مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار کودک می‌خوام!

پرستار کودک می‌خوام

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

در پاسخ به جمله “پرستار کودک می‌خوام!”، راهنمای جامعی برای استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی تهیه شده است. توصیه می‌کنیم، که از خدمات پرستار کودک در منزل یا استخدام پرستار کودک نیمه وقت استفاده کنید؛ زیرا مهم است که کودک در مکانی امن و با فرد مطمئن، روز خود را سپری کند تا بتوان از مشکلات روحی و جسمی ‌در آینده جلوگیری کرد. برای اینکه با ویژگی‌های پرستار کودک آشنا شوید تا انتهای متن همراه ما باشید.

خدمات پرستار کودک

با توجه به اینکه مشغله‌های کاری افراد روز به‌روز بیشتر می‌شود و نیاز به تربیت صحیح کودک پر اهمیت است. بهتر است که برای زمان‌هایی که والدین در کنار کودک نیستند، پرستار کودک استخدام کرد. دقت داشته باشید که می‌گوییم پرستار کودک نه پرستار! در نتیجه باید فرد استخدام شده، برای ایجاد ارتباط با کودک و فعالیت‌های مختلف که منجر به رشد کودک می‌شود، تخصص کامل داشته باشد.

خدمات پرستاری می‌تواند به نگهداری و مراقبت کودک، بازی و سرگرمی ‌و انجام فعالیت‌های روزانه کودک دسته‌بندی شوند. در حقیقت پرستار کودک باید خلاق باشد و بتواند فعالیت‌های جالب و تربیتی را برای کودک تدارک ببیند. همچنین نیاز است که ویژگی‌هایی مانند: صبر، حوصله، شوخ طبعی و مهربانی را داشته باشد.

پرستار کودک می‌خوام
بررسی نحوه ارتباط گیری پرستار با کودک

نکته مهم دیگر تخصص و آموزش‌هایی است که باید پرستار کودک آن‌ها را طی کرده باشد، که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • آموزش دوره‌های روانشناسی کودک
 • آشنایی با بیماری‌های کودکان و نوزادان
 • رفتار شناسی کودکان

شما حتی در برخوردهای اول هم می‌توانید متوجه شوید که آیا پرستار کودک این دوره‌ها را طی کرده است یا خیر.

هزینه استخدام پرستار کودک شبانه روزی

هنگامی‌ که والدین عنوان می‌کنند که “پرستار کودک می‌خوام!”، بعد از آن به هزینه‌های استخدام پرستار کودک فکر خواهند کرد. پیدا کردن پرستار کودک باید با توجه به شرایط خانواده‌ها بررسی شود، اما نکته مهمی ‌که وجود دارد، قیمت و هزینه پرستار کودک است.

استخدام پرستار کودک شبانه روزی
استخدام پرستار کودک شبانه روزی از طریق مراکز پرستاری معتبر

مجموعه خدمات پرستاری و مراقبتی، خدمات خود را با توجه به شرایط و اولویت‌های درخواست‌کننده ارائه می‌کند. در نتیجه هزینه استخدام پرستار کودک به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • مدت زمان درخواستی برای ارائه سرویس پرستار کودک (استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی، نیمه وقت و ساعتی)
 • مجموعه خدمات درخواستی (نگهداری و مراقبت، تدریس دروس مختلف)
 • محدوده محل سکونت درخواست‌کننده
 • وضعیت روحی و جسمی ‌کودک تحت مراقبت (کودکانی با شرایط بیماری‌های خاص)

تنها موضوعی که باید به آن دقت داشته باشید، این است که هرچه مسئولیت پرستار بیشتر باشد، هزینه استخدام پرستار کودک هم افزایش پیدا می‌کند.

چطور به پرستار کودک اعتماد کنیم؟

برای اینکه بتوان به درخواست “پرستار کودک می‌خوام!”، توجه کرد و متناسب با شرایط والدین بهترین پرستار را استخدام کرد، نیاز است که شرایط اعتماد به پرستار کودک را بدانید. روش‌های مختلفی برای اعتمادسازی به پرستار کودک وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند.

مشورت با دوستان و خانواده

از دوستان و اطرافیان خود که تجربه پیدا کردن پرستار کودک و استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی را داشته‌اند، کمک بگیرید. این افراد می‌توانند حتی گزینه‌های پرستاری خوبی را به شما معرفی کنند.

