مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

راهنمایی در مورد استخدام پرستار سالمند

راهنمایی در مورد استخدام پرستار سالمند

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

اگر سالمند عزیز شما به مراقبت مداوم احتیاج دارد، استخدام یک پرستار سالمند می تواند یکی از راه حل ها باشد. پرستار سالمند می تواند به سالمند عزیز شما کمک کند تا بتواند تا حد ممکن مستقل بماند. پرستار سالمند همچنین در روند درمانی و کارهای روزمره نیز کمک خوبی برای سالمند خواهد بود.
اما نکته قابل توجه در مورد پرستار سالمند، یافتن شخص مناسب برای این کار است. استخدام پرستار سالمند مناسب و قابل اعتماد می تواند در اغلب مواقع چالش بر انگیز باشد. در ادامه سلامت اول نکات مفیدی را در مورد استخدام پرستار سالمند ارائه کرده است.

بررسی دقیق نیاز ها برای مشخص کردن خدمات لازم پرستار سالمند

هر پرستار سالمند خدمات مختلف و متفاوتی را ارائه می دهد. بررسی دقیق و مشخص کردن نیازهای سالمندتان به شما این امکان را می دهد که خدمات مشخصی را از پرستار سالمند بخواهید و پرستار سالمند سازگار با شرایط سالمند عزیزتان را پیدا کنید. سالمند شما ممکن است تنها در بعضی کارهای روزانه به کمک احتیاج داشته و یا ممکن است به مراقبت های خاص و ویژه پزشکی نیاز داشته باشد.

هزینه های استخدام پرستار سالمند

با توجه به نیازهای سالمند شما، دستمزد پرستار سالمند ممکن است زیاد یا کم باشد. اگر سالمند شما دارای بیمه (عمر و …) است، برای هزینه ها مشکل زیادی نخواهید داشت. در هر صورت، پیش از استخدام پرستار سالمند، شرایط مالی خود را در نظر بگیرید. 

برنامه ریزی استخدام پرستار سالمند

قبل از شروع جستجوی پرستار سالمند، با توجه به نیازهای سالمند عزیزتان، برنامه مناسبی را در نظر بگیرید. شرایط مالی شما قطعا در مدت زمان کار روزانه پرستار سالمند تاثیر گذار خواهد بود.

ضرورت استخدام پرستار سالمند شبانه روزی
ضرورت استخدام پرستار سالمند شبانه روزی

پس بهتر است که برای این زمان روزانه، برنامه ریزی کنید.

 نحوه یافتن پرستار سالمند

اولین تصمیمی که باید در مورد نحوه راهنمای استخدام پرستار سالمند بگیرید، انتخاب یکی از این گزینه هاست:

  • استخدام پرستار سالمند به صورت خصوصی و توسط خود شما
  • استخدام پرستار سالمند با استفاده از آژانس های پرستار سالمندی

استخدام پرستار سالمند از طریق آژانس های پرستار سالمندی معمولا گران تر تمام خواهد شد اما خدمات این آژانس ها در مورد روند اداری امور، بیمه، زمان بندی و … منظم تر و مناسب تر خواهد بود.

داشتن برنامه برای استخدام پرستار سالمند

پرستار سالمند در مراقبت از سالمند شما نقشی کاملا حیاتی را دارد و شما نمی توانید آن را دست کم یا نادیده بگیرید. اما شرایط ناخواسته و غیرقابل پیش بینی گاها به وجود می آیند. پس بهتر است برای زمان هایی که پرستار سالمند به هر دلیلی نتواند به سالمند شما کمک کند، برنامه داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات استخدام پرستار سالمندی که مطابق با نیازهای سالمند شما باشد، می‌توانید مقاله‌ی جامع پرستار سالمند شبانه‌روزی یا نیمه‌وقت از کجا بگیریم را در مجله سلامت اول مطالعه نمایید.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.