مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

راز های داشتن عمر طولانی و رسیدن به صد سالگی

راز عمر طولانی

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

داشتن عمر طولانی  و رسیدن به سن صد سالگی یا بیشتر یکی از آرزوهای دیرین انسان است. در این مقاله چند ترفند ساده وشگفت آور بیان شده است که می تواند عمر شما را افزایش دهد.

1. برای عمر طولانی تر قهوه لاته خود را با چای عوض کنید

چای مملو از آنتی اکسیدان  هایی به نام پلی فنول است که می تواند به بدن شما در مبارزه با بیماری های قلبی ، سرطان و پیری زودرس کمک کند.

یک مطالعه معتبر نشان داده است که افراد به صورت متعادل چای مصرف می کنند نسبت به افرادی که یک روتین مصرف چایی ندارند بیشتر زندگی می کنند.

علل عمر طولانی
راز های داشتن عمر طولانی و رسیدن به صد سالگی

اما به یاد داشته باشید که قبل از برداشتن کیسه چای از داخل قوری خیلی خوب آن را به هم بزنید ، زیرا تحقیقات نشان می دهد با این کار 15٪ بیشتر از مواد مفید برای افزایش سن آزاد می شود.

2. هر روز صبح روی یک پا تعادل برقرار کنید

ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما ایستادن روی یک پا به صورت نوبتی در هنگام صبح عضلات بدن را به تعادل می رساند ، عضلات اصلی (پشت ، لگن و معده) را تقویت می کند که این عضلات از ستون فقرات پشتیبانی می کنند.

به گفته متخصصان فیزیوتراپی: “انجام این کار ساده به صورت روزانه فواید قابل توجهی در دراز مدت بر  محافظت در برابر سقوط و شکستگی استخوان ها با افزایش سن خواهد داشت و سبب رسیدن به عمر طولانی تری می گردد .”

3. حداقل دو بار در هفته رابطه جنسی منظم داشته باشید

یک مطالعه بزرگ  در مورد طول عمر نشان داد که کسانی که کمتر از یک بار در ماه رابطه جنسی برقرار می کنند خطر مرگ زودرس در آنها دو برابر بیشتر از کسانی است که دو بار در هفته ارتباط داشته اند .

بر اساس مطالعه بیمارستان سلطنتی ادینبورگ ، جدا از مزایای سلامتی ، زوج هایی که دارای زندگی جنسی سالم هستند نیز می توانند تا هفت سال جوانتر به نظر برسند – احتمالاً به این دلیل که رابطه جنسی استرس را کاهش می دهد و منجر به رضایت بیشتر و خواب بهتر می شود.

علایم عمر طولانی
حداقل دو بار در هفته رابطه جنسی منظم داشته باشید.

4. روزی سه عدد گردو بخورید

بر اساس تحقیق اخیر از دانشگاه اسكرانتون آمریكا ، گردو سالم ترین آجیل است زیرا حاوی بیشترین آنتی اکسیدان های ضد بیماری و ضد پیری است. خوردن فقط سه عدد گردو در روز برای بهره مندی از مزایای آن کافی است.

5. از ضد آفتاب کمتری استفاده کنید اما در زیر آفتاب نسوزید

اعداد و ارقام نشان می دهد که 50٪ از افراد در انگلیس از نظر ویتامین D ، ماده مغذی ساخته شده در اثر تابش نور خورشید بر روی پوست  ، دچار کمبود هستند . کمبود این ویتامین خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، پوکی استخوان و سرطان را افزایش می دهد.

برای افزایش سطح ویتامین D بدون افزایش خطر ابتلا به سرطان پوست ،محققان توصیه می کنند که در وسط روز چند دقیقه (در عمل حدود 15 تا 20)  بدون ضد آفتاب ، به زیر آفتاب بروید و به اصطلاح آفتاب بگیرید .

اما مطمئن شوید که در اثر تابش اشعه خورشید نمی سوزید ، در غیر این صورت فواید سلامتی نور خورشید از بین خواهد رفت .

6. دوست خوب پیدا کنید که همیشه به آنها اعتماد کنید

بر اساس مطالعه اخیر استرالیایی ها درباره صد ساله ها ، ایجاد دوستی نزدیک و روابط خانوادگی نزدیک،  رمز زندگی تا صد سالگی است .

دوستان از حمایت عاطفی یکدیگر برخوردار هستند ، که این موضوع در مقابله با استرس به افراد کمک می کند و احساس دوست داشتن باعث افزایش تولید مواد شیمیایی خوبی مانند دوپامین و اکسی توسین می شود ، که سلامت مغز را در مقابله با پیری تقویت می کند.

تحقیقات دیگر نشان داده است که داشتن ارتباط دوستانه با شش نفر به عنوان تعداد مطلوب دوستانی که هر یک به از ما به آن نیاز داریم و سبب داشتن عمر طولانی تری می گردد.

داشتن عمر طولانی
دوست خوب پیدا کنید که همیشه به آنها اعتماد کنید.

7. وقتی 80٪ سیر شدید ، غذا خوردن را متوقف کنید

مردم اوکیناوا ، که در جزایر دور افتاده ژاپن زندگی می کنند ، یکی از کمترین میزان چاقی در جهان و همچنین بالاترین درصد افراد بالای 100 سال را دارند.

راز آنها چیست؟ در هر وعده غذایی ، وقتی حدود 80٪ احساس رضایت می کنند ، غذا  خوردن را متوقف می کنند و با خوشحالی هرگونه غذای اضافی را در بشقاب خود می گذارند.

