مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

چرا به نیاز پرستار کودک داریم؟

چرا به نیاز پرستار کودک داریم؟

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

اگر با فامیل های خود کنار می آیید و آنها در حوالی محله شما زندگی می کنند و می خواهند در نگهداری از کودکتان به شما کمک کنند شما نیاز پرستار کودک ندارید و شرایطتان واقعا عالی است. اما اگر جزو این افراد نیستید مطلب زیر را بخوانید:

وقتی کسی را ندارید که رایگان از کودکتان مراقبت کند یا در زمان های نیاز به شما کمک کند شرایط خیلی بد است. اما داشتن پرستاری که به او پول می‌پردازید مزایای زیادی دارد که پول پرداختن را جبران می کند. همچنین نداشتن پرستار بچه مساله‌ی مهمی برای زوج هاست. مرد می‌خاهد که برای مدتی تنها با همسروش بیرون بروند و خانم می‌گوید که آنها پرستاری برای کودک خود ندارند. مرد می گوید کسی را به صورت آنلاین پیدا کن و خانم هم فریاد میزند که فرزند خود را به دست آن پرستاران دیوانه نمی‌سپارد. در این میان باید گفت هر کاری که می توانید برای فرزند خود انجام دهید اما گاهی اوقات والدین نیاز به استراحت و رهایی از فرزند خود دارند حتی اگر کودک آنها بهترین فرزند دنیا باشد.

5 دلیل که به شما می گوید نیاز به استخدام پرستار کودک دارید و نباید منتظر مادر یا مادر شوهر خود بمانید:

1.می توانید دقیقا به پرستار خود بگویید که چه کاری را انجام دهد.

اگر می خواهید به کودکتان یک شیشه شیر داده شود پرستار کوک دقیقا همان کار را انجام میدهد. او نخواهد گفت: “بچه به نظر گرسنه نمی‌آمد” یا “به نظر من کودک هنوز گرسنه بود و من شیشه شیری را که در یخچال بود را در آوردم و به او دادم و او فقط یک جرعه نوشید و باید بقیه را بیرون بیندازید”. می دانید که چنین مکالمه‌ای ممکن است بارها بین شما و مادر یا مادر شوهر اتفاق بیفتد.

2.می توانید دقیقا روز و ساعتی که نیاز دارید پرستار کودک بگیرید.

اگر شما پرستار برای کودک خود داشته باشید هرگز در موقعیتی قرار نمی‌گیرید که قرار شما دقیقا باید روز دوشنبه از ساعت 11 تا 12 باشد چون فقط این زمان است که خویشاوند شما وقتی برای پرستاری کودک دارد.

پیشنهاد مطالعه: سنجش سلامت روان پرستار کودک

3.لازم نیست پس از رسیدن به خانه مکالمه‌ی طولانی داشته باشید.

 شما به خانه می رسید ، می پرسید که مراقبت چطور پیش رفت ، پول را می پردازید و تمام. بدون صحبت های طولانی که وقت با ارزشتان را بگیرد کارهای خود را انجام می دهید و به رختخواب می‌روید و منت فامیل را نمی‌کشید!

4.نمایشنامه ای در کار نیست.

این سناریو هرگز بین شما و پرستارتان وجود نخواهد داشت:

 شما: “لطفا ساعت 7 او را بخوابان”

فامیلی که مجبورید به عنوان پرستار کودک بپذیرید:”فکر میکنم این ساعت زود است”.

شما:”وقت خواب فرزندم این زمان است”.

فامیل:”این زمان خواب تو نبود وقتی بچه بودی”.

شما:”فکر کردم قرار بود فقط به تصمیمات من برای نگهداری از فرزندم عمل کنی”.

فامیل:”خوب من خودم سه بچه بزرگ کرده ام و فکر می کنم بهتر در مورد زمان خواب بچه ها می دانم”

و اینگونه شما وارد مشاجره می شوید و خواهر و برادرتان مداخله می کنند و … . روابط خانواده به هم می ریزد. هرگز با یک پرستار کودک حرفه‌ای این ماجراها را نخواهید داشت.

5.مراقبت های اولیه( safety first )

مادر کدامیک از شما در مورد CPR چیزی می داند؟ چه کسی خودش این را می داند؟ حتی اگر دوره آن را گذرانیده باشید مطمئن اید که می توانید؟ نه واقعا!

شما می توانید پرستار کودکی استخدام کنید که CPR بلد است ، می داند چطور از Epipen (یک نوع وسیله پزشکی)  استفاده کند ، هر آنچه از کمک های اولیه که شما نیاز دارید را بلد است و احتمالا مرور دوره ی کمک‌های پزشکی را به تازگی گذرانیده ،البته اگر شما آن دوره ها را گذرانده باشید! شرط می بندم که اکثر فامیل های شما آن دوره ها را نگذرانده اند.

احتمالا شما می گویید هزینه ی 30 تا 40 دلار (مقایسه شود با مبلغ در ایران) برای 3-4 ساعت پرستاری از کودکتان زیاد است و ما به آن آندازه ثروتمند نیستیم. چه کلر کنیم؟

برای تامین هزینه‌ی پرستار کودک‌تان می توانید راهکار های زیر را انجام دهید:

1.غذا را در خانه با فرزندتان میل کنید و بعد برای نوشیدنی یا دسر بیرون بروید. در نتیجه در هزینه و همچنین در مصرف کالری صرفه جویی می کنید.

2.فعالیت های رایگان انجام دهید. مثلا اگر هوای بیرون خوب است راه بروید یا با فعالیت های ارزان مثل بازی بولینگ خود را سرگرم کنید.

3.هر هفته که به بیرون می روید خرید نکنید یا در هنگام خرید اگر گرسنه بودید سعی کنید خوراکی نخرید.

4.وقتی حس می کنید برای مرتب کردن زندگی خود و خانه تان به پرستار کودک نیاز دارید وسایل بی مصرف خانه را به سمساری یا به صورت آنلاین بفروشید و هزینه پرستار بچه را تامین کنید.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار