مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

عفونت سالمونلا : علائم ، عوارض ،روشهای تشخیص و درمان آن چگونه است

علل عفونت سالمونلا

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

عفونت سالمونلا Salmonella Infections  یکی از عفونت های غذایی است که از طریق باکتری به انسان انتقال می یابد.

عوارض عفونت سالمونلا

سالمونلا نوعی باکتری است که انواع مختلفی دارد. نوعی از این باکتری که عامل بوجود آوردن  بیشتر عفونتها در انسان است توسط مرغها ، گاوها ، خوک ها و خزندگان (مانند لاک پشت ها ، مارمولک ها و ایگواناها) حمل می شود. شکل نادرتر – به نام سالمونلا تیفی – باعث تب حصبه می شود.

عفونت سالمونلا چیست؟

عفونت سالمونلا ، یا سالمونلوز ، بیماری ناشی از خوردن غذای آلوده  است که در اثر عفونت باکتری سالمونلا ایجاد می شود. بیشتر عفونت ها از طریق غذای آلوده (معمولاً گوشت ، مرغ ، تخم مرغ یا شیر) به افراد منتقل می شود.

علائم و نشانه های عفونت سالمونلا چیست؟

عفونت سالمونلا به طور معمول باعث:

تهوع و استفراغ

گرفتگی شکم

اسهال (گاهی خونین)

تب

سردرد

از آنجا که انواع مختلفی از بیماری ها می توانند این علائم را ایجاد کنند ، بیشتر پزشکان از آزمایش مدفوع برای تشخیص دقیق استفاده می کنند. عفونت های سالمونلا معمولاً بدون درمان پزشکی برطرف می شوند.

عوارض عفونت سالمونلا

چگونه افراد به عفونت های سالمونلا مبتلا می شوند؟

باکتری های سالمونلا اغلب در مدفوع  برخی از حیوانات ، به ویژه خزندگان وجود دارد. افرادی که از این حیوانات به عنوان حیوان خانگی استفاده می کنند ، در صورت آلودگی خزندگان و قرار گرفتن باکتری بر روی دست ، می توانند به سالمونلوز مبتلا شوند.

سالمونلا می تواند در غذاهای آلوده به مدفوع حیوانات آلوده به افراد  دیگر سرایت کند. این اتفاق می تواند زمانی رخ دهد که غذاهایی مانند مرغ ، تخم مرغ و گوشت گاو به اندازه کافی پخته نشوند. میوه و سبزیجات همچنین می توانند از طریق مدفوع موجود در خاک یا آبی که در آن رشد کرده است ، آلوده شوند.

ضمن اینکه این باکتری می‌تواند توسط فرد آلوده، با تماس با افراد دیگر و یا غیر مستقیم از طریق لوازم خانه انتقال پیدا کند.

آیا عفونت های سالمونلا مسری است؟

بله .  افراد مبتلا به سالمونلوز می توانند عفونت را از چند روز تا چند هفته پس از آلوده شدن  سرایت دهند – حتی اگر علائم آنها از بین رفته باشد یا تحت درمان با آنتی بیوتیک قرار بگیرند باز هم می توانند سبب انتقال این ویروس به اطرافیان گردند .

چه کسانی در معرض خطر عفونت های سالمونلا هستند؟

هرکسی که باکتری سالمونلا را بخورد  صد در صد بیمار نخواهد شد. کودکان ، به ویژه نوزادان ، به احتمال زیاد از آن بیمار می شوند. سالانه حدود 50،000 مورد سالمونلوز در ایالات متحده گزارش می شود و حدود یک سوم موارد در کودکان 4 سال یا کمتر است.

پیشنهاد مطالعه: عفونت هایی که حیوانات خانگی به انسان منتقل می کنند

افرادی که در معرض عوارض جدی تر ناشی از عفونت سالمونلا هستند شامل کسانی هستند که:

بسیار جوان هستند ، به ویژه نوزادان

در سیستم ایمنی بدن خود مشکل دارند (مانند افراد مبتلا به HIV)

از داروهای مقابله با سرطان یا داروهای موثر بر سیستم ایمنی بدن استفاده کنید

دارای بیماری سلول داسی شکل هستند

طحال نداشته باشند یا طحال آنها غیرفعال باشد

تشخیص عفونت سالمونلا

داروی سرکوب کننده اسید معده را به طور دائمی مصرف کند

در این گروه های پر خطر ، بیشتر پزشکان برای جلوگیری از گسترش غفونت به سایر قسمت های بدن ، با استفاده از آنتی بیوتیک عفونت را درمان می کنند.

به نظر نمی رسد آنتی بیوتیک ها برای درمان فرد سالمی که به عفونت خفیف سالمونلوز مبتلا شده است کمکی کند و  در بعضی موارد گزارش شده است که مدت آلودگی به این باکتری را ط.ولانی تر می نماید .

چگونه عفونت های سالمونلا تشخیص داده می شود؟

از آنجا که بسیاری از بیماری های مختلف می توانند علائم مشابهی ایجاد کنند (مانند حالت تهوع ، تب ، گرفتگی و اسهال) ، پزشکان ممکن است یک نمونه مدفوع را برای آزمایش به آزمایشگاه ارسال کنند.

یک عفونت شدید سالمونلا به آزمایش بیشتری نیاز دارد تا مشخص شود کدام میکروب خاص باعث بیماری شده و از آنتی بیوتیک هایی برای درمان آن می توان استفاده کرد.

 

بیشتر بخوانید: استفراغ کودک، طبیعی یا غیر طبیعی؟

 

عفونت های سالمونلا چگونه درمان می شوند؟

اگر کودک شما به سالمونلوز  آلوده شده و بدن او دارای  سیستم ایمنی سالمی است ، پزشک بدون تجویز  داروها اجازه می دهد که عفونت خود به خود  از بین برود و بدن کودک خارج شود . اما هر زمان که  کودک دچار تب ، سردرد یا اسهال خونی شد ، برای  برطرف شدن عوارض جدی این عفونت مداخلات پزشکی  است .

اگر کودک شما آلوده به سالمونلا  است و تب دارد ، ممکن است بهتر باشد برای پایین آرودن درجه حرارت بدن از  استامینوفن استفاده نمایید تا احتمال گرفتگی عضلات را برطرف کنید.

مانند هر نوع عفونت که باعث اسهال می شود ، نوشاندن مایعات زیاد به کودک برای جلوگیری از کم آبی بدن از اهمیت زیادی برخوردار است.

عفونت سالمونلا چه مدت طول می کشد؟

علائم سالمونلوز ممکن است از 6 تا 72 ساعت پس از خوردن غذای آلوده طول بکشد .  در بیشتر افراد ، این بیماری 4 تا 7 روز پس از شروع علائم ادامه دارد .

تشخیص عفونت سالمونلا

آیا می توان از عفونت سالمونلا پیشگیری کرد؟

شستن دست یک روش قدرتمند برای محافظت در برابر عفونت های سالمونلا است. بنابراین به کودکان بیاموزید که به خصوص پس از رفتن به دستشویی و قبل از دست زدن به غذا ، دستان خود را به خوبی و کامل بشویند.

در اینجا چند روش دیگر برای محافظت از خانواده در برابر عفونت های سالمونلا وجود دارد:

  • غذا را کاملاً بپزید. باکتری سالمونلا معمولاً در محصولات حیوانی یافت می شود و در اثر گرمای پخت می تواند از بین برود. تخم مرغ ، مرغ یا گوشت خام یا نیمه پخته شده استفاده نکنید. مایکروویو راهی مطمئن برای از بین بردن باکتری ها نیست. اگر باردار هستید ، به خصوص مراقب باشید تا از غذاهای نپخته خودداری کنید.
  • تخمها را با احتیاط کنترل کنید. از آنجا که باکتری های سالمونلا می توانند تخم مرغ های دست نخورده و ضد عفونی شده درجه A را نیز آلوده کنند ، آنها را به خوبی بپزید و از سرو تخم مرغ های له شده یا کنار آفتاب (با زرده های آبریزش) خودداری کنید.
  • از غذاهایی که ممکن است حاوی مواد خام باشند خودداری کنید. سس سالاد سزار ، تیرامیسو دسر ایتالیایی ، بستنی خانگی ، موس شکلاتی ، تخم مرغ خام ، خمیر شیرینی که میتواند حاوی تخم مرغ خام باشد. شیر و آب غیر پاستوریزه نیز می تواند به سالمونلا آلوده شود.
  • سطوح آشپزی را مرتباً تمیز کنید. گوشت های پخته نشده را از غذاهای پخته و آماده دور نگه دارید. پس از دست زدن به غذاهای نپخته ، دست ها ، تخته های برش ، پیشخوان ها و چاقوها را کاملا بشویید.
  • از سلامت حیوانات خانگی  اطمینان حاصل کنید . از تماس با مدفوع حیوانات خانگی  به خصوص خزندگان خودداری کنید. دستان خود را پس از دست زدن به حیوانات به خوبی بشویید و اطمینان حاصل کنید که هیچ خزنده ای در تماس با کودک نیست. حتی خزندگان سالم (به خصوص لاک پشت و ایگوانا) حیوانات خانگی ایمنی برای کودکان کوچک نیستند و نباید در خانه نوزاد باشند.
  • در صورت بیماری به خصوص اگر استفراغ یا اسهال دارید برای دیگران غذا نپزید.
  • غذا را خنک نگه دارید. غذای پخته شده را بیش از 2 ساعت بعد از سرو (1 ساعت در یک روز گرم) بیرون نگذارید و بلافاصله آن را در یخچال کنید. همچنین ، یخچال خود را در زیر 40 درجه فارنهایت (4.4 درجه سانتی گراد) تنظیم کنید

مرکز پرستاری سلامت اول با داشتن سال ها تجربه ارزشمند در ارائه خدمات مراقبتی و اعزام پرستار بیمار در منزل و مجوز رسمی از وزارت بهداشت آمادگی دارد در قالب پرستار کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار به ارائه خدمت بپردازد.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار