مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

مزایای به کارگیری و حضور پرستار سالمند در منزل

مزایای به کار گیری و حضور پرستار سالمند در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

بسیار مهم است که مزایای پرستار سالمند در منزل را پیش از استخدام پرستار سالمند در نظر بگیریم؛ داشتن کمک 24 ساعته پرستار سالمند مزایای دیگری علاوه بر انجام امور به نحو احسن دارد. داشتن پرستار سالمند احساس امنیت و آرامش را به همراه خواهد داشت.

در غیاب پرستار سالمند در منزل و با وجود مشکلات، زندگی سالمند همیشه در معرض خطر است و حتی حرکت ساده سالمند بدون کمک یک پرستار سالمند نیز نوعی ریسک محسوب می‌شود.

همانطور که گفته شد، داشتن حمایت و کمک یک پرستار سالمند در هنگام نیاز، برای سالمند بسیار آرامش بخش است. اگر سالمند از یک مشکل خاص و حاد رنج می‌برد نیز، بهترین راه‌حل کمک گرفتن از پرستار سالمند خواهد بود. پرستار سالمند برای مراقبت از سالمندانی با شرایط خاص و پاسخگویی به نیازهای آنها آموزش دیده است. این موضوع باعث افزایش امنیت سالمند می‌شود.

استخدام یک پرستار سالمند توسط مؤسسه پرستاری سلامت اول از سوی دیگر باعث آرامش خاطر خانواده سالمند نیز می‌شود؛ چرا که، آن‌ها می‌دانند که سالمند عزیزشان تحت مراقبت یک پرستار سالمند خوب و حرفه‌ای است.

مزایای مراقبت فردی پرستار از سالمند

پرستار سالمند مسئولیت مراقبت از نیازهای فردی فرد مسن را به عهده می‌گیرد. این شامل تغذیه، بهداشت شخصی، تمیزی و لباس پوشیدن می‌شود.

کاهش ریسک بروز تصادفات

حضور پرستار سالمند در منزل، باعث کاهش ریسک بروز تصادفات و زمین خوردن‌های ناخواسته در فرد مسن می‌شود. این امر به علت حضور یک فرد حرفه‌ای و آموزش دیده در کنار فرد مسن است؛ چراکه، یک نفر به صورت دائمی تمام حواسش را به سالمند خواهد داد و از وقوع اتفاقات جلوگیری خواهد کرد.

مزایای پرستار سالمند در پیشگیری از زمین خوردن سالمند
تاثیر پرستار سالمند در پیشگیری از زمین خوردن سالمند

زمین خوردن در سالمندان می‌تواند آسیب‌های جدی را در پی داشته باشد و مراقبت و پیشگیری از چنین تصادفاتی بسیار ضروری است.

کاهش هزینه های درمانی

استفاده از خدمات پرستار سالمند در منزل، معمولاً هزینه‌های درمانی را کاهش می‌دهد. چرا که نیازی به بستری شدن در بیمارستان یا مراجعه به مراکز توانبخشی نخواهد بود.

مزایای پرستار سالمند در منزل در معاشرت سالمند

حضور پرستار سالمند در کنار سالمند باعث می‌شود که سالمند احساس تنهایی نکند؛ شاید این موضوع مهم‌ترین مزیت استخدام و به کارگیری یک پرستار سالمند باشد.

پشتیبانی عاطفی

پرستار سالمند نه تنها مراقبت‌های فیزیکی را انجام می‌دهد، بلکه به عنوان یک همراه و دوست نیز در کنار فرد مسن حضور دارد. این حضور باعث افزایش احساس امنیت و رضایت فرد مسن می‌شود.

داشتن یک فرد برای صحبت و معاشرت برای سالمند بسیار ارزشمند است. تنهایی و افسردگی، در کمین سالمندانی است که به تنهایی زندگی می‌کنند و از بیماری و مشکلات زیادی نیز رنج می‌برند. اما پرستار هم‌چون یک همدم باعث بهتر شدن روحیه و کاهش افسردگی سالمند خواهد شد.

ارتقاء روحیه و کیفیت زندگی

حضور پرستار سالمند در منزل باعث ارتقاء روحیه و کیفیت زندگی فرد مسن می‌شود. این به علت ایجاد حس اطمینان و ارتباط انسانی مثبت بین پرستار و فرد مسن است.

سرزندگی سالمندان با تنهایی و کاهش روابط اجتماعی، آرام آرام کاهش پیدا می‌کند و عواقب ناگواری را به همراه دارد. اما یک پرستار سالمند مانند یک دوست خوب و همیشگی در کنار سالمند است و این موضوع نقش بسیار مهمی در سلامتی سالمند دارد.

 

مزایای پرستار سالمند در حفظ استقلال فرد مسن در محیط خانه

حضور پرستار سالمند در منزل، به معنای حفظ استقلال و راحتی فرد مسن است. این امر باعث می‌شود که او بتواند در محیطی آشنا و محبوب به طور مستقل زندگی کند و برای اطرافیانش مزاحمتی نداشته باشد و به راحتی از عهده کارهای روزمره‌اش برآید.

ماندن در خانه برای سالمندی که دچار بیماری‌های خاص و یا حرکتی است، یک آرزو به حساب می‌آید. یک پرستار سالمند که نیازهای این سالمند را مرتفع می‌کند، به سالمند کمک می‌کند تا سنین پیری را در خانه خودش سپری کند. پرستار سالمند باعث می‌شود تا خانه سالمند به یک محیط امن و آرام برای او تبدیل شود. جایی که نیازهای سالمند بدون هیچگونه خطر و مشکلی برطرف خواهد شد. بنابراین، استقلال در زندگی سالمند و در خانه خودش، با حضور یک پرستار سالمند محقق خواهد شد.

تأثیر پرستار سالمند بر حفظ نظم و انظباط

حضور پرستار سالمند در منزل باعث می شود که روزمره فرد مسن به طور منظم و با انضباط صورت پذیرد. این شامل مصرف داروها در زمان مناسب، حضور در نوبت‌های غذاخوری و تمرینات فیزیکی است.

تمرینات فیزیکی مهم برای سالمند

تمرینات فیزیکی برای سالمندان بسیار مهم هستند، زیرا باعث حفظ و بهبود عملکرد جسمی و حرکتی آن‌ها می‌شوند. تمرینات فیزیکی مناسب برای سالمندان باید با توجه به وضعیت سلامتی و توانایی‌های فرد تنظیم شوند. در زیر به برخی از تمرینات فیزیکی مهم برای سالمندان اشاره خواهیم کرد:

تمرینات تقویت عضلات

تمریناتی مانند پیاده روی، ایستادن و نشستن، بالا و پایین رفتن از پله‌ها، تنقلات و تمرینات وزنه برداری سبک می‌توانند به تقویت عضلات و بهبود توانایی حرکتی سالمندان کمک کنند.

تمرینات تعادل و استحکام

تمریناتی مانند راه رفتن با یک پا، تمرینات تعادل بر روی یک پا، استفاده از توپ تعادل و تمرینات استحکام بدنی می توانند به بهبود تعادل و استحکام عضلات کمک کنند.

تمرینات تنفسی

تمرینات تنفسی مانند تنفس عمیق، تنفس مربعی و تمرینات تنفسی آرامش بخش می توانند به بهبود کیفیت تنفس و عملکرد ریه ها کمک کنند.

تمرینات هماهنگی

تمریناتی مانند بازی های تعاملی، رقص و تمرینات هماهنگی مغز و بدن می توانند به بهبود هماهنگی حرکتی و عملکرد مغز کمک کنند.

توصیه می شود قبل از شروع هرگونه تمرین فیزیکی، پرستار سالمند با پزشک متخصص مشورت کنند و تمرینات را با توجه به وضعیت سلامتی و توانایی‌های فرد مسن انجام دهند.

در نهایت از مزایای پرستار سالمند می‌توان گفت حضور پرستار سالمند درمنزل به انجام همه امور روزمره سالمند کمک می‌کند و به او یاری می رساند.

امنیت، آرامش، عزت نفس و دوری از تنهایی سالمند نیز با حضور پرستار در منزل برای مراقبت به وجود خواهد آمد. این روش، یک راه حل مناسب و کارآمد برای مراقبت و توانبخشی معلولین جسمی و حرکتی است.

پرستار در منزل سلامت اول
درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول
سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.