سلامت جنین

سلامت جنین

آیا در رابطه با سلامت جنین چیزی می دانید؟ آیا می دانید مراقبت های ویژه در زنان باردار چیست؟ از آن جایی که جنین در شکم مادر است و در مرحله رشد و نمود میباشد نیاز به مراقبت های بسیار زیادی در زنان باردار است بنابراین سایت سلامت اول نکات زیادی را در رابطه با سلامت جنین در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

سلامت جنین

سلامت جنین

نکات مهم در دوران بارداری برای سلامت جنین

بارداری یکی از مراحل بسیار حساس برای خانمها محسوب می‌شود چرا که سلامت جنین و حفظ سلامت مادر در این مرحله حساس از زندگی بسیار حائز اهمیت می باشد. قطعاً که مهمترین دغدغه تمامی خانم ها نیز مراقبت های ویژه در دوران بارداری می باشد حال  که برای حفظ سلامت جنین و مادر بایستی در این دوران نکات بسیار زیادی را مورد توجه قرار داد از طرفی انجام آزمایش های ضروری تغذیه مناسب و همچنین تست های بارداری مهمترین روش های پیشگیری از بسیاری از خطرات برای جنین و مادر خواهد بود.

سلامت جنین

سلامت جنین

از این رو پیشنهاد می شود تا مراقبت های دوران بارداری را جهت سلامت مادر و جنین مورد اهمیت قرار داد از این رو بایستی به بسیاری از پارامتر ها و فعالیت ها توجه داشت حتی بسیاری از باید ها و نباید ها را نیز انجام داد.

از آنجایی که خانم ها علاقه بسیار زیادی به رنگ کردن موهای خود دارد بایستی گفت که رنگ کردن مو در دوران بارداری ممکن است به جنین آسیب برساند پس تا حد امکان برای سلامت جنین در ماه های اول بارداری و همچنین ماه های آخر بارداری از رنگ کردن موهای خود بپردازید. پیشنهاد می شود: آشنایی با سندرم چارج یا شارژه در کودکان

انجام برخی از واکسیناسیون در دوران بارداری ممنوع است حال اگر این واکسن‌ها در سلامت فرد نقش مهمی ایفا می کند اما برخی از واکسن ها هستند که زنان باردار برای سلامتی خود و جنین بایستی در دوران بارداری آنها را تزریق نماید اما برای بیماریهای نظیر سرخک سرخچه آبله مرغان واکسن فلج اطفال هپاتیت و بیماریهای عظیم قبلی نباید در دوران بارداری واکسن تزریق نمود.

سلامت جنین

سلامت جنین

تغذیه مناسب اصلی ترین و مهم‌ترین راهنمای مراقبتی است زنان باردار در دوران بارداری است برای سلامت جنین و مادر بایستی خانم های باردار از غذاهای مقوی استفاده کنند، معمولاً غذاهایی که حاوی اسید فولیک هستند نظیر تخم مرغ اسفناج گوجه فرنگی گوشت حبوبات کلسیم و و غیره برای این مرحله توصیه می شود.

بیشتر بخوانید: پرستار در منزل

محدودیت های دوران بارداری

همانگونه که اشاره شد دوران بارداری حساس ترین دوران برای خانم ها محسوب می‌شود در این دوران خانم ها نیاز به مراقبت‌های بیشتری در مقایسه با دیگر دور آنها خواهد داشت چرا که در این مرحله از زندگی علاوه بر حفظ سلامتی خود بایستی جهت حفظ سلامت جنین خود نیز گام های موثری بردارند. به این نکته توجه داشته باشید که برخی از عادت های رفتاری بایستی در دوران بارداری محدود شود که شامل:

سلامت جنین

سلامت جنین

اگرچه در دوران بارداری پیاده روی و انجام برخی از ورزشهای بسیار سبک برای زنان باردار توصیه می‌شود اما انجام برخی از تمرینات سخت ورزشی برای سلامت جنین توصیه نمی شود.

تحقیقات نشان داده در دوران بارداری استفاده از تلفن همراه می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی روی عملکرد رشد جنین داشته باشد از این رو استفاده از تلفن همراه در دوران بارداری محدودیت دارد. حتی تا جایی که امکان دارد بهتر است گوشی همراه خود را با فاصله زیادی از خود و جدید قرار دهید.

سلامت جنین

سلامت جنین

جمع بندی

سلامت جنین یکی از دغدغه ها و مهم ترین نکاتی است که تمامی زنان باردار با آن دست و پنجه نرم می‌کنند برای سلامت جنین نکات بسیار ضروری را به عنوان مراقبت های دوران بارداری بایستی مورد توجه قرار داد بسیاری از زنان باردار بنابر دلایل مختلفی قادر به نگهداری از خود یا انجام مراقبت‌های ویژه نیستند این دسته از افراد می‌توانند با استخدام پرستار از خود و جنین خود مراقبت داشته باشند.

برای استخدام پرستار گزینه های بسیار زیادی پیش روی ما قرار دارد اما ما نیاز به یک پرستار با تجربه دور دیده با توانایی ایده آل داریم سلامت اول بزرگترین سایت مراقبتی از زنان باردار در کشور است این مجموعه بهترین پرستاران را جهت مراقبت از زنان باردار و همچنین سلامت جنین برای شما با کمترین هزینه اعزام می کند پرستار نیز باید وظایف خود را به خوبی انجام دهد و زنان باردار مراقب های لازم را انجام دهد.

همچنین بخوانید: تأثیر آلودگی هوا بر جنین و راهکارهای کاهش آن

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527