جستجوی آنلاین

سایت‌های مرکز مراقبتی و پرستاری معتبر را بررسی کنید و با توجه به توضیحات سابقه پرستار و نظرات سایر افراد گزینه مناسبی را انتخاب کنید.

خدمات نگهداری کودک

مکان‌هایی که برای خدمات نگهداری کودک وجود دارند، پرستار‌های حرفه‌ای استخدام کرده‌اند که می‌توان از آن‌ها برای خدمات پرستار کودک در منزل استفاده کرد.

همچنین بهتر است قبل از اعتماد به پرستار کودک، شرایط مختلف دیگر را هم بررسی کنید که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند.

مصاحبه با پرستار کودک

“پرستار کودک می‌خوام!” این جمله اولین مرحله از پیدا کردن پرستار کودک است. برای خدمات پرستار کودک در منزل بهتر است که ابتدا یک مصاحبه با پرستار داشته باشید.

بیشتر بخوانید: تکنیک‌های مصاحبه با پرستار کودک

در این مصاحبه درباره مسائل مختلفی مانند: قوانین خانواده، انتظار‌ها، میزان حقوق و ساعات کار صحبت کنید.

نظارت بر کار پرستار کودک

بعد از مصاحبه بهتر است که دو کاندید نهایی برای استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی و نیمه وقت خود انتخاب کنید. این کار به شما این امکان را می‌دهد که بر کار پرستار کودک نظارت داشته باشید و انتخاب خوبی کنید.

داشتن مهارت و دانش کافی

یک پرستار کودک خوب باید دانش کافی داشته باشد تا قابل اعتماد باشد. مهارت بالا در زمینه کار پرستاری، می‌تواند باعث رشد کودک شما شود و از نظر ذهنی و روانی به تربیت کودک کمک کند.

ویژگی‌های پرستار کودک

والدینی که درباره پرستار کودک تحقیق می‌کنند، نیاز به یک راهنما دارند تا بتوانند ویژگی‌های یک پرستار کودک را بررسی کنند. درست است که استخدام پرستار با جمله “پرستار کودک می‌خوام!” شروع می‌شود. اما نیاز است که تمام جوانح را در نظر گرفت تا به کودک آسیب‌های روحی و جسمی ‌وارد نشود. اما مهم‌ترین ویژگی‌های پرستار کودک به شرح زیر هستند.

مسئولیت پذیر و قابل اعتماد

هر پدر و مادری برای پیدا کردن پرستار کودک نیاز به این دارند که ابتدا مراحل اعتمادسازی را پشت سر بگذارد. از طرف دیگر مسئولیت‌پذیری یکی از ویژگی‌های مهم پرستار کودک است که باید به دقت بررسی شود. بهتر است که دانش خود را برای استخدام پرستار کودک در منزل افزایش دهید تا بهترین پرستار را برای کودک خود استخدام کنید.

پرستار کودک می‌خوام - مسئولیت پذیری پرستار کودک
مسئولیت پذیری پرستار کودک

به طور تقریبی می‌توان گفت مسئولیت‌پذیری یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که یک پرستار باید داشته باشد. پرستار مسئولیت‌پذیر به تغذیه، رشد کودک، نگهداری، انجام تکالیف، سرگرمی‌ و بازی کودک اهمیت می‌دهد. همچنین با آسیب‌های احتمالی که برای روح و جسم کودک ممکن است ایجاد شود، آشنایی دارد.

به طور مثال: یک پرستار مسئولیت پذیر، اجازه بازی‌های خطرناک را به کودکان نمی‌دهد و تنبلی در انجام تکالیف را مدیریت می‌کند.

وقت شناس

وقت شناسی یکی از ویژگی‌های پرستار کودک است که باید مورد بررسی قرار گیرد. هنگامی ‌که از خدمات پرستار کودک در منزل استفاده می‌کنید، نیاز است که ویژگی وقت شناسی پرستار را بررسی کنید. در حقیقت پرستار باید به زمان خانواده و کودک احترام بگذارد. همچنین توصیه می‌شود که برنامه کاری به پرستار داده شود تا برنامه‌ریزی‌ها با تداخلات زمانی روبه‌رو نشوند.

به طور کلی زندگی خانواده‌هایی که می‌گویند “پرستار کودک می‌خوام!”، به قدر کافی شلوغ و پرمشغله است و نباید با عدم وقت شناسی، زمان آن‌ها را هدر دهید. اگر به عنوان پرستار در برخی از زمان‌ها نمی‌توانید به موقع برسید این موضوع را از قبل به خانواده کودک اطلاع‌رسانی کنید.

مهربان بودن

مهربانی یکی از ویژگی‌های مهم هر پرستار کودکی است. قبل از اینکه شما یک پرستار باشید باید توجه کنید که جای خالی والدین کودک را پر خواهید کرد. مهربانی به معنی سخاوتمند بودن، همدلی، رفتار دوستانه و ملاحظه کار بودن است. برای نگهداری کودک باید به دنبال پرستاری با این ویژگی‌ها باشید تا کودک احساس خوبی را کنار پرستار خود داشته باشد.

خلاق

کودکان فعالیت‌های خلاقانه را دوست دارند، از این‌رو بهتر است که برای پیدا کردن پرستار کودک به خلاقیت پرستار هم توجه کنید. والدین دوست دارند پرستار کودک آن‌ها به جای اینکه تلویزیون را روشن کند تا کودک بدون تحرک فقط تلویزیون مشاهده کند، با او بازی‌های خلاقانه داشته باشد.

در نتیجه هنگامی‌ که می‌گویند “پرستار کودک می‌خوام!”، به این معنا است که پرستار باید ویژگی‌های خلاقانه‌ای هم داشته باشد. در حقیقت هنگامی‌ که کودکان ایده‌ای برای بازی و سرگرمی ‌ندارند، پرستار خلاق، وارد می‌شود و موضوعات خلاقانه‌ای را عنوان می‌کند.

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک پرستار خوب است. زیرا ممکن است که والدین، پرستار را در موقعیت‌های مختلف قرار دهند و قضاوت‌های متفاوتی داشته باشند. اما یک پرستار حرفه‌ای که دارای اعتماد به نفس است، می‌تواند شرایط را به بهترین شکل مدیریت کند. همچنین اعتماد به نفس را هم به کودک یاد دهد.

صبر و حوصله

صبود بودن ویژگی مهمی ‌است که باید پرستار کودک آن را داشته باشد. صبر و حوصله باعث می‌شوند تا کودکان رشد بهتری داشته باشند. برخی از کودک‌ها، ممکن است که سوالات زیادی درباره هر موضوعی داشته باشند، در نتیجه این مورد نیاز به حوصله و صبر پرستار دارد تا به سوالات پاسخ دهد. همچنین، برخی از کودکان ممکن است که تمایلی به غذا خوردن نداشته باشند، در نتیجه این پرستار است که با حوصله زیاد و انجام سرگرمی‌های مختلف، غذا را به کودک می‌دهد.

درخواست استخدام پرستار کودک

والدین می‌توانند برای استخدام پرستار کودک به مراکز مراقبتی و پرستاری درخواست دهند. کافی است که اعلام کنید، “پرستار کودک می‌خوام!”، در زمان کوتاهی گزینه‌های مختلفی برای شما آماده خواهد شد. برای اینکه بتوانید پرستار کودک استخدام کنید راه‌های مختلفی وجود دارد. با توجه به حساسیتی که برای استخدام پرستار کودک باید در نظر گرفت، مهم است از مراکز معتبر برای استخدام کودک استفاده کنید. انتخاب نادرست شما می‌تواند به ضرر کودک باشد و باعث سرخوردگی‌ها و عدم اعتماد به نفس در او شود. از این‌رو توصیه می‌کنیم از دو روش برای استخدام و پیدا کردن پرستار کودک استفاده کنید که عبارتند از:

 • جستجو پرستار از مراکز خدماتی و مراقبتی
 • معرفی از طریق دوستان و همکاران

شما با درخواست پرستار به مراکز معتبر در زمان کوتاهی گزینه‌های مختلفی برای مصاحبه خواهید داشت. همچنین از شرایط پشتیانی 24 ساعته هم برخوردار خواهید شد.

