مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

آیا می دانید نوزاد در روز به چند پوشک نیاز دارد؟

تعویض پوشک

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

آیا می دانید فرزند شما روزانه به طور متوسط به چند پوشک Newborn diaper نیاز دارد ؟ در این مقاله با توجه به عواملی مانند :زمان تعویض پوشک، نحوه تعویض پوشک، نحوه انتخاب پوشک و اندازه پوشک به این سوال پاسخ می دهیم .پوشک یک اختراع مفید است و زندگی والدین را بسیار راحت تر می کند. اما والدین جدید ممکن است این سوال را داشته باشندکه یک نوزاد تازه متولد شده در روز به چند پوشک نیاز دارد ؟

چند پوشک برای یک نوزاد تازه متولد شده نیاز دارید؟

تعداد پوشک هایی که کودک به آن نیاز دارد به خوبی نشان می دهد که آیا نوزاد به اندازه کافی غذا می خورد یا بدن او به اندازه کافی هیدراته است ییا خیر.

پوشک بچه
پوشک کم رطوبت ممکن است نشان دهنده کمبود آب بدن نوزاد باشد و پوشک های که به مقدار کمی آغشته به مدفوع هستند ممکن است در اثر یبوست ، کمبود شیر یا سایر مشکلات گوارشی ایجاد شود.

طی چند روز ابتدایی پس از زایمان ، به طور کلی تعداد پوشک هایی که آلوده می شوند هر روز بیشتر از قبل می شود. چند پوشک در روز برای نوزاد تازه متولد شده لازم است؟

تا پنج روزگی ، کودک ممکن است روزانه حدود شش بار ادرار کند و روزانه حدود سه مدفوع یا بیشتر داشته باشد. طی چند هفته اول ، ممکن است یک نوزاد تازه متولد شده به 10 تا 12 پوشک در روز نیاز داشته باشد.

با بزرگتر شدن کودک ، نیاز او به پوشک کاهش می یابد.

به طور کلی ، یکی از نشانه های تغذیه مطلوب کودک این است که نوزاد روزانه شش تا هشت پوشک مرطوب داشته باشد.

چگونه متوجه شویم که زمان تعویض پوشک فرا رسیده است؟

بچه ها هر بار که دفع ادرار یا مدفوع می کنند یا حداقل هر دو تا سه ساعت یک بار نیاز به تعویض پوشک خود دارند. تعداد دفعات نیاز به تغییر پوشک در کودک به میزان حساسیت پوست او نیز بستگی دارد.

پوست برخی از نوزادان بسیار لطیف است و ممکن است هر بار که ادرار نمودند به پوشک جدیدی احتیاج داشته باشند تا پوست آنها قرمز و زخم نشود. تعویض پوشک کودک بدن فوت وقت بسیارمهم است.

تعویض کمتر پوشک ممکن است منجر به عفونت های مخمری و جوش های پوشکی شود.

روش تعویض پوشک

این مقالات هم می‌تواند برای شما مفید باشد: بهترین زمان برای شروع غذای کمکی دادن به نوزاد

نحوه تعویض پوشک:

قبل از شروع تعویض پوشک کودک ، لازم به یادآوری است که برخی از نوزادان تازه متولد شده در اثر قرار گرفتن در معرض هوای آزاد ، بلافاصله ادرار می کنند .بنابراین هنگام تعویض پوشک ، آنها را پوشیده نگه دارید تا از ایجاد خرابکاری جلوگیری شود.

نوزاد از زمان تولد تاً حدود چهار ماهگی در انجام تعویض پوشک همکاری می کند. به صورت کلی تعویض پوشک نوزاد ، ابتدا با استفاده از یک دست ، پاها را بلند کرده و با استفاده از دست دیگر یک پوشک تمیز در زیر بدن آنها قرار دهید.
اکنون پوشک قدیمی آنها را باز کنید و در حالی که پوشک را بر می دارید ، قسمت پایین بدن آن را با قسمت داخلی پوشک پاک کنید.

سپس با استفاده از دستمال مرطوب کودک ، پارچه دستشویی ، قسمت پایین و اطراف آنها را پاک کنید. حالا پوشک کثیف شده و دستمال مرطوب دست دوم را از زیر کودک خارج کنید و آنها را دور بیاندازید .

هنگام پوشیدن پوشک جدید ، اطمینان حاصل کنید که قسمت جلوی پوشک بین پاهای آنها و در همان سطح پشت قرار گرفته است .
اطمینان حاصل کنید که زبانه های پوشک به طور مساوی در جلو محکم شده اند و هیچ شکافی در اطراف باسن آنها وجود ندارد.
علاوه بر این ، اطمینان حاصل کنید که لبه اطراف پاهای آنها در لبه های الاستیک پوشک گیر نمی کند. این موضوع به جلوگیری از نشت کمک می کند. قبل از افتادن بند ناف ، قسمت جلوی پوشک را تا زیر بند بند جمع کنید.

نحوه انتخاب پوشک:

سوال مهم دیگر این است که کدام نوع پوشک را برای کودک انتخاب کنید. پوشک های پارچه ای و یکبار مصرف هم در اندازه ها و اشکال مختلف موجود هستند.

پوشک پارچه ای
این انتخاب ممکن است در ابتدا گیج کننده باشد. با این حال ، با استفاده مداوم ، ممکن است مشخص شود که کدام پوشک بیشتر برای کودک مناسب است.

پوشک پارچه ای و یکبار مصرف از نظر راحتی ، هزینه و تأثیرات آن بر محیط زیست دارای مزایا و معایبی هستند.

به عنوان مثال ، پوشک های یکبار مصرف راحت هستند ، اما پوشک های پارچه ای در بلند مدت ارزان ترند. علاوه بر این ، هر دو پوشک یکبار مصرف و پارچه ای بر روی محیط زیست از جمله مصرف انرژی و مواد اولیه ، آلودگی آب و هوا و دفع مواد زائد تأثیر می گذارند.
پوشک های یکبار مصرف حدود 1 تا 2 درصد زباله های جامد را تشکیل می دهند ، در حالی که پوشک های پارچه ای از آب و انرژی بیشتری در شستشو استفاده می کنند و به آلودگی آب و هوا می افزایند.

هنگام انتخاب پوشک ، جنبه های سلامتی خاصی نیز باید در نظر گرفته شود. بثورات پوستی ناشی از پوشک می تواند در اثر تماس مدفوع و ادرار برای مدت زمان بیش از حد ایجاد شود

. از آنجا که پوشک های پارچه ای قادر به خشک نگه داشتن پوست کودک نیستند ، ضروری است که پس از آلوده یا خیس شدن سریع آنها را عوض کنید. در نهایت ، تصمیم والدین در مورد انتخاب پوشک براساس نیازها و نگرانی های خودشان است.

اندازه پوشک نوزاد

برای تعیین اندازه مناسب پوشک نوزاد ، اگر سایز بچه بین دو سایز است ، پوشک بزرگتر را انتخاب کنید. اگر پوست کودک به دلیل کشش دهانه های پای پوشک در پاها یا کمر قرمز و تحریک شده باشد ، یا بستن پوشک روی شکم او دشوار است ، ممکن است زمان تغییر اندازه پوشک فرا رسیده باشد.

اندازه پوشک

نشانه مناسب برای اندازه صحیح پوشک نوزاد وقتی است که دو انگشت بین شکم کودک و کمر بند پوشک قرار می گیرد و یک انگشت بین کش الاستیک و پای کودک قرار می گیرