مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

10 نشانه از پرستار کودک ناتوان که باید بدانید

پرستار کودک ناتوان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

درک اینکه پرستار کودک کار خود را انجام می دهد یا نه همیشه هم آسان نیست. برای اطمینان گاهی نیاز به کارآگاه بازی دارید. بعضی از والدینی که نسبت به نادرستی چیزی مشکوک شوند از ابزار های تجسس برای پرستار کودک استفاده می کنند (که البته بدون اجازه و اطلاع پرستار غیرقانونی است و پیگرد قانونی دارد). ولی گاهی بدون این هزینه‌ی اضافه می توان فهمید که مشکلی وجود دارد.

 

در موارد زیر شما دچار مشکل شده اید:

1) کودکتان از پرستار کودک متنفر به نظر می آید و مضطرب، خجالتی و ساکت می شود. اکثر اوقات کودکان برای عادت به پرستار کودک جدید نیاز به زمان دارند. ممکن است در ابتدا گریه کنند، اخم کنند یا کج خلقی کنند. ولی اگر کودک از پرستار خود می ترسد یا به ناراحتی ادامه می دهد، پیگیری موضوع اهمیت دارد.
یک پرستار کودک معمولی نمی تواند جای پدر و مادر را بگیرد، ولی کودک نیاز دارد با پرستار خود حس آرامش کند. احتمالا کودکتان و پرستار کودک به هم عادت نکرده اند، یا پرستار حس صمیمیت و آرامش مورد نیاز کودک را فراهم نمی کند. مشابه هر رابطه ی دیگری روشِ درستِ ارتباط مهم است.

پرستار کودک ناتوان

2) پرستار کودک شما در کار های روزمره ی خود مرموز است. اینکه کودک و پرستار اوقات خود را چطور می گذرانند نباید مخفی بماند. زمانی که به خانه برمی گردید احتمالا مشتاق شنیدن اتفاقات آن روز کودکان هستید. اگر پرستار شما با این موضوع خوش برخورد نیست؛ یا در ارتباط با شما مشکل دارد یا چیزی را مخفی می کند. حتی یک پرستار کودک غیر مسلط به زبان شما نیز باید زیر و روی آن روز کودک را به شما بفهماند و درک کند که چرا شما می خواهید بدانید.

 

3) برای کودکتان حوادث قابل پیشگیری زیادی می افتد. پرستار کودک مسئول است همواره کودک را زیر نظر داشته باشد و بداند کودک مشغول چه کاریست تا از صدمات احتمالی جلوگیری کند. ممکن است پرستار، کودک را هنگامی که بازی می کند بی توجه رها کرده باشد.

4) متوجه می شوید که پرستار خواسته های شما را دنبال نمی کند. شما و پرستار هردو در حال مراقبت از فرزند هستید، پس پرستار نباید طوری رفتار کند که در تربیت کودک بیشتر از شما می داند. پرستار کودک می‌بایست از شما در پرستاری از کودکتان تبعیت کند.

5) پرستار کودک خوب نسبت به رابطه ی مادرانه یا پدرانه ی شما توجه زیادی نشان می دهد. همان طور که گفتیم شما باید یک تیم باشید. شما باید از پیشنهاد های سازنده ی پرستار کودک خود استقبال کنید، به خصوص اگر او زمان زیادی را با کودک در حال تغییر شما می گذراند. ولی اگر حس کردید که هر دوی شما باهم هم جهت عمل نمی کنید حتی در مسائل اساسی مانند تغذیه، خواب و امنیت کودک؛ رابطه ی شما با پرستار کودک در طولانی مدت به مشکل خواهد خورد.

6) پرستار کودک شما با تاخیر حاضر می شود. پرستار کودک بی مسئولیت، شما را در زمانی که حواستان نیست تنها خواهد گذاشت. کسی را پیدا کنید که نسبت به کارش حس مسئولیت داشته باشد و نیاز های شما را در نظر بگیرد. تاخیر و غیبت های غیر موجه به معنی غیر قابل اطمینان بودن او می باشد.

7) کودک شما گاها به صورت غیر معمول نامرتب و کثیف به نظر می آید. کودکان حین بازی شلخته و کثیف می شوند ولی اگر کودکتان همیشه کثیفی های ناهار را تا آخر روز به همراه دارد یا هر بار که می خواهید او را بیرون ببرید باید لباس هایش را عوض کنید؛ موضوع طبیعی نیست. اگر پرستار کودک شما نمی تواند مسائل پایه ای را کنترل کند نشانه ی آن است که دربرابر نیازهای کودک شما به اندازه ی کافی سریع و منضبط نیست.

8)حرف های پرستار کودک باهم جور در نمی آید. به هیچ وجه دزدی، دروغ و فریب را تحمل نکنید. این حق شماست که بتوانید به پرستار کودک اعتماد کنید.

پرستار کودک ناتوان

9) کودک شما همواره گرسنه یا خسته است. اگر کودک طوری غذا می خورد که انگار در طول روز لقمه ای نخورده یا به قدری خسته است که به سختی چشمانش را باز نگه می دارد؛ این علامت خطر است. ظاهرا پرستار کودک نمی تواند وعده های غذایی و میان وعده های کودک را کنترل کند.

10) شما حس بدی نسبت به پرستار دارید. وقتی مشکوک هستید به غریزه ی خود اعتماد کنید. حدس شما شاید درست باشد، پس اگر یک پرستار کودک به نظر شما مناسب نیست یکی دیگر را انتخاب کنید. 


مرکز پرستاری سلامت اول با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه در امر ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد با کادری مجرب و متخصص به صورت شبانه روزی در خدمت همشهریان گرامی باشد.

کادر مجرب این مرکز در قالب پرستار سالمند ، پرستار بیمار و پرستار کودک همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبتی و پرستاری به ارائه خدمت پرداخته و آسایش و امنیت عزیزان شما را اولویت اصلی خویش قرار داده است.

Picture of Maryam Aghaeizade
Maryam Aghaeizade
سلام! من مریم هستم. مطالعات و تحقیقات بنده در زمینه سلامت بالینی و پرستاری در منزل، در راستای بهبود کیفیت مراقبت‌های پزشکی و ارتقای سلامت فردی است. از این رو تجربه و دانش حرفه‌ای خود را که در این 10 سال به دست آورده‌ام، برای ارائه خدمات پرستاری باکیفیت و موثر با شما به اشتراک خواهم گذاشت.
درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول
سایر مطالب مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.