مزایای لبخند زدن

با 10 مزیت لبخند زدن آشنا شوید

گروهی از کارشناسان لبخند زدن را صرفاً پاسخی غیر ارادی به چیزهایی می دانند که باعث شادی یا  ایجاد خنده می شوند.  در حالی که این تعریف تا حدودی درست است ، اما یک نکته مهم را نادیده می گیرد: لبخند زدن می تواند یک انتخاب آگاهانه و عمدی باشد.

مزیت های لبخند زدن

صرف نظر از این که  لبخند شما واقعی باشد یا خیر، می تواند بر روی بدن و ذهن شما به طرق مختلف  تأثیر بگذارد و مزایایی برای سلامتی ، خلق و خوی  و حتی روحیه اطرافیان شما خواهد داشت.

1 لبخند زدن به شما کمک می کند عمر طولانی تری داشته باشید

شاید قانع کننده ترین دلیل برای لبخند زدن این باشد که ممکن است طول عمر شما را افزایش دهد. یک مطالعه در سال 2010 نشان داد که لبخند واقعی  با عمر طولانی تر مرتبط است

به طور کلی به نظر می رسد افراد شاد از سلامتی و طول عمر بیشتری برخوردارند ، اگرچه تحقیقات بیشتری برای درک علت این امر لازم است.

تحقیقات نشان می دهد که شادی می تواند طول عمر را افزایش دهد و حفظ روحیه شاد و مثبت بخش مهمی از زندگی سالم است.

2 لبخند زدن استرس را از بین می برد

استرس می تواند بر تمام وجود ما نفوذ کند و واقعاً می تواند در چهره ما نمایان شود. لبخند زدن نه تنها مانع از خستگی ، فرسودگی و افسردگی ما می شود ، بلکه در واقع می تواند به کاهش استرس کمک کند.

باور کنید یا نه ، لبخند زدن می تواند استرس را کاهش دهد حتی اگر حوصله لبخند زدن را ندارید یا حتی اگر آن را با لبخندی غیر واقعی تقلید کنید. وقتی استرس دارید، برای لبخند زدن وقت بگذارید. قطعا از مزایای آن بهره مند خواهید شد.

لبخند زدن و سلامتی

3 لبخند زدن روحیه را بالا می برد

دفعه بعد که احساس ناراحتی می کنید ، سعی کنید لبخند بزنید. به احتمال زیاد خلق و خوی شما به سمت بهتر شدن تغییر می کند.

عمل فیزیکی لبخند زدن در واقع مسیرهایی را در مغز شما فعال می کند که بر وضعیت احساسی شما تأثیر می گذارد. به این معنی که با تقلید حالتی شاد در چهره ، می توانید ذهن خود را “فریب” دهید تا وارد حالت شادی شود.

یک لبخند ساده می تواند باعث آزاد شدن نوروپپتیدهایی شود که ارتباط عصبی در مغز را بهبود می بخشد، و همچنین انتقال دهنده های عصبی مانند دوپامین و سروتونین  را ترشح می نماید که می توانند خلق و خوی شما را تقویت کند. به لبخند زدن مانند یک داروی ضدافسردگی طبیعی فکر کنید.

4 لبخند زدن مسری است

در حالی که لبخند زدن حامل  احساس زیبایی است ، اما نشانه ای از حقیقت را نیز به همراه دارد. لبخند زدن نه تنها می تواند خلق و خوی فردی را بالا ببرد، بلکه می تواند روحیه دیگران را نیز به بهترین نحو تغییر دهد.

مغز  به طور خودکار به حالات چهره دیگران توجه کرده و آنها را تفسیر می کند و گاهی اوقات، حتی ممکن است آنها را تقلید کنید.

این بدان معناست که ممکن است لبخند شخص دیگری را تشخیص دهید و خودتان ناخودآگاه لبخند بزنید. بله ، از نظر علمی ثابت شده است که لبخندها مسری هستند

اثرات لبخند زدن

5 لبخند زدن سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

لبخند زدن همچنین می تواند سلامت کلی بدن را با کمک به عملکرد موثرتر سیستم ایمنی بدن افزایش دهد. تصور می شود که هنگام لبخند زدن ، عملکرد سیستم ایمنی بدن به دلیل آرامش بیشتر بهبود می یابد.

6 لبخند زدن ممکن است فشار خون را پایین بیاورد

لبخند زدن می تواند تأثیر مفیدی بر فشار خون داشته باشد. به نظر می رسد خنده به طور خاص فشار خون را کاهش می دهد.

در حالی که نشان داده شده است که لبخند زدن ضربان قلب را در هنگام استرس کاهش می دهد، تحقیقات بیشتری برای تعیین دقیق چگونگی کاهش فشار خون مورد نیاز است. پیشنهاد می‌شود: اولین لبخند نوزاد چه مدت پس از تولد مشاهده خواهد شد

اگر در خانه مانیتور فشار خون دارید می توانید این ایده را برای خود آزمایش کنید. چند دقیقه بنشینید و فشار خود را اندازه بگیرید . سپس یک دقیقه لبخند بزنید و در حالی که هنوز لبخند می زنید ، یک بار دیگر فشار خود را اندازه بگیرید . آیا متوجه تفاوت می شوید؟

لبخند زدن و کاهش درد

7 لبخند زدن درد را کاهش می دهد

مطالعات نشان داده است که لبخند اندورفین و سایر مسکن های طبیعی و سروتونین را آزاد می کند. این مسکن ها نه تنها خلق و خوی فردی را بالا می برند، بلکه بدن شما را نیز شل کرده و درد جسمی را کاهش می دهند. لبخند زدن یک داروی طبیعی است.

8 لبخند زدن شما را جذاب می کند

ما به طور طبیعی به سمت افرادی که لبخند می زنند کشیده می شویم. در حالی که حالات جدی تر یا منفی صورت مانند اخم و چروک صورت برعکس عمل می کند. پیشنهاد می‌شود: چگونه از پوسیدگی دندان کودکان جلوگیری کنیم؟

اما افراد را به طور طبیعی مجذوب لبخند زیبای شما می شوند و چهره شما با لبخند جذاب تر به نظر می رسد و حتی ممکن است افراد تصور کنند که شما ویژگی های مثبت شخصیتی بیشتری دارید.

لبخند نه تنها می تواند شما را جذاب تر کند، بلکه می تواند شما را جوان تر نیز نشان دهد. ماهیچه هایی که برای لبخند زدن استفاده می کنیم صورت را به روشی تغییر می دهد که باعث می شود فرد جوانتر به نظر برسد.  بنابراین به جای انتخاب لیفت صورت، سعی کنید در طول روز لبخند بزنید جوانتر به نظر می رسید و احساس بهتری خواهید داشت.

9 لبخند زدن نشان دهنده موفقیت است

تحقیقات نشان داده است افرادی که به طور مرتب لبخند می زنند موفق تر به نظر می رسند. سعی کنید در جلسات و قرارهای کاری لبخند بزنید. ممکن است متوجه شوید که واکنش افراد نسبت به شما متفاوت است.

فواید لبخند زدن

10 لبخند زدن به شما کمک می کند مثبت اندیش باشید

این تست را امتحان کنید: لبخند بزنید. حالا سعی کنید بدون از دست دادن لبخند به چیز منفی فکر کنید. سخت است، اینطور نیست؟

لبخند زدن می تواند بر احساسات مثبت فردی تأثیر بگذارد ، حتی اگر غیر طبیعی یا اجباری به نظر برسد باز هم موثر خواهد بود. صرف نظر از اینکه لبخند شما واقعی باشد یا خیر، باز هم این پیام را به دیگران ارسال خواهد نمود که شما فردی مثبت اندیش هستید

مرکز پرستاری سلامت اول  با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه در امر ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد با کادری مجرب و متخصص به صورت شبانه روزی در خدمت همشهریان گرامی باشد.

کادر مجرب این مرکز در قالب پرستار سالمند، پرستار بیمار و پرستار کودک همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبتی و پرستاری به ارائه خدمت پرداخته و آسایش و امنیت عزیزان شما را اولویت اصلی خویش قرار داده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر تنها کافی است که با کارشناسان این مرکز تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید.

لطفا به این مقاله امتیار دهید.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527