نکاتی در مورد استخدام پرستار کودک در منزل

بعد از تولد کودک و اضافه شدن یک عضو جدید در خانواده گاهی لازم می شود برنامه زندگی را طوری تنظیم کنیم که فرد دیگری از فرزندمان مراقبت کند، شاید به دلیل اینکه باید به سرکار برگردیم یا اینکه خیلی جوان هستیم و کم تجربه. اغلب به همه کارهای خود نمی رسیم و مراقبت از کودک همه وقت ما را می گیرد طوری که اصلا نمی توانیم به خودمان توجه کنیم. بنابراین با خود فکر می کنیم که برای مراقبت از کودک خود نیاز به یک پرستار کودک داریم اما قبل از اینکه به انتخاب پرستار بپردازید، لازم است که در مورد ویژگی های آن کمی فکر کنید.

?- به آنچه پرستار کودک باید بداند، بیندیشید

2-فهرستی از بایدها و نبایدها و کارهایی که باید انجام دهد را فهرست کنید و قبل از خروج از خانه این موارد را با پرستار مرور کنید.

3- سعی کنید پرستاری را انتخاب کنید که دارای تحصیلات دیپلم یا کودکیاری بوده، نه خیلی جوان و بی تجربه و نه سالمند و بهتر است که با اصول روان شناسی کودک آشنا باشد.

4-فرم اطلاعات ضروری را در کنار تلفن نصب کنید. شماره تلفنی را که می توان هنگام دور بودن از خانه پرستار کودک با شما تماس بگیرد، یادداشت کنید. همچنین، شماره تلفن دوست، همسایه، فامیل یا هر آشنایی که می تواند در صورت بروز پیشامد غیرمنتظره به شما کمک کند در آن فرم بنویسید.

5- به پرستار کودک این نکته را حتما گوشزد کنید که هنگام بروز سانحه، پیش از هر چیز کمک بخواهد و تنها بعد از آن موضوع را به شما اطلاع دهد. به او این اطمینان را بدهید که حتی اگر بی مورد هم درخواست کمک کرد، هیچ مشکلی پیش نمی آید و بهتر از این است که بی جهت خطر کند و اقدامی انجام ندهد.

6- جعبه کمک های اولیه را در محل مشخصی بگذارید تا در صورتی که کودک نیاز به رسیدگی فوری پزشکی داشت، از آنها استفاده شود اگر کودک تان دچار هرگونه بیماری سابقه دار و مزمنی است یا حساسیت دارد این اطلاعات را هم به فرم پیوست کنید، زیرا ممکن است در درمان کودک موثر باشد.

7- پرستار کودک را از همه بیماری های کودک آگاه کنید و نیز درباره هر دارویی که در حال حاضر مصرف می کند به او توضیح کامل دهید. باید پرستار کودک را به خوبی با طرز دارو دادن به کودک آشنا کنید،. بهتر است این اطلاعات را در جایی یادداشت و به پرستار بچه ارائه کنید: جای دارو، زمان دارو ، مقداری که باید از هر دارو داده شود. در صورت امکان، خودتان نحوه دادن دارو را به او نشان دهید و از او بخواهید حتما بنویسد که در هر بار، در چه زمانی، از چه دارویی، به چه مقداری به بچه داده است.

9- ببینید آیا پرستار کودک با کمک های اولیه آشنایی دارد یا خیر. در صورت لزوم مقدمات این کمک را با او مرور کنید و به او محل نگهداری کتاب و جعبه کمک های اولیه را نشان دهید. صفحات مربوط به راهنمای اقدامات فوریتی را از کتاب جدا کنید و در محل مناسبی روی دیوار نصب کنید. حتما سریع ترین راه رسیدن به بیمارستان را به او نشان دهید.

10- تک تک اتاق های خانه را به پرستار نشان دهید. وی باید از محل این اقلام آگاه باشد: تلفن، فیوز برق، چراغ قوه، کلیدچراغ ها و محل های خطرناک احتمالی در خانه.

? توصیه های ایمنی در مورد آتش سوزی را با پرستار بچه مرور کنید. محل کپسول آتش نشانی و طرز کار با آن را به او یاد بدهید. همچنین به او توضیح دهید که درمواقع اضطراری، بهترین راه خروج از خانه کدام است. همچنین در خارج از خانه محلی را مشخص کنید تا پس از بروز حادثه؛ همگی همدیگر را در آنجا ملاقات کنند. باید از این موضوع اطمینان یابید که پرستار بچه به درستی می داند چگونه باید با مرکز آتش نشانی تماس بگیرد و چگونه کودک را از خانه دچار حریق به سرعت خارج کند.

11- اگر قرار است پرستار بچه، کودک را به حمام ببرد نکات ایمنی حمام را با او مرور کنید.

12- به پرستار بچه، چگونگی استفاده از وسایل خانه را آموزش دهید و اگر استفاده از وسیله ای مجاز نیست، حتما این موضوع را به اطلاع او برسانید.

? وقتی یک مراقب کودک قابل اطمینان از مراکز معتبر همانند سلامت اول  پیدا کردید، بهتر است قبل از اینکه این فرد شروع به مراقبت از کودک کند با او قراردادی امضا کنید. این کار هم موجب اعتماد و اطمینان هر دوی شما می شود و هم می توانید در مورد مواردی چون وضعیت تعطیلات، پرداخت های اضافی و سایر موارد با هم به توافق برسید و نکته ای مبهم نخواهد ماند.

? پرستار کودک ، فردی است که از کودک مراقبت می کند و معمولا برای مراقبت از کودک می آید اما گاهی وظایف یک پرستار کودک ممکن است با پرستار کودک دیگر متفاوت باشد. به عنوان نمونه ممکن است از یک پرستار کودک توقع داشته باشید تا وعده های غذایی را هم برای شما و کودک تان مهیا کند و و کارهای خانه را هم انجام دهد.

2.7/5 - (4 امتیاز)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527