محققان آمریکایی همچنین دریافتند که حیواناتی می توانند دو برابر بیشتر عمر کنند که مصرف غذای آنها تا یک سوم کاهش یابد.

کم نمودن مقدار غذا علاوه بر اینکه به افراد در حفظ وزن سالم کمک می کند ، تصور می شود که کمتر غذا خوردن به این معنی است که بدن برای سوخت و ساز فعالیت کمتری انجام میدهد . در حقیقت پرخوری فشار طولانی مدت و زیادی را بر بدن وارد می کند و باعث فرسودگی و کاهش عمر می گردد.

پیشنهاد مقاله : علائم هشدار دهنده حمله قلبی در زنان و مردان چگونه است

8. عمر طولانی با یک ساعت زودتر خوابیدن

بر اساس تحقیقات اخیر ، کمبود خواب می تواند شما را در معرض خطر بیشتر بیماری هایی مانند افسردگی و بیماری های قلبی قرار دهد.

با این وجود یک تغییر کوچک تفاوت بزرگی ایجاد می کند – مطالعه ای از دانشکده  هاروارد در آمریکا نشان داد که برای افرادی که به طور معمول هفت ساعت یا کمتر از شب می خوابند ، خوابیدن فقط یک ساعت بیشتر  منجر به افت قابل توجه فشار خون می شود – بنابراین خطر حملات قلبی و مغزی را کاهش می دهد.

9. برای داشتن عمر طولانی هر شب نخ دندان بکشید

دندانپزشک دکتر جیمز راسل می گوید: “بیماری های لثه شایع ترین بیماری کره زمین است.””بنابراین بهتر است دندان هایی را که می خواهید نگه دارید ، نخ دندان بکشید!”

و فقط دندان های شما نیستند که از نخ دندان سود خواهند برد زیرا در 10 سال گذشته ، مطالعات بر بیماری لثه نشان داده است که این بیماری با افزایش خطر ابتلا به سایر بیماری ها ، از جمله بیماری های قلبی ، دیابت و برخی سرطان ها مرتبط است.

شرایط عمر طولانی

10. شخص نکته سنجی باشید

تحقیقات  روانشناسان آمریکایی نشان داده است که بهترین پیش بینی کننده طول عمر ، میزان وظیفه شناس بودن فرد است.

درست است – افرادی که مراقبت مخارج خود هستند  ، متفکرو  متمرکز بر جزئیات هستند و دوست دارند همه چیز را در جای مناسب خود قرار دهند ، بیشتر عمر می کنند!

تصور می شود که افراد با وجدان ممکن است بیشتر ماده شیمیایی خوب مغزی سروتونین را در مغر خود تولید کنند که باعث راحتی غذا خوردن در آنها می شود و خواب آنها را بهبود می بخشد.

همچنین به نظر می رسد که این افراد به سمت انتخاب های سالم تر کشیده شده اند و می توانند سبک زندگی کم خطرتری داشته باشند.

11. عمر طولانی و داشتن حیوان خانگی

طبق تحقیقات ، افرادی که حیوان خانگی دارند کمتر استرس دارند ، افسردگی کمتری دارند و می توانند از کسانی که این حیوان را ندارند بیشتر عمر کنند.

به گفته محققان دانشگاه مینه سوتا در ایالات متحده ، اثر آرام بخش داشتن یک حیوان حتی می تواند فشار خون را کاهش دهد و خطر حمله قلبی را کاهش دهد.

مطالعه دیگر نشان داد صاحبان سگ هایی که حیوان خود را روزانه راه می برند به طور متوسط ​​هفت سال بیشتر از افرادی که این شرایط را ندارند زندگی می کنند.

12. میوه را در یخچال قرار ندهید

ممکن است فکر کنید که با این کار عمر میوه ها را طولانی تر می کنید ، اما مطالعات نشان می دهد که میوه های خنک شده حاوی مواد مغذی و تقویت کننده کمتری از میوه هایی هستند که در دمای اتاق نگهداری می شوند.

به عنوان مثال ، گوجه فرنگی و فلفلی که به جای یخچال در یک کاسه نگهداری شود ، می تواند حاوی دو برابر بتاکاروتن و تا 20 برابر لیکوپن بیشتر باشد.

این یک خبر خوب است ، زیرا مصرف زیاد هر دو این آنتی اکسیدان ها با سلامت بهتر قلب و کاهش نرخ برخی سرطان ها ارتباط دارد.

دلیل عمر طولانی

13. برای داشتن عمر طولانی به دیگران کمک کنید

کمک به دیگران نه تنها احساس خوبی ایجاد می کند – بلکه می تواند پاداش های بزرگ سلامتی نیز به همراه داشته باشد.

یک مطالعه طولانی مدت در ایالات متحده نشان داد که افرادی که دائماً در طول زندگی داوطلب انجام کمک به دیگران شده اند ، به طور قابل توجهی بیشتر از افرادی که این کار را انجام نمی دهند زندگی می کنند. داوطلبان همچنین افسردگی کمتری ، درد کمتر و سلامت عمومی بهتر را تجربه کردند.

مرکز پرستاری سلامت اول با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه ارزشمند در ارائه خدمات مراقبت و پرستار سالمند در منزل آمادگی دارد به صورت شبانه روزی به همشهریان گرامی ارائه خدمت نماید.
کادر متخصص و آموزش دیده این مرکز در قالب پرستار کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار با اندوختن تجارب ارزشمند در طی سال ها خدمت رسانی همواره آماده حضور در کنار شما عزیزان می باشد.
منبع : long life

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.