مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

8 روش‌ تشخیص بهترین مرکز پرستار

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

بهترین مرکز پرستار را می‌توان از انواع خدماتی که ارائه می‌کنند، تشخیص داد. هر مرکز پرستار طیف گسترده‌ای از خدمات مانند خدمات درمانی، مراقبتی و توان‌بخشی را به‌صورت شبانه‌روزی و متناسب با همه افراد جامعه ارائه می‌دهد.

لزوم نیاز به مراکز پرستاری

امروزه زندگی ماشینی و تغییر شیوه زندگی به‌ویژه در شهرها باعث شده تا اغلب افراد درگیری‌های روزانه زیادی داشته باشند. اکثر خانواده‌ها به دلیل محدودیت‌های موجود امکان نگهداری سالمندان، بیماران یا کودکان را در خانه ندارند و به همین دلیل به دنبال پرستار قابل‌اعتماد و مطمئن هستند تا در چند ساعتی که در منزل نیستند، از بیمار، سالمند یا کودکشان نگهداری کند.

پیداکردن پرستار قابل‌اعتماد که تمام نیازمندی‌های سالمندان، بیماران و کودکان را بشناسد و نحوه نگهداری از هر یک از آن‌ها را به‌خوبی بداند، کار آسانی نیست. یافتن شخصی که به پرستاری علاقه‌مند باشد و سال‌ها در این زمینه فعالیت کرده باشد، تنها در بهترین مرکز پرستار امکان‌پذیر است.

علت محبوبیت مراکز پرستاری

به دلیل اینکه سلامت روحی و روانی تأثیر زیادی در روند بهبودی جسم دارد، وجود بیمار در کنار خانواده و همراهی پرستار باعث می‌شود، بیمار سریع‌تر سلامتی‌اش را به دست آورد. همچنین محیط خانه از نظر بهداشتی بهتر بوده و به بیمارستان ترجیح داده می‌شود و از سرایت بیماری‌های دیگر نیز پیشگیری می‌شود.

در کنار خانواده بودن و دریافت حمایت عزیزان باعث حفظ شادابی و روحیه فرد شده و مانع از افسردگی می‌شود. حس امنیت و آرامش موجود در خانه دوران نقاهت بیمار را کوتاه می‌کند. علاوه بر این کودکان نیز مجبور به صبح زود بیدارشدن برای رفتن به مهدکودک نیستند و می‌توانند با نظارت دقیق‌تری مهارت‌هایی مانند زبان انگلیسی، فرانسه و غیره را بیاموزند.

از دیگر عواملی که سبب محبوبیت مراکز پرستاری شده پایین بودن هزینه پرستار نسبت به هزینه بیمارستان است. همچنین باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود چرا که مجبور به رفت‌وآمد به مراکز درمانی و مراقبتی نخواهید بود. برای یافتن بهترین مرکز پرستار با ما همراه شوید تا بتوانید مراکز مناسب را تشخیص داده و عزیزان خود را با خیال راحت به آن‌ها بسپارید.

انتخاب بهترین مرکز پرستار

خدمات مراکز پرستاری

۸ مورد از خدماتی که در بهترین مرکز پرستار ارائه می‌شوند، شامل خدمات زیر است:

  1. نگهداری از کودک در منزل
  2. نگهداری از سالمند در منزل
  3. پرستاری از بیمار در منزل
  4. ویزیت بیمار در منزل
  5. مددکاری و خدمات روان‌شناسی
  6. فیزیوتراپی در منزل
  7. کاردرمانی در منزل
  8. گفتاردرمانی در منزل

وظایف و خصوصیات پرستار

یک پرستار مناسب و قابل‌اعتماد، صبور، باحوصله، انعطاف‌پذیر و مهربان است. برای انجام اموری مانند نگهداری از سالمند، کودک یا بیمار لازم است که پرستار بتواند با شخص تحت مراقبت خود به‌خوبی کنار آمده و او را مانند عضوی از خانواده خود بپذیرد.

در پرستاری از بیمار وظایف پرستار طیف وسیعی را شامل می‌شود. پرستار موظف است علاوه بر رسیدگی به امور روزمره بیمار، روند درمانی بیمار را نیز پیگیری کند. پیگیری روند درمان شامل خدماتی مانند تزریقات، بخیه، پانسمان، تعویض سوند و نرمش‌های فیزیوتراپی می‌‌شود.

اما وظایف پرستار کودک یا سالمند کمتر بوده و شامل مواردی مانند تهیه غذا، نظافت و بهداشت، امور سرگرمی و تفریحی و همچنین توالت بردن کودک یا سالمند می‌شود. رسیدگی به امور منزل، غذا پختن و گردگیری در صورت درخواست خانواده‌ها از دیگر خدمات مراکز پرستاری است.

هزینه خدمات مراکز پرستاری

هزینه‌ها باتوجه‌به مدت‌زمان فعالیت پرستار و نوع خدمات ارائه شده مشخص می‌شود. عموما‌ً تعرفه‌های مشخصی در هر مرکز پرستاری وجود دارد، چرا که خدمات ارائه شده در زمینه‌های کودک، سالمند و بیمار دارای تعرفه‌های متفاوتی است.

به طور مثال گاهی سالمند به علت ناتوانی و بیماری قادر به انجام امور روزمره‌اش نیست و پرستار علاوه بر پیگیری امور روزمره شخص، خدمات درمانی نیز ارائه می‌دهد. اما برخی از سالمندان فقط به علت تنهایی و نیاز به همدم تقاضای پرستار می‌کنند. واضح است که به علت متفاوت بودن خدمات ارائه شده، حقوق دریافتی پرستار نیز متفاوت است.

از دیگر مواردی که بر هزینه‌ها تأثیر می‌گذارد، موقعیت جغرافیایی منزل مددجو است، زیرا هزینه‌های رفت‌وآمد پرستار به هزینه‌ خدمات دریافتی اضافه می‌شود.

هزینه خدمات مراکز پرستاری

سخن پایانی

هدف از این مقاله آشنایی شما عزیزان با بهترین مرکز پرستار سلامت اول است، امیدوارم این مقاله شما را در انتخاب درست مرکز پرستاری متناسب با نیاز شما یاری کرده باشد.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.