مراقبت ویژه و مراقبت شخصی‌ در منزل

خدمات مراقبت در منزل به اشخاص کمک می‌کند تا به طور مستقل زندگی‌ کنند. این خدمات در انجام کار ‌های خصوصی و غیر پزشکی‌ فعّالیّت می‌کند. خدمات مراقبت در منزل خدماتی هستند که از تبدیل زندگی‌ پر آرامش به یک زندگی‌ غیر جذّاب و پر هزینه جلوگیری میکنند.
خدمات مراقبت در منزل میتواند شامل همنشینی و یا کمک در انجام فعالیت‌های روزمره زندگی‌ باشد. فعّالیّت ‌های روزمره زندگی‌ به کارهایی‌ گفت میشود که افراد بدون نیاز به کمک باید قادر به انجام آنها باشند. مانند: غذا خوردن، لباس پوشیدن، حمام کردن، راه رفتن و نقل مکان و توالت رفتن. درک توانایی ‌های فرد برای انجام این موارد از دیدگاه ارائه دهند ی خدمات مراقبت در منزل اهمیت زیادی دارد. بعضی‌ سالمندان به مراقبت کمی‌ نیاز دارند و بعضی‌‌ها نیاز دارند که ?روز هفته  و ?? ساعت شبانه روز تحت مراقبت باشند. خدمات مراقبت در منزل میتواند به عنوان یک فرصت استراحت برای کسی‌ باشد که از فرد سالمندی در خانواده نگهداری می‌کند. اغلب مردم از فامیلشان در خواست این مراقبت را دارند، ولی‌ خدمات مراقبت در منزل این وقفه کوتاه ورای استراحت را با اطمینان خاطر بیشتری ارائه می‌کند.
یادآوری‌های دارویی میتوانند از بستری شدن بی‌مورد جلوگیری کنند
تعداد فزاینده‌ای از بزرگسالان( ? نفر از ? نفر) حداقل از یک دارو استفاده میکنند. در حالی‌ که یک سوم بزرگسالان، حد اقل ? داروی تجویز شده را به طور همزمان مصرف میکنند. به خاطر سپردن زمان داروها بخصوص برای افراد مسن، یک موضوعِ چالش برانگیز است. متخصصین مراقبت در منزل میتوانند با خواندن برچسب‌ها و یادآوری زمان داروها به سالمندان در مصرف داروی مناسبشان و در زمان درست کمک کنند.
کمک در شستن لباس‌ها انرژی افراد مسن را حفظ می‌کند
متخصصین مراقبت در منزل میتوانند با شستن، خشک کردن و قراردادن لباس‌ها در جای مناسبشان در حفظ انرژی افراد مسن کمک کنند. اینگونه سالمندان میتوانند انرژی خود را  برای کارهای مهم تر صرف کنند. خدمات مراقبت در منزل همچنین با بردن لباس‌ها به خشک شویی هم میتواند کمک کننده باشد.
کارهای خانه
کارهای خانه یکی‌ از مسائل چالش برانگیز برای سالمندان است. متخصصین مراقبت در منزل کارهایی مانند جارو زدن، گرد گیری، تمیز کردن حمام و آشپزخانه و مرتب کردن  خانه و … را انجام میدهند. تمیز و مرتب بودن خانه از لغزیدن و زمین خوردن سالمندان جلوگیری می‌کند.
تهیه غذا
تهیه غذا بخش مهمی‌ از زندگی‌ روزمره است. سالمندان برای آماده کردن غذا به کمک بیشتری نیاز دارند. چرا که این کار خارج از توانایی آنها میتواند باشد. خدمات مراقبت درمنزل در تهیه یک غذای سالم و مقوی کمک خواهد کرد. گاهی فقط همراهی کسی‌ در غذا خوردن تغییرات قابل توجهی‌ را در تغذیه ی سالمندان ایجاد می‌کند.
حمل ونقل
بسیاری از سالمندان در رفتن به فروشگاه، تهیه نسخه، رفتن به مطب دکتر یا سالن زیبایی مشکل دارند. با اینکه بر عهده خدمات مراقبت در منزل نیست، ولی‌، بسیاری از مراکز ارائه خدمات مراقبت در منزل امکانات حمل و نقل رای برای پشتیبانی بیشتر در اختیار میگذارند. این خدمات میتواند تغییر بزرگی‌ را در سلامت و رفاه سالمندان ایجاد کند. امکان رفت و برگشت به مطب دکتر از بستری شدن ‌های غیر ضروری جلوگیری می‌کند. گاهی فقط رفتن به سالن زیبایی است که میتواند روحیه یک سالمند را بهتر کند.
خدمات ?? ساعته
مواقعی هستند که در آن‌ مشتری نیاز به مراقبت یا خدمات ?? ساعته  دارد. خدمات مراقبت در منزل با توجه به نیاز فرد مورد نظر کارکنان  خاصی‌ را متناسب با تغییرات در نیاز‌ها در نظر میگیرند. در بسیاری موارد این نوع خدمات دائمی برای بیماران آلزایمری و کسانی‌ که به زوال عقل مبتلا هستند ارائه میگردد.
کمک فیزیکی‌ برای افراد مسن
کمک به تحرک
خدمات مراقبت در منزل به تحرک سالمندان کمک می‌کند تا بتوانند از خانه بیرون بیایند. خدمات مراقبت در منزل به مشتریان خود اینگونه کمک حرکتی‌ می‌کند که آنها را در بیرون رفتن از خانه یاری می‌کند که این باعث افزایش قدرت حرکتی شده و سطح انرژی را بالا میبرد.
توالت و مراقبت از بی‌ اختیاری
حفظ کرامت فرد مسن بسیار مهم است. متخصصین مراقبت در منزل کاملا درک می‌کنند که درخواست کمک برای توالت رفتن چقدر ناراحت کننده است. برای همین کار کنان مراقبت در منزل از درجه ی بالایی‌ از درک و مهربانی و نگرانی‌ در مورد بیمار برخوردار هستند تا هنگام ارائه ی این سرویس فرد مورد نظر احساس کند که کرامتش حفظ شده است.
حمام کردن و بهداشت
اغلب سالمندان برای حمام کردن و بهداشت عمومی به کمک نیاز دارند. این خدمات در رفاه و روحیه مشتری تاثیر خوبی دراد. تمیز بودن و ظاهر آراسته داشتن در کاهش افسردگی موثر است.

(امتیاز دهید)
6 نکته برای سالمندان مبتلا به ام‌ اس و نگهداری آن‌ها
مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527