خدمات پرستاری در منزل

دریافت یک خدمات پرستاری در منزل باکیفیت، با یک پرستار در منزل خوب، میسر خواهد بود. پرستاری در منزل به مراتب راحتی و آسایش بالاتری نسبت به بیمارستان دارد و در بیشتر مواقع حتی موجب تسریع بهبودی می‌گردد.

شرکت خدمات پرستاری سلامت اول با متخصصین خود آماده ارائه بهترین خدمات بالینی، مراقبتی و اعزام پرستار با تجربه در منزل برای شماست.

قیمت خدمات پرستاری در منزل، در شرکت پرستاری سلامت اول براساس تعرفه‌های مصوب قانونی تعیین می‌شود که شامل پرستار بیمار، پرستار کودک و پرستار سالمند است.

هزینه پرستار در منزل

پرستار در منزل

پرستار سالمند
سالمندان به دلیل کهولت سن، توانایی انجام کارهای روزمره را نخواهند داشت و همراهی یک پرستار مجرب در کنارشان می‌تواند به آن‌ها کمک کند.
پرستار کودک
گاهی والدین هر دو شاغل هستند و یا نیاز دارند که از فرزندشان به‌بهترین شکل مراقبت گردد، با توجه به نیاز خانواده‌ها می‌توان از پرستار کودک کمک گرفت.
پرستار بیمار
مراقبت از بیمارانی که از بیماری مزمن رنج می‌برند یا بعد از عمل جراحی نیاز به مراقبت ویژه دارند و همچنین همراهی بیمار در بیمارستان، توسط پرستار بیمار؛ انجام می‌شود.

پرستار مناسب برای ما چه کسی است؟

پرستار مناسب، کسی است که؛ تخصص، مهارت و تجربه کاری خوبی داشته باشد. اما باید به این نکته، توجه نمایید که روند استخدام پرستار در منزل، می‌بایست بر‌اساس نیاز و شرایط شما پیش‌رود. نگهداری و مراقبت از سالمندان، کودکان و یا بیماران نیاز به پرستاران با خصویات اخلاقی و حرفه‌ای متفاوت دارد.

استخدام پرستار در منزل
هزینه استخدام پرستاری در منزل

 برای انتخاب بهترین پرستار در منزل تهران؛ می‌توانید درخواست کار آزمایشی کنید تا اعزام پرستار در منزل به صورت آزمایشی برای یک یا دو روز در خانه شما صورت پذیرد و پرستار موردنظر با بیمار، سالمند یا کودک شما وقت بگذارند. در صورتی‌که پرستار بتواند هم از لحاظ اخلاقی و حرفه‌ای و هم از لحاظ ارتباطی، نیازهای شما را برآورده نماید؛ آن‌گاه می‌توانید اقدام به استخدام پرستار نمایید.

شرح وظایف پرستار در منزل چیست؟

وظایف پرستاران برای فردی که می‌خواهند به او خدمات پرستاری دهند، تنوع خواهد یافت. البته این وظایف می‌تواند بر‌اساس نوع قرارداد شما با پرستار، تغییر پیدا کند. به‌طور مثال: وظایف پرستار سالمند با وظایف پرستار نوزاد و کودک و همچنین با وظایف پرستار بیمار متفاوت خواهد بود. برای روشن‌تر شدن موضوع وظایف پرستاران را به تفکیک بیان کرده‌ایم:

درخواست پرستار در منزل برای مراقبت از سالمندان

اعزام پرستار سالمند در منزل؛ وظایف متعددی را بر‌عهده خواهد داشت برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • رسیدگی به نکات بهداشتی سالمند: وظایفی که پرستار سالمند، به‌عهده دارد شامل استحمام، بردن سالمند به دستشویی، کوتاه کردن ناخن‌ها، شستن لباس‌‌های سالمند است. برخی از سالمندان عزیز برای دستشویی رفتن مشکلاتی دارند که مجبور به استفاده از پوشک هستند، تعویض پوشک و شست‌و‌‌شوی آن‌ها از دیگر وظایف پرستاری در منزل؛ است.
 • توجه به سلامت جسمانی سالمند: پرستار باید داروهای سالمند را طبق دستور پزشک بدهد. برخی از سالمندان با مشکلاتی همچون کم‌شنوایی، توان‌جسمی پایین و کم‌بینایی مواجه هستند؛ که پرستار در منزل؛ باید به آن‌ها در انجام امور روزانه کمک کند و حتی هر روز، زمانی را به ورزش اختصاص دهند تا توان جسمی سالمند تنزل نیابد.
 • رسیدگی به سلامت روحی و روانی سالمند: پرستار سالمند در منزل؛ می‌بایست به تقویت وضعیت روحی و روانی سالمند هم بپردازد و با انجام برخی از کارها مثل تشویق کردن سالمند به ورزش، فیلم دیدن، کتاب خواندن، گوش دادن به صحبت‌های سالمند و … موجب بهبود روحیه فرد سالمند شود.
 • رسیدگی به وضعیت تغذیه فرد سالمند: رعایت رژیم غذایی مناسب؛ یکی از ضروریات داشتن زندگی سالم برای سالمندان است. بنابراین یکی از خدمات پرستار در منزل این است که؛ باید تا حد امکان، مواد خوراکی سالم و غذاهای آبپز و بخارپز برای سالمند تهیه نماید. برخی از پزشکان، مصرف میوه، سبزیجات و نوشیدن آب زیاد را توصیه می‌کنند اما بهترین اقدام غذایی برای هر سالمند رعایت نکاتی است که پزشک سالمند اعلام کرده است.

وظایف پرستاری در منزل ویژه بیماران

پرستار بیمار در منزل، با توجه به وضعیت دقیق جسانی شخص بیمار و میزان حاد بودن بیماری، مسئولیت و وظایف گوناگونی دارد. درواقع به دلیل تنوع و تفاوت زیاد بیماری‌ها و شرایط سنی و فیزیکی هر بیمار، بسیار سخت است که شرح وظایف دقیق و مشخصی برای پرستاران بیمار در نظر بگیریم. به طور کلی پرستاران با مدارک معتبر دانشگاهی در رشته‌های پرستاری و پیراپزشکی استخدام می‌شوند تا خدمات مراقبتی پزشکی در منزل را برای بیماران و خانواده‌هایشان تسهیل نمایند. همچنین برخی خدمات همراه بیمار در بیمارستان نیز برای مددجویان عزیز فراهم شده است.

وظایف پرستار در منزل تهران
قیمت پرستار در منزل

سعی کردیم در ادامه وظایف متداولی را که پرستاران بیمار برای مراقبت از بیمار در منزل یا به عنوان همراه بیمار در بیمارستان، می‌بایست عهده‌دار شوند بازگو کنیم:

 • برقراری ارتباط با بیمار: یکی از مهم‌ترین خدمات پرستار در منزل برای یک بیمار؛ برقراری ارتباطی صمیمانه و دوستانه است. این مهم سبب می‌شود تا روند بهبودی سریع‌تر طی شود چراکه بیمار هم با پرستار خود بیشتر همکاری خواهد داشت. یکی دیگر از تاثیرات مثبت رابطه خوب بین پرستار بیمار و بیمار؛ ایجاد روحیه خوب در بیمار است.
 • رسیدگی به نظافت بیمار: از دیگر وظایف پرستاری در منزل، رسیدگی به نظافت شخصی بیمار است. مرتب کردن و تمیز نگه‌داشتن بستر، استحمام بیمار، کمک به بیمار برای رفتن به توالت، حتی تعویض پوشک در صورت نیاز و سایر موارد مربوط به نظافت شخصی بیمار، از دیگر وظایف پرستار است.
 • رسیدگی به وضعیت درمانی بیمار: قطعا یکی از مهم‌ترین خدمات پرستاری در منزل جهت بیماران، رسیدگی به وضعیت بیماری بیمار و کمک به درمان او است. پرستار می‌بایست به‌صورت مرتب وضعیت بیمار را مورد رصد قرار دهد. مثلا فشار خون یا قند خون بیمار را چک کند و مراقب هرگونه تغییر در وضعیت سلامتی بیمار باشد و در صورت نیاز سریعا موارد را به پزشک معالج اطلاع دهد.
 • تزریقات و فیزیوتراپی: بسیاری از بیماران ممکن است به علت مشکلات خود به خدماتی همچون: تزریقات، تعویض باند و پانسمان، شستشوی زخم و یا انجام فیزیوتراپی نیاز داشته باشند که این‌ها همگی به‌عهده پرستار در منزل است.

وظایف خدمات پرستاری در منزل ویژه کودکان یا نوزادان

خدمات پرستاری در منزل از نوزاد شامل وظایف زیادی می‌شود، که در اینجا برخی از وظایف مهم را ذکر کرده‌ایم:

 • فراهم نمودن ایمنی کودک: از مهمترین وظایف پرستار در منزل، حفظ ایمنی کودک است. پرستار کودک، موظف است که همواره از بچه یا نوزاد به‌خوبی مراقبت و مواظب نموده و از او در برابر هر گونه آسیب فیزیکی و یا خطر، محافظت کند.
 • رسیدگی به وضعیت تغذیه نوزاد یا کودک: پرستار باید بر‌اساس سن کودک، میزان نیاز او به غذا و با اطلاع از وضعیت حساسیتی و غذایی کودک وعده‌های غذایی سالم و مقوی برای بچه فراهم آورد. اگر سن کودک پایین است که وظیفه غذادادن به کوک را هم برعهده خواهد داشت و اگر سن بچه طوری است که می‌تواند خود به‌تنهایی غذا بخورد؛ بر غذا‌خوردن کودک باید نظارت دقیق داشته باشد.
 • رسیدگی به فعالیت‌ها و سرگرمی کودک: پرستار در منزل، باید بتواند با انجام فعالیت‌ها و یا ایجاد سرگرمی برای کودک، او را سرگرم کند و حتی نکات آموزشی و تربیتی را با مشارکت دادن بچه در بازی و یا فعالیت به او بیاموزد. حتی پرستار بچه می‌تواند برای سرگرم کردن کودک برای او قصه بخواند.
 • توانایی آرام کردن کودک: پرستار کودک باید از مهارت بالایی در این زمینه برخوردار باشد و در هنگام بهانه‌جویی و گریه‌های نابه‌هنگام کودک بتواند کودک را با مهربانی و آرامش؛ آرام نماید.

پرستار در منزل، گزینه مناسبی برای آموزش مادر است. این‌کار می‌تواند با خواندن یک داستان یا سرگرم کردن کودک به وسیله اسباب بازی‌هایش و یا ایجاد حس امنیت برای کودک؛ صورت گیرد.

مزیت استخدام پرستار در منزل

اعزام و استخدام پرستار در منزل مزایای زیادی دارد. برخی از مزایای خدمات پرستاری در منزل در زیر لیست شده‌اند:

 • سرعت در بهبودی و کاهش خطر ابتلا به عفونت‌ها
 • هزینه پرستاری در منزل در مقایسه با نگهداری در بیمارستان بسیار کمتر است.
 • محیط بیمار بهداشتی و تمیز است و مانند محیط بیمارستان و آسایشگاه در خطر وجود میکروب نیست.
 • خدمات پرستار در منزل تهران، به صورت شخصی و سفارشی انجام می‌شود.
 • فعالیت روزانه به‌درستی انجام می‌شود.
 • با درخواست پرستار در منزل، در دادن داروها دقت می‌شود و سر وقت به بیمار دارو داده می‌شود.
 • پرستار در منزل؛ همدم بیمار است و از او مراقبت می‌کند.

خدمات پرستاری بیمار در منزل

پرستار بیمار در منزل از بیماران ترخیص شده مراقبت می‌کند. حتی زمانی که اعضای خانواده شما درگیر مسائل شخصی هستند، می‌توانید اقداماتی را برای ایجاد آرامش برای بیمار انجام دهید. پرستار در منزل تهران، معمولاً در انجام فعالیت‌های روزانه بیمار کمک می‌کند و گاهی اوقات مسئولیت تجویز و مصرف داروها را برعهده دارد. اما مهم‌ترین خدمات و مزایای اعزام پرستار در منزل عبارتند از:

 • جمع‌آوری اطلاعات در مورد شرایط پزشکی و برنامه‌های درمانی و سوابق پزشکی
 • پرستاری در منزل، علائم حیاتی بیمار را طبق نظر پزشک بررسی‌کند.
 • کمک در شستن و تعویض لباس‌های بیمار
 • غذا سرو کند و به بیمار کمک کند تا غذا بخورد.
 • در جابجایی تخت، میز معاینه و ویلچر به بیمار کمک کند.
 • ماساژ برای بیماران حساس
 • پیشگیری از زخم‌بستر
 • تعویض ملافه و ملحفه بیمار
 • کمک حرکتی، برای بیمارانی که کاملاً توانایی حرکت ندارند.
 • علائم بیمار را از نظر کبودی، خون در ادرار، جراحات و وضعیت پوست بررسی کند.
 • رسیدگی به بهداشت شخصی بیمار (مانند حمام‌کردن، اصلاح و غیره).

البته یکی دیگر از وظایف اصلی پرستار در منزل، برقراری ارتباط با پرستاران و پزشکان برای ارائه بهترین مراقبت است.

خدمات تکمیلی استخدام پرستار در منزل

برخی دیگر از خدمات پرستاری در منزل عبارتند از:

 •  تزریقات در منزل: اگر بیمار نیاز به داروی تزریقی و یا سرم داشته‌باشد وظیفه پرستار در منزل شخصی اوست که این مورد را انجام دهد و فرد باید در انجام این امور تبحر و تجربه داشته‌باشد.
 • پانسمان در منزل: برای بیمارانی که زخم‌های سطحی دارند، پرستار باید زخم را به‌خوبی پانسمان کند و از پانسمان زخم مراقبت کافی را به‌عمل آورد.
 •  لوله بینی یا معده در منزل: لوله بینی یا لوله بینی معده (NG) یک لوله پلاستیکی نرم است که از بینی به معده و مری حرکت می کند. این لوله‌ها برای مدت کوتاهی قابل استفاده هستند. لوله NG تحت نظر یک متخصص مانند پرستار یا پزشک به شکم بیمار وارد می شود. کاشت لوله شکمی معمولاً در بیمارستان انجام می‌شود، اما خدمات کاشت لوله شکمی را می‌توان در خانه نیز توسط پزشک  یا پرستار باتجربه دریافت کرد. زمانی که بیمار در خواب است می‌توان لوله معده قرار داد. اما اکثر پزشکان ترجیح می‌دهند که وقتی بیمار از خواب بیدار می‌شود، انفوزیون معده را انجام دهند. در این حالت ممکن است بیمار مدتی در اثر استفاده از لیدوکائین و اسپری‌های بی‌حس کننده دچار بی‌حسی در بینی شود.
 •  ساکشن در منزل: پرستار در منزل، مسئولیت‌های زیادی برای مراقبت از بیمار مبتلا به لوله تنفسی یا تراکئوستومی  دارد و ساکشن غذا و تنفس در خانه باید انجام شود.پرستار، روش‌های مناسب آسپیراسیون لوله تراشه را در خانه انجام می‌دهد و آموزش‌های مناسب را به اعضای خانواده و مراقبین ارائه می‌دهد.
 • نمونه گیری در منزل: استفاده از خدمت نمونه‌گیری در محل؛ موجب می‌شود تا اگر شخص دچار بیماری باشد یا توانایی حرکت نداشته باشد بتواند به راحتی از این خدمت استفاده نماید.

هزینه پرستار در منزل

هزینه پرستار در منزل، با‌توجه به شیفت کاری او و نوع قرار داد، مشخص می‌شود. معمولا حقوق پرستار روزانه از پرستار شبانه‌روزی کمتر به‌نظر می‌رسد. برخی افراد نیز نیازمند مراقبت‌های تخصصی و یا رسیدگی‌های بهداشتی هستند که برحسب قرارداد برعهده پرستار بیمار قرار می‌گیرد. در این میان بعضی از بیماران نیازمند خدماتی چون تعویض پانسمان و یا انواع تزریقات را دارند که فراهم آوردن آن نیازمند شیفت‌های طولانی و شبانه‌روزی نمی‌باشد.

استخدام پرستار در منزل تهران
دستمزد پرستار در منزل

بنابراین نوع بیماری، خدمات پرستاری مورد نیاز و تایم شیفت کاری از مهم‌ترین عوامل تاثیرگزار در تعیین دستمزد پرستار بیمار در منزل هستند. اگر بر‌حسب ساعت کاری به آن بنگرید متوجه می‌شوید که قیمت خدمات پرستاری در منزل به صورت شبانه‌روزی برای هر ساعت، کمتر است.

پرستاری در منزل به صورت ساعتی

گاهی اوقات نیاز است که فرد مراقب بیمار، برای چند ساعت در روز جهت امور پرستاری؛ بیمار را به یک پرستار در منزل باتجربه بسپارد. برای این‌کار بهتر است از خدمات پرستاری در منزل؛ شرکت های پرستاری مثل شرکت پرستاری سلامت اول استفاده کند و با خیال راحت به انجام امور روزانه خود بپردازد.

خدمات پرستاری در منزل سلامت اول

شرکت پرستاری سلامت اول؛ ارائه کننده خدمات پرستاری در منزل: پرستار سالمند، پرستار بیمار و پرستار کودک در منزل است. هدف ما، جلب رضایت شما و ایجاد آرامش خاطر در خانواده‌ها است. برای اطلاع از شرایط پرستار در منزل و قیمت خدمات پرستاری در منزل؛ لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

پرستاری در منزل، مربوط به پرستاری و نگهداری از سالمند در منزل، پرستاری و مراقبت از کودک و نوزاد در منزل و پرستاری و مراقبت از بیمار در منزل و همراه بیمار در بیمارستان است. جزئیات این خدمات بر اساس خدمات مورد نظر شما توسط کارشناسان سلامت اول بررسی و اعلام می‌شود. تلفن تماس: 1527 – 02127630

معمولا خدمات مراقبت از نوزادان و کودکان، مادریاری، نگهداری از سالمندان و حتی پرستاری از بیماران در منزل بیشتر درخواست می‌شود. همچنین خدمات سلامت اول می تواند در یک دوره زمانی کوتاه و پاره‌وقت و یا به صورت تمام وقت و شبانه‌روزی ارائه شود.

 

پرستار در منزل یا مراقب درمنزل به فردی اطلاق می شود که دارای تحصیلات دانشگاهی پرستاری است. یا به صورت عملی به عنوان دستیار پرستار(بهیار) در بیمارستان کار کرده است.

بله. با تماس با کارشناسان سلامت اول، می‌توانید بر اساس نیاز خود و به هر تعداد ساعت که می‌خواهید درخواست پرستار در منزل داشته باشید.

بر اساس نوع پرستاری که می‌خواهید؛ پرستاری از سالمند، کودک و یا بیمار؛ بعلاوه وظایفی که مد نظر شماست و میزان ساعتی که مد نظر دارید هزینه پرستار در منزل، متفاوت خواهد بود.

به محض تماس شما با کارشناسان سلامت اول و تعیین نوع نیاز خود، پرستار مناسب انتخاب شده و به محل اعزام می‌گردد.

در این مرکز شما می‌توانید هر کجا در تهران و کرج هستید، از خدمات پرستاری بهره‌مند شوید و کودکان، سالمندان و یا بیماران خود را با خیال راحت به پرستاران سلامت اول بسپارید

5 دیدگاه
پرستار در منزل
سارا

خدمات پرستار توی منزل به چه صورت هست؟

پرستار در منزل
parisa nabi

سلام سارا عزیز
خدمات به صورت اعزام پرستار کودک و سالمنددر منزل می‌باشد، که به صورت شبانه، روزانه شبانه روز در تلاش برای اعزام مراقب میباشیم.

پرستار در منزل
naqme

برای شهر اصفهان هم خدمات پرستاری دارید؟

پرستار در منزل
parisa nabi

سلام دوست عزیز
بله، برای کسب اطلاع از نحوه اعزام با مشاورین مرکز در تماس باشید.

پرستار در منزل
علی

خدمات پرستاری شما فقط توی منزل هست یا میتونید برای بیمارستان و مزاکر درمانی هم پرستار بفرستید؟

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ده + دوازده =

تماس 1527