مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

دوره CPR کودک و کمک های اولیه

دوره CPR کودک

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

دوره CPR کودک و کمک های اولیه، رایج ترین دوره هایی هستند که صلیب سرخ در کشور های مختلف برای پرستار کودک برگزار می کند. پرستار کودک می تواند این دوره ها را هم به صورت جداگانه و هم  به صورت مشترک طی کند. پیشنهاد ما این است که هر فرد قبل از شروع کار به عنوان مراقب این دوره ها را بگذراند.

 هر چقدر که احتمال زخمی شدن و یا بیمار شدن کودک کم باشد، اتفاق ممکن است برای هر کسی رخ بدهد. حتی اگر پرستاری بسیار دقیق و حساس باشد. گاهی دانش CPR و کمک های اولیه برای پرستار کودک به معنای مرگ و زندگی یک کودک است.

راهنمای دوره CPR کودک را از کجا شروع کنیم

دوره های کمک های اولیه به پرستار کودک کمک می کند تا حوادث احتمالی را بشناسد، از آنها پیشگیری کند و در هنگام وقوع، بهترین عملکرد را داشته باشد. حوادثی مانند خفگی، ضعف و دهیتراته شدن بدن همیشه در کمین کودک هستند و پرستار کودک باید به این موارد دقت کند. در دوره های کمک های اولیه، پرستار کودک نحوه مواجهه با کوچکترین زخم ها تا بزرگ ترین شکستگی ها را می آموزد. CPR نیز پرستار کودک را برای مقابله با ایست قلبی آماده می کند.

بعضی از والدین پرستار کودکی را که در کمک های اولیه و CPR مهارت و صلاحیت ندارد را به هیچ وجه استخدام نمی کنند. بنابراین داشتن این مهارت ها از این نظر نیز برای پرستار کودک بسیار مهم است. دوره های تخصصی کمک های اولیه و CPR نیز وجود دارد که بررسی جزیی تر این موضوعات می پردازند و پرستار کودک می تواند آنها را نیز بگذراند.

پیشنهاد مطالعه: خدمات شبانه روزی ، پاسخگویی 24 ساعته حتی در ایام نوروز

اعتبار گواهی این دوره ها برای پرستار کودک دوساله است. بنابراین پرستار کودک باید هر دو سال یکبار در این دوره ها شرکت کند و دانش خود را به روز نگه دارد. زمان این دوره ها در مناطق مختلف متفاوت است. اما در بیشتر مناطق، پرستار کودک باید برای طی اولین دوره 14 ساعت و برای تمدید گواهی بین 3 تا 6 ساعت کلاس آموزشی را بگذراند.

می توان گفت که پرستار کودک بعد از طی این دوره ها و همچنین دوره های پایه کار پرستار کودک، به صورت جدی و قانونی برای شروع کار آماده است. دوره های تکمیلی دیگری نیز وجود دارند که پرستار کودک می تواند آنها را در حین کار و به منظور کسب مهارت و تخصص بیشتر بگذراند.

راهنمای دوره CPR کودک را از کجا شروع کنیم

کنترل شرایط در مواقع بحرانی

کمک به بهبود شرایط در وضعیت های خطرناک که برای کودک به وجود می آید نیازمند حفظ آرامش و همچنین اعتماد به نفس لازم با برخورد با شرایط خطرناک است ، از این رو شما می بایستی آمادگی لازم را به جهت رو یارویی با چنین وضعیت هایی از خود نشان بدهید و به عنوان پرستار کودک بتوانید در مواقع ضروری عکس العمل های مناسب از خود نشان دهید ما در اینجا سعی کردیم مختصری در ارتباط با چگونگی انجام کمک های اولیه به فرد خردسال ارائه دهیم که مقدمه ای بود از آنچه خواهیم گفت پس با ما همراه باشید. مرکز پرستاری سلامت اول، با بیش از یک دهه تجربه تخصصی در حوزه امور پرستاری در منزل، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌‌باشد.

پرستار در منزل سلامت اول
درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول
سایر مطالب مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.