهید و بر وظایفی تمرکز کنید که تفاوت واقعی  در زندگی شما ایجاد می کند.

براساس نظر محققان بهتر است ابتدا مهم ترین کارها را به انجام برسانید و سپس به سراغ کارهای کم اهمیت تر بروید . قبول کنید که سینی مشغله ها همیشه پر است انتظار نداشته باشید که در پایان روز خالی باشد.”

دفع استرس

سعی کنید مثبت اندیش باشید

در هر چیز به دنبال نکات مثبت زندگی باشید ، و چیزهایی که از آنها سپاسگزار هستید را به خاطر بسپارید. متخصصان بر این باورند که مردم همیشه از داشته های خود قدردانی نمی کنند. پس بهتر است سعی کنید به جای نیمه خالی لیوان ، نیمه پر لیوان  را ببینید .

سعی کنید در پایان هر روز 3 مورد را که در آن موفق و خوب پیش رفتید یا از آنها سپاسگزار هستید بنویسید و برای آن شگر گذار باشید .

مرکز پرستاری سلامت اول با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه در امر ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد با کادری مجرب و متخصص به صورت شبانه روزی در خدمت همشهریان گرامی باشد.

کادر مجرب این مرکز در قالب پرستار سالمند ، پرستار بیمار و پرستار کودک همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبتی و پرستاری به ارائه خدمت پرداخته و آسایش و امنیت عزیزان شما را اولویت اصلی خویش قرار داده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر تنها کافی است که با کارشناسان این مرکز تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.
هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید.
لطفا به این مقاله امتیار دهید.

1/5 - (2 امتیاز)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527