نکات مهم برای مصاحبه و استخدام پرستار کودک

هنگام استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی یا نیمه وقت نیاز است که نکات مهمی ‌را در مصاحبه با پرستار رعایت کرد. توصیه می‌کنیم با تمام افرادی که به شما معرفی می‌شوند، مصاحبه داشته باشید و برای استخدام پرستار کودک عجله نکنید.

این کار باعث می‌شود تا بهترین خدمات پرستار کودک در منزل را تجربه کنید. اما مهم است که قبل از تاییده برای استخدام، موارد مختلفی را هم مورد بررسی قرار دهید که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

 • سوابق کیفری فرد را بررسی کنید.
 • با توجه به شرایط کودک خود، پرستار استخدام کنید.
 • بر عملکرد پرستار نظارت داشته باشید.
 • میزان سابقه کار پرستار کودک را بررسی کنید.

همچنین نیاز است که ویژگی‌هایی که یک پرستار دارد و آن را مطرح کرده‌ایم هم مورد بررسی قرار دهید. به طور حتم والدین به دنبال پرستاری هستند تا شرایط رشد و تربیت فرزند آن‌ها را فراهم کند و برای نگهداری و مراقبت از کودک مشتاق باشد.

مزایای استخدام پرستار کودک از مراکز معتبر

استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی و دریافت خدمات پرستار کودک در منزل جزء مهم‌ترین مزیت‌های مراکز معتبر پرستاری است. شرکت‌های پرستاری معتبر، خدمات مراقبت و نگهداری کودک در منزل را در نظر گرفته‌اند تا بتوان به صورت نیمه وقت و تمام وقت پرستار کودک را استخدام کرد. مزیت‌های استخدام پرستار کودک از مراکز معتبر به شرح زیر هستند:

 • پشتیبانی شبانه‌روزی برای خدمات ارائه شده، انجام می‌شود.
 • بر کیفیت عملکرد پرستار کودک نظارت وجود دارد.
 • هزینه‌های نگهداری از کودک کاهش پیدا می‌کنند.
 • تمام پرستار‌ها متخصص هستند.
 • شرایط جایگزینی سریع پرستار در صورت لزوم وجود دارد.

برای پیدا کردن پرستار کودک، کافی است که شما بگویید “پرستار کودک می‌خوام!”. شرکت‌های معتبر پرستاری کودک همچون شرکت پرستاری سلامت اول در اسرع وقت درخواست شما را بررسی خواهند کرد و متناسب با شرایط شما بهترین گزینه‌ها را در نظر خواهند گرفت. همچنین اگر سوال یا ابهامی ‌درباره خدمات مراقبت و نگهداری کودک در منزل و استخدام پرستار کودک در منزل شبانه روزی دارید، کافی است که در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت با ما در ارتباط باشید.


سوالات متداول

ویژگی‌های پرستار کودک چیست؟

پرستار باید دارای صبر و حوصله، انگیزه، خلاقیت و مسئولیت پذیری باشد.

چرا پرستار کودک در منزل استخدام کرد؟

زیرا شرایط نظارت بر کار پرستار راحت‌تر است و کودک احساس بهتری دارد.

پرستار باید چه دوره‌هایی را سپری کند؟

آموزش دوره‌های روانشناسی کودک، بیماری‌های کودکان، نوزادان و رفتار شناسی کودکان

مهم‌ترین نکات برای استخدام و مصاحبه پرستار چیست؟

بررسی سوابق کیفری و سوابق پرستاری به افراد مختلف مهم‌ترین نکات استخدام پرستار کودک است.

هزینه پرستار کودک چقدر است؟

برای مشخص کردن هزینه پرستار کودک باید به مدت زمان درخواستی برای سرویس پرستاری، محدوده محل سکونت و وضعیت روحی و جسمی‌ کودک توجه کرد.

یا شرایط پرستاری برای کودکان بیمار هم وجود دارد؟

بله. متخصص‌های پرستاری بیماری‌های خاص می‌توانند در این مورد شما را کمک کنند.

چطور به پرستار کودک اعتماد کنیم؟

با مشورت و همراهی دوستان و مراکز معتبر می‌توانید شرایط نظارت بر عملکرد پرستار را بررسی کنید تا اعتماد سازی شکل گیرد.

پرستار در منزل سلامت اول
درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول
سایر مطالب مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.