مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل

پرستار در منزل | استخدام پرستار در منزل

پرستار در منزل، بهترین گزینه برای افرادیست که زمان کافی و امکان مراقبت از سالمندان، بیماران، و یا کودکان خود را ندارند. در چنین شرایطی، با استخدام پرستار در منزل می‌توان امور مراقبتی را به ایشان واگذار کرد و با خیالی آسوده به سایر کارهای خود رسید. دریافت خدمات پرستاری در منزل باکیفیت، با یک پرستار خصوصی در منزل آموزش دیده و باتجربه، میسر خواهد بود. پرستاری در منزل، به مراتب، راحتی و آسایش بالاتری نسبت به بیمارستان دارد و در بیشتر مواقع حتی موجب تسریع روند بهبودی می‌گردد. این نکته را نیز نباید نادیده گرفت که افرادی که به مراقبت و پرستاری در منزل احتیاج دارند، در منزل شخصی خود احساس راحتی و آسایش بیشتری داشته و روند بهبودی و گدراندن دوران نگهداری و مراقبت در منزل را بهتر می‌گذرانند. شرکت خدمات پرستاری سلامت اول، با متخصصین و پرستاران مجرب خود، آماده ارائه بهترین خدمات بالینی، مراقبتی و اعزام پرستار در منزل با تجربه برای شماست.

درخواست پرستار در منزل برای امور مختلفی از جمله مراقبت از سالمندان، بیماران و کودکان، از طریق شرکت پرستاری سلامت اول میسر بوده و هزینه های خدمات پرستاری، بر اساس تعرفه‌های مصوب قانونی و شرایط بیمار، سالمند و یا کودک شما تعیین خواهد شد.

در این ویدئو، اطلاعاتی در رابطه با پرستاری در منزل عنوان شده است و توصیه می‌شود پیش از استخدام پرستار در منزل آن را تماشا نمایید.

خدمات پرستاری در منزل

پرستار سالمند

پرستار سالمند

اعزام پرستار خانم و آقا، ساعتی، روزانه و شبانه روزی جهت مراقبت از سالمند در منزل با نیروهای مجرب، قابل اعتماد و آموزش دیده

پرستار کودک

پرستار کودک

اعزام پرستار خانم و آقا، ساعتی، روزانه و شبانه روزی جهت مراقبت از کودک در منزل با نیروهای آموزش دیده و قابل اعتماد با حسن انجام کار

پرستار در منزل

پرستار بیمار

اعزام پرستار خانم و آقا، ساعتی، روزانه و شبانه روزی جهت مراقبت از بیمار در منزل و بیمارستان با نیروهای مجرب، قابل اعتماد و آموزش دیده

برای ثبت درخواست مشاوره رایگان خدمات پرستاری، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید.
دسترسی سریع به مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  پرستار خصوصی در منزل ؛ ویژگی های یک پرستار خوب

  پرستار در منزل خوب و حرفه ای، کسی است که تخصص، مهارت و تجربه کاری خوبی داشته باشد. اما باید به این نکته توجه نمایید که روند استخدام پرستار در منزل، می‌بایست بر‌اساس نیاز و شرایط شما پیش‌ رود. پرستار خصوصی در منزل که برای مراقبت از یک شخص سالمند اعزام می‌شود، خصوصیات و مهارت های متفاوتی نسبت به یک مراقب کودک یا بیمار داشته و ضروریست که پیش از دریافت خدمات پرستاری در منزل، این نکته را مد نظر قرار دهید و پرستاری را برگزینید که تجربیات و تخصص کافی در زمینه ارائه خدمات مورد نظر شما را داشته باشد.

  برای انتخاب بهترین پرستار در منزل تهران، می‌توانید درخواست کار آزمایشی کنید تا اعزام پرستار در منزل به صورت آزمایشی برای یک یا دو روز در خانه شما صورت پذیرد و پرستار مورد نظر، با بیمار، سالمند یا کودک شما وقت بگذارند. در صورتی‌ که پرستار بتواند هم از لحاظ اخلاقی و حرفه‌ای و هم از لحاظ ارتباطی، نیازهای شما را برآورده نماید، آن‌گاه می‌توانید اقدام به استخدام پرستار در منزل نمایید. در مرکز سلامت اول، اعزام پرستار در منزل در تمامی مناطق تهران و کرج انجام شده و ساکنین این مناطق می‌توانند از خدمات ما بهره ببرند. در مجموعه ما، امکان استخدام پرستار در منزل روزانه، ساعتی، و حتی به صورت تمام وقت و شبانه روزی و یا بلند مدت نیز فراهم شده و طبق نیاز شما و فردی که قصد استخدام پرستار در منزل برای مراقبت از او را دارید، پرستار آقا یا خانم اعزام خواهد شد.

  پرستار در منزل

  وظایف پرستار در خانه چیست؟

  وظایف پرستاران برای فردی که می‌خواهند به او خدمات پرستاری در منزل ارائه دهند، نسبت به شرایط قرد مورد نظر، متفاوت خواهد بود. البته این وظایف می‌تواند بر‌اساس نوع قرارداد شما با پرستار در خانه، تغییر پیدا کند. به‌طور مثال: وظایف پرستار سالمند با وظایف پرستار نوزاد و کودک و همچنین با وظایف پرستار بیمار متفاوت خواهد بود. برای روشن‌تر شدن موضوع، شرح وظایف خدمات پرستاری در منزل را به تفکیک بیان کرده‌ایم:

  پرستار در منزل برای مراقبت از سالمند

  پرستار سالمند در منزل وظایف متعددی را بر‌عهده خواهد داشت که برخی از آن‌ها عبارتند از:

  • رسیدگی به نکات بهداشتی سالمند: وظایفی که شخص مراقب سالمند به‌ عهده دارد، شامل استحمام، بردن سالمند به دستشویی، کوتاه کردن ناخن‌ها، شستن لباس‌‌های سالمند است. برخی از سالمندان عزیز برای رفتن به دستشویی مشکلاتی دارند که مجبور به استفاده از پوشک هستند؛ تعویض پوشک و شست‌و‌‌شوی آن‌ها از دیگر وظایف پرستار منزل می‌باشد.
  • توجه به سلامت جسمانی سالمند: پرستار خصوصی در منزل باید داروهای سالمند را طبق دستور پزشک به او بدهد. برخی از سالمندان با مشکلاتی همچون کم‌شنوایی، توان‌جسمی پایین و کم‌بینایی مواجه هستند که پرستار در منزل باید به آن‌ها در انجام امور روزانه کمک کند و حتی هر روز، زمانی را به ورزش اختصاص دهد تا توان جسمی سالمند تنزل نیابد.
  • رسیدگی به سلامت روحی و روانی سالمند: پرستار در منزل می‌بایست به تقویت وضعیت روحی و روانی سالمند هم بپردازد و با انجام برخی از کارها مثل تشویق کردن سالمند به ورزش، فیلم دیدن، کتاب خواندن، گوش دادن به صحبت‌های سالمند و … موجب بهبود روحیه فرد سالمند شود.
  • رسیدگی به وضعیت تغذیه فرد سالمند: رعایت رژیم غذایی مناسب یکی از ضروریات داشتن زندگی سالم برای سالمندان است. بنابراین یکی از خدماتی که در پرستاری در منزل ارائه می‌شود این است که باید تا حد امکان، مواد خوراکی سالم و غذاهای آبپز و بخارپز برای سالمند تهیه نماید. برخی از پزشکان، مصرف میوه، سبزیجات و نوشیدن آب زیاد را توصیه می‌کنند اما بهترین اقدام غذایی برای هر سالمند رعایت نکاتی است که پزشک سالمند اعلام کرده است.
  پرستاری در منزل

  پرستار در منزل برای مراقبت از بیمار

  پرستار بیمار در منزل، با توجه به وضعیت دقیق جسانی شخص بیمار و میزان حاد بودن بیماری، مسئولیت و وظایف گوناگونی دارد. در واقع به دلیل تنوع و تفاوت زیاد بیماری‌ها و شرایط سنی و فیزیکی هر بیمار، بسیار سخت است که شرح وظایف دقیق و مشخصی برای پرستار در منزل برای مراقبت از بیمار در نظر بگیریم. به طور کلی پرستاران با مدارک معتبر دانشگاهی در رشته‌های پرستاری و پیراپزشکی استخدام می‌شوند تا خدمات مراقبتی پزشکی در منزل را برای بیماران و خانواده‌هایشان تسهیل نمایند. علاوه بر این، خدمات پرستاری در منزل سلامت اول تنها به این موارد محدود نشده و شما می‌توانید برای مراقبت از بیمارتان در بیمارستان نیز یک پرستار خصوصی استخدام کنید تا خیالتان از بابت مراقبا و نگهداری کاملا راحت باشد.

  در ادامه، وظایف یک پرستار در منزل که برای مراقبت از بیمار در خانه و یا بیمارستان اعزام می‌شود را بیان خواهیم کرد:

  • برقراری ارتباط با بیمار: یکی از مهم‌ترین خدمات پرستاری در منزل برای یک بیمار، برقراری ارتباطی صمیمانه و دوستانه است. این مورد سبب می‌شود تا روند بهبودی سریع‌تر طی شود؛ چرا که بیمار هم با پرستار خود بیشتر همکاری خواهد داشت. یکی دیگر از تاثیرات مثبت رابطه خوب بین پرستار منزل بیمار و شخص بیمار، ایجاد روحیه خوب در او می‌باشد.
  • رسیدگی به نظافت بیمار: از دیگر وظایف پرستار در منزل، رسیدگی به نظافت شخصی بیمار است. مرتب کردن و تمیز نگه‌داشتن بستر، استحمام بیمار، کمک به بیمار برای رفتن به توالت، حتی تعویض پوشک در صورت نیاز و سایر موارد مربوط به نظافت شخصی بیمار، از دیگر وظایف پرستار در خانه می‌باشد.
  • رسیدگی به وضعیت درمانی بیمار: قطعا یکی از مهم‌ترین خدمات پرستاری در منزل جهت بیماران، رسیدگی به وضعیت بیماری و کمک به درمان اوست. پرستار خصوصی در منزل می‌بایست به‌صورت مرتب وضعیت بیمار را مورد رصد قرار دهد. مثلا فشار خون یا قند خون بیمار را چک کند و مراقب هرگونه تغییر در وضعیت سلامتی بیمار باشد و در صورت نیاز سریعا موارد را به پزشک معالج اطلاع دهد.
  • تزریقات و فیزیوتراپی: بسیاری از بیماران ممکن است به علت مشکلات خود به خدماتی همچون: تزریقات، تعویض باند و پانسمان، شستشوی زخم و یا انجام فیزیوتراپی نیاز داشته باشند که این‌ها همگی به‌ عهده پرستار در منزل می‌باشد.

  پرستاران خصوصی سلامت اول، با تجربه و مهارت خود، می‌توانند با ارائه خدمات باکیفیت پرستاری در منزل به بیماران، روند درمان آنان را تسریع کنند.

  پرستار در منزل برای نگهداری از کودک

  پرستار کودک در منزل و خدمات مربوط به این زمینه، شامل مواردی می‌شود که در ادامه برخی از وظایف مهم را ذکر کرده‌ایم:

  • فراهم نمودن ایمنی کودک: از مهم‌ترین وظایف پرستار در منزل، حفظ ایمنی کودک است. پرستار کودک، موظف است که همواره از بچه یا نوزاد به‌خوبی مراقبت و مواظب نموده و از او در برابر هر گونه آسیب فیزیکی و یا خطر، محافظت کند.
  • رسیدگی به وضعیت تغذیه نوزاد یا کودک: پرستار باید بر‌اساس سن کودک، میزان نیاز او به غذا و با اطلاع از وضعیت حساسیتی و غذایی کودک، وعده‌های غذایی سالم و مقوی برای کودک فراهم آورد. اگر سن کودک پایین است، پرستار منزل وظیفه غذا دادن به کوک را هم برعهده خواهد داشت و اگر سن بچه طوری است که می‌تواند خود به‌تنهایی غذا بخورد، بر غذا‌ خوردن کودک باید نظارت دقیق داشته باشد.
  • رسیدگی به فعالیت‌ها و سرگرمی کودک: پرستار در منزل، باید بتواند با انجام فعالیت‌ها و یا ایجاد سرگرمی برای کودک، او را سرگرم کند و حتی نکات آموزشی و تربیتی را با مشارکت دادن بچه در بازی و یا فعالیت به او بیاموزد. حتی پرستاردر خانه می‌تواند برای سرگرم‌کردن کودک برای او قصه بخواند.
  • توانایی آرام کردن کودک: پرستار خصوصی در منزل کودک باید از مهارت بالایی در این زمینه برخوردار باشد و در هنگام بهانه‌جویی و گریه‌های نابه‌هنگام کودک بتواند کودک را با مهربانی و آرامش، آرام نماید.

  پرستار در منزل، گزینه مناسبی برای آموزش مادران می‌باشد؛ این کار می‌تواند با خواندن یک داستان و یا سرگرم کردن کودک به وسیله اسباب بازی هایش صورت گیرد که موجب ایجاد حس امنیت و صمیمیت بیشتر برای کودک خواهد شد.

  خدمات پرستاری در منزلوظایفتایم کاری
  اعزام مراقب با تجربهانجام امور شخصی سالمند24 ساعته ، 7 روز هفته
  اعزام پرستار (NURSE)کارشناس پرستاری، خدمات درمانی با تجویز پزشک 24 ساعته ، 7 روز هفته
  اعزام سالمندیارانجام امور شخصی سالمند به همراه امور منزل و آشپزی و تمام امور مراقبتی24 ساعته ، 7 روز هفته
  اعزام پزشکاعزام پزشک عمومی و متخصص جهت ویزیت در منزل24 ساعته ، 7 روز هفته
  اعزام کمک بهیاربا سابقه کار در بیمارستان ویژه بیمار سالمند24 ساعته ، 7 روز هفته
  اعزام فیزیوتراپانجام تمام امور مرتبط با فیزیوتراپی24 ساعته ، 7 روز هفته

  استخدام پرستار در منزل ، مزایا و نکات مثبت

  اعزام و استخدام پرستار در منزل مزایای زیادی دارد. برخی از مزایای خدمات پرستاری در منزل در زیر لیست شده‌اند:

  • سرعت در بهبودی و کاهش خطر ابتلا به عفونت‌ها
  • پرستاری در منزل در مقایسه با نگهداری در بیمارستان بسیار کم هزینه تر است.
  • محیط بیمار بهداشتی و تمیز است و مانند محیط بیمارستان و آسایشگاه در خطر بیماری های میکروبی وجود ندارد.
  • خدمات پرستار در منزل تهران، به صورت شخصی و سفارشی انجام می‌شود.
  • فعالیت روزانه به‌ درستی انجام می‌شود.
  • با درخواست پرستار در منزل، در دادن داروها دقت می‌شود و سر وقت به بیمار دارو داده می‌شود.
  • پرستار در منزل، همدم بیمار است و از او مراقبت می‌کند.
  پرستار در منزل

  درخواست پرستار در منزل برای نگهداری از بیماران

  همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، یکی از خدمات مجموعه سلامت اول، اعزام پرستار در منزل برای مراقبت از بیماران می‌باشد که از بیماران ترخیص شده مراقبت می‌کنند. حتی زمانی که اعضای خانواده شما درگیر مسائل شخصی هستند، می‌توانید اقداماتی را برای ایجاد آرامش برای بیمار انجام دهید. پرستار در منزل تهران، معمولاً در انجام فعالیت‌های روزانه بیمار کمک می‌کند و گاهی اوقات مسئولیت تجویز و مصرف داروها را برعهده دارد. اما مهم‌ترین خدمات و مزایای اعزام پرستار در منزل عبارتند از:

  • جمع‌آوری اطلاعات در مورد شرایط پزشکی و برنامه‌های درمانی و سوابق پزشکی
  • پرستاری در منزل، علائم حیاتی بیمار را طبق نظر پزشک بررسی‌ می‌کند.
  • کمک در شستن و تعویض لباس‌های بیمار
  • غذا سرو کند و به بیمار کمک کند تا غذا بخورد.
  • در جابجایی تخت، میز معاینه و ویلچر به بیمار کمک کند.
  • ماساژ برای بیماران حساس
  • پیشگیری از زخم‌ بستر
  • تعویض ملحفه بیمار
  • کمک حرکتی، برای بیمارانی که کاملاً توانایی حرکت ندارند.
  • علائم بیمار را از نظر کبودی، خون در ادرار، جراحات و وضعیت پوست بررسی کند.
  • رسیدگی به بهداشت شخصی بیمار (مانند حمام‌کردن، اصلاح و غیره).

  البته یکی دیگر از وظایف اصلی خدمات پرستار در منزل، برقراری ارتباط با پرستاران و پزشکان برای ارائه بهترین مراقبت است.

  اعزام پرستار در منزل | خدمات تکمیلی و جانبی

  برخی دیگر از خدمات پرستاری در منزل عبارتند از:

  •  تزریقات در منزل: 

   اگر بیمار نیاز به داروی تزریقی و یا سرم داشته‌ باشد، وظیفه پرستار در منزل شخصی اوست که این مورد را انجام دهد و فرد باید در انجام این امور تبحر و تجربه داشته‌ باشد.

  • پانسمان در منزل:

   برای بیمارانی که زخم‌های سطحی دارند، پرستار منزل باید زخم را به‌ خوبی پانسمان کند و از پانسمان زخم مراقبت کافی را به‌عمل آورد.

  •  لوله بینی یا معده در منزل: 

   لوله بینی یا لوله بینی معده (NG) یک لوله پلاستیکی نرم است که از بینی به معده و مری حرکت می‌کند. این لوله‌ها برای مدت کوتاهی قابل استفاده هستند. لوله NG تحت نظر یک متخصص مانند پرستار یا پزشک به شکم بیمار وارد می‌شود. کاشت لوله شکمی معمولاً در بیمارستان انجام می‌شود، اما خدمات کاشت لوله شکمی را می‌توان در خانه نیز توسط پزشک یا پرستار خصوصی باتجربه دریافت کرد. زمانی که بیمار در خواب است می‌توان لوله معده قرار داد. اما اکثر پزشکان ترجیح می‌دهند که وقتی بیمار از خواب بیدار می‌شود، انفوزیون معده را انجام دهند. در این حالت ممکن است بیمار مدتی در اثر استفاده از لیدوکائین و اسپری‌های بی‌حس کننده دچار بی‌حسی در بینی شود.

  •  ساکشن در منزل: 

   پرستار در منزل، مسئولیت‌های زیادی برای مراقبت از بیمار مبتلا به لوله تنفسی یا تراکئوستومی دارد و ساکشن غذا و تنفس در خانه باید انجام شود. پرستار، روش‌های مناسب آسپیراسیون لوله تراشه را در خانه انجام می‌دهد و آموزش‌های مناسب را به اعضای خانواده و مراقبین ارائه می‌دهد.

  • نمونه گیری در منزل: 

   استفاده از خدمت نمونه‌گیری در محل، موجب می‌شود تا اگر شخص دچار بیماری باشد یا توانایی حرکت نداشته باشد بتواند به راحتی از این خدمت استفاده نماید.

  استخدام پرستار در منزل

  پرستار در خانه ؛ هزینه و تعرفه‌ها

  خدمات پرستاری در منزل و تعرفه و هزینه های آن با‌توجه به شیفت کاری او و نوع قرارداد، مشخص می‌شود. معمولا حقوق پرستار روزانه از پرستار شبانه‌روزی کمتر می‌باشد. برخی افراد نیز نیازمند مراقبت‌ های تخصصی و یا رسیدگی‌ های بهداشتی هستند که برحسب قرارداد برعهده پرستار در منزل بیمار قرار می‌گیرد. در این میان بعضی از بیماران نیازمند خدماتی چون تعویض پانسمان و یا انواع تزریقات را دارند که فراهم آوردن آن، نیازمند شیفت‌های طولانی و شبانه‌روزی نمی‌باشد.

  بنابر این، نوع بیماری، خدمات پرستاری مورد نیاز و تایم شیفت کاری از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه های استخدام پرستار در منزل هستند. اگر بر‌ حسب ساعت کاری به آن بنگرید، متوجه می‌شوید که قیمت خدمات پرستاری در منزل به صورت شبانه‌روزی برای هر ساعت، کمتر است.

  پرستار ساعتی در منزل

  در مرکز خدمات پرستاری سلامت اول، امکان استخدام پرستار در منزل به صورت ساعتی به منظور سهولت حال شما عزیزان فراهم شده است. گاها ممکن است موردی اورژانسی پیش آید که نیاز به یک پرستار ساعتی در منزل احساس شود. در این حالت، شما می‌توانید با تماس با مرکز سلامت اول و عنوان کردن دقیق شرایط خود و خدمات مورد نظر، نسبت به استخدام پرستار در منزل ساعتی اقدام نمایید.

  پرستاری در خانه موسسه سلامت اول

  شرکت پرستاری سلامت اول ارائه کننده خدمات پرستاری در منزل شامل، پرستار سالمند، پرستار بیمار و پرستار کودک در منزل است. هدف ما، جلب رضایت شما و ایجاد آرامش خاطر در خانواده‌ها است. برای اطلاع از شرایط پرستار در منزل و قیمت خدمات پرستار در منزل، لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  سوالات متداول خدمات پرستاری در منزل

  خدمات پرستاری در منزل شامل چه مواردی است؟

  پرستاری در منزل، مربوط به پرستاری و نگهداری از سالمند در منزل، پرستاری و مراقبت از کودک و نوزاد در منزل و پرستاری و مراقبت از بیمار در منزل و همراه بیمار در بیمارستان است. جزئیات این خدمات بر اساس خدمات مورد نظر شما توسط کارشناسان سلامت اول بررسی و اعلام می‌شود. تلفن تماس: 1527 – 02127630

  چه کسانی به خدمات پرستاری در منزل نیاز دارند؟

  معمولا خدمات مراقبت از نوزادان و کودکان، مادریاری، نگهداری از سالمندان و حتی پرستاری از بیماران در منزل بیشتر درخواست می‌شود. همچنین خدمات سلامت اول می تواند در یک دوره زمانی کوتاه و پاره‌وقت و یا به صورت تمام وقت و شبانه‌روزی ارائه شود.

  پرستار در خانه چه کسی است؟

  پرستار در منزل یا مراقب در منزل به فردی اطلاق می‌شود که دارای تحصیلات دانشگاهی پرستاری است. یا به صورت عملی به عنوان دستیار پرستار (بهیار) در بیمارستان کار کرده است.

  آیا می‌توان از خدمات پرستاری در منزل به‌صورت نیمه وقت استفاده کرد؟

  بله. با تماس با کارشناسان سلامت اول، می‌توانید بر اساس نیاز خود و به هر تعداد ساعت که می‌خواهید درخواست پرستار در منزل داشته باشید.

  قیمت و هزینه خدمات پرستار در منزل سال 1403 چقدر است؟

  بر اساس نوع پرستاری که می‌خواهید؛ پرستاری از سالمند، کودک و یا بیمار؛ به علاوه وظایفی که مدنظر شماست و میزان ساعتی که مدنظر دارید هزینه پرستار در منزل، متفاوت خواهد بود.

  چقدر طول می‌کشد تا پرستار به محل اعزام شود؟

  به محض تماس شما با کارشناسان سلامت اول و تعیین نوع نیاز خود، پرستار مناسب انتخاب شده و به محل اعزام می‌گردد.

  خدمات پرستاری در منزل سلامت اول در چه شهرهایی در دسترس است؟

  در این مرکز شما می‌توانید هر کجا در تهران و کرج هستید، از خدمات پرستاری بهره‌مند شوید و کودکان، سالمندان و یا بیماران خود را با خیال راحت به پرستاران سلامت اول بسپارید.

  guest
  5 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.