مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

هومیوپاتی در سالمندان : هر آنچه لازم است در مورد فواید هومیوپاتی در سالمندان بدانید ؟

اثرات هومیوپاتی در سالمندان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

هومیوپاتی در سالمندان homeopathy in the elderly نوعی روش درمانی استفاده از  داروی مکمل و جایگزین در سراسر جهان است. هومیوپاتی که به آن طب هومیوپاتی نیز می گویند ، یک سیستم پزشکی است که بیش از 200 سال پیش در آلمان ساخته شده است .

درمان هومیوپاتی در سالمندان
هومیوپاتی براساس اصل مشابه و همسان درمانی عمل میکند ، به این مفهوم که بیماری ها را می توان با ماده ای بهبود داد که علائم مشابهی را در افراد سالم ایجاد می کند .

همچنین قانون حداقل دوز در این طب رعایت می شود ، یعنی هرچه دوز دارو کمتر باشد اثر آن بیشتر است. بسیاری از داروهای هومیوپاتی چنان رقیق شده اند که هیچ مولکولی از ماده اصلی باقی نمی ماند.

بسیاری از بیماری ها در سالمندان مزمن هستند که به دلیل از بین رفتن عملکردهای بدن و بافت ها ، ایجاد می شود. با این حال ، با رعایت رژیم غذایی معقول ، ورزش منظم و تحریکات ذهنی ، می توانیم از بوجود آمدن بیماری ها جلوگیری کنیم .

به بیان ساده ، هومیوپاتی روشی برای درمان بیماری است که از توانایی های بدن برای بهبود خود استفاده می کند . هومیوپاتی درسالمندان مقاومت و ایمنی بدن را افزایش می دهد

در محصولات هومیوپاتی از گیاهان مانند پیاز قرمز گیاه کوهی ، پیچک سمی ، بلادونا و مواد معدنی مانند آرسنیک سفید یا حیوانات استفاده می شود .
داروهای هومیوپاتی اغلب مانند گلوله قندی ساخته می شوند تا زیر زبان قرار گیرند . همچنین به صورت پماد ، ژل ، قطره ، کرم نیز وجود دارند.
درمان ها به صورت فردی یا متناسب با هر فرد انجام می شود .

انواع هومیوپاتی در سالمندان
موارد استفاده از هومیوپاتی در سالمندان:

هومیوپاتی برای حفظ سلامتی و درمان طیف وسیعی از بیماری های طولانی مدت مانند آلرژی ، درماتیت آتوپیک ، آرتریت روماتوئید و سندرم روده تحریک پذیر استفاده می شود. همچنین در درمان آسیب های جزئی مانند بریدگی و خراش و کشیدگی عضلات یا پیچ خوردگی استفاده می شود .

نکته :درمان هومیوپاتی برای بیماری هایی مانند سرطان ، بیماری های قلبی ، عفونت های بزرگ یا موارد اضطراری مناسب نمی باشد.

هومیوپاتی در سالمندان چه بیماری هایی را می تواند درمان کند؟

• آسم
• عفونت گوش
• تب یونجه
• مشکلات بهداشت روانی ، مانند افسردگی ، استرس و اضطراب
• آلرژی ، مانند آلرژی غذایی
• درماتیت (بیماری پوستی آلرژیک)
• آرتروز
• فشار خون بالا

هومیوپاتی در سالمندان و زوال عقل:

هنگامی که مشاهده می کنیم والدین یا افرادی که دوستشان داریم به تدریج حافظه خود را از دست میدهند ، راه خود را گم می کنند و حتی ممکن است فراموش کنند که ما کی هستیم! بسیار ناراحت کننده است.

اگر آنها از بیماری آلزایمر یا دیگر اشکال زوال عقل رنج می برند ، درمان هومیوپاتی با مقابله از پیشرفت از دست دادن حافظه بدون هیچ گونه عوارض جانبی ، به بیمار و اعضای خانواده آنها امید می بخشد.

از آنجا که بدن آنها ممکن است، ضعیف شود ، آنها نیاز به درمان اساسی هومیوپاتی دارند که می تواند سیستم ایمنی بدن آنها را تقویت کند. هومیوپاتی یک درمان ایمن و موثر را برای سالمندان ارائه می دهد.

علت آلزایمردر پیری آتروفی یا جمع شدن بافت مغز است که دلیل اصلی پاک شدن حوادث یا خاطرات از ذهن است .

طب هومیوپاتی در سالمندان
در طب هومیوپاتی برای درمان زوال عقل از دارو های مختلفی استفاده می شود .

داروی هومیوپاتی برای زوال عقل :  Anacardium Orientale

Anacardium Orientale یکی از بهترین داروهای هومیوپاتی برای زوال عقل است. بیمارانی که به Anacardium Orientale نیاز دارند ، حافظه آنها کم شده و فراموشی آنها مشخص است. بیمار ناگهان نام اطرافیان را فراموش می کند و همچنین مواردی را که اخیراً دیده نیز فراموش می کند. فراموشی روحیه فرد را پایین می آورد. در هومیوپاتی از Anacardium Orientale برای درمان بیماری آلزایمر نیز استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: خمیازه کشیدن به چه علت رخ می دهد و چه فوایدی دارد

 داروی هومیوپاتی برای زوال عقل با مشکل در ارتباطات:  Cannabis Indica

Cannabis Indica یکی از بهترین داروهای هومیوپاتی برای زوال عقل در موارد دشواری در برقراری ارتباط است. Cannabis Indica در مواردی مفید است که فرد هنگام برقراری ارتباط به شدت فراموش کار می شود. او آخرین کلمات گفته شده خود و همچنین آنچه را که قرار است بگوید فراموش می کند. او شروع به گفتن یک جمله می کند و سپس ناگهان رشته گفتگو را از دست می دهد. هنگام نوشتن نیز بیمار آنچه را که قصد دارد بنویسد فراموش می کند. ذهن توانایی یادآوری وقایع گذشته را ندارد. مشکل در تمرکز نیز دیده می شود.

درمان هومیوپاتی در سالمندان چه مدت طول می کشد؟

این بستگی به نوع بیماری دارد. فردی که به مدت طولانی با بیماری مثل تیروئید کم کار روبرو شده است ، چندین ماه ، بعضی اوقات سالها طول می کشد تا بتواند سلامتی خود را به دست آورد . مشکلات حاد ، مانند مسمومیت غذایی ، صدمات ، سوختگی و غیره ممکن است در عرض چند ساعت بهبود پیدا کند.

فواید هومیوپاتی در سالمندان
فواید هومیوپاتی در سالمندان :

با افزایش سن ، سرعت متابولیسم کندتر می شود و تغییرات مختلف که عمدتاً تخریبی هستند در بدن رخ می دهد. هنگامی که ما از درمان متداول برای بیماری ها استفاده می کنیم ، سرکوب یا تسکین موقتی اتفاق می افتد، در حالی که داروهای هومیوپاتی به آرامی ، به سرعت کار می کنند . هومیوپاتی برای سالمندان مفید است زیرا یک درمان ملایم و ایده آل است .

هومیوپاتی به افزایش ایمنی و قدرت مقاومت در بدن کمک می کند سیستم ایمنی بدن سیستم مبارزه با بیماری های بدن است که از شبکه ای از سلول ها ، بافت ها و اندام ها تشکیل شده و ارگانیسم عامل بیماری (باکتری ها ، ویروس) را از بین می برد و بدن را در مقابل آنها محافظت می کند .

 

نکاتی که باید در طی درمان هومیوپاتی در سالمندان رعایت شود:

1- رژیم تجویز شده باید بطور منظم رعایت شود .
2- بیماران معمولا تمایل به مصرف بیش از حد داروی تجویز شده دارند ، چون فکر میکنند سریعتر آنها را معالجه می كند. باید از مصرف بیش از حد دارو تجویز شده پرهیز کرد چون می توانند منجر به عوارض جانبی شوند.
3- اگر دکتر ذکر کند که پس از چند روز مصرف دارو باید حالات و علائمتان را گزارش دهید ، در روز تعیین شده به پزشک مراجعه کنید .
4-داروها باید حداقل 20 تا 30 دقیقه قبل یا بعد از غذا مصرف شوند .
5- اکثر پزشکان به بیماران توصیه می کنند که وقتی از داروهای هومیوپاتی استفاده می کنند از مصرف قهوه و سیر خودداری کنند .

انواع هومیوپاتی در سالمندان
آیا هومیوپاتی در سالمندان با طب مرسوم کار می کند؟

بله ، هومیوپاتی می تواند با داروهای معمولی به خوبی کار کند. با این حال ، ضروری است که هومیوپات شما از هر دارویی که مصرف می کنید ، اعم از تجویز شده توسط پزشک یا خرید بدون نسخه ، از جمله ویتامین ها و سایر مکمل ها مطلع باشد. ممکن است بین دو سیستم درمانی تداخل وجود داشته باشد ، بنابراین مهم است که هومیوپات شما اطلاع داشته باشد .

آیا هومیوپاتی همان گیاه درمانی است؟

خیر گیاه درمانی یک سیستم دارویی است که از عصاره های گیاهی و گیاهان استفاده می کند ، در حالی که داروهای هومیوپاتی می توانند از هر نوع منبع ، حیوانی ، گیاهی ، معدنی یا حتی الکترومغناطیسی (مانند اشعه ایکس) تهیه شوند. از داروهای گیاهی در دوزهای  مختلف استفاده می شود ، در حالی که اکثر داروهای هومیوپاتی بسیار رقیق هستند .
هومیوپاتی با تمرکز بر بهبود سلامت افراد ، تشخیص می دهد که همه ما متفاوت هستیم و هرکدام روش منحصر به فرد خود را برای مقابله با بیماری های مختلف داریم . یک داروی هومیوپاتی به خوبی انتخاب شده می تواند به ارتقا سلامتی در هر سنی کمک کند .

مرکز پرستاری سلامت اول با داشتن کادری مجرب و آموزش دیده در زمینه ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد همچون  گذشته ، در خدمت همشهریان گرامی باشد. برای استفاده از خدمات پرستار سالمندان ، پرستار کودک و پرستار بیمار این مرکز با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

پرستار در منزل سلامت اول
درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول
سایر مطالب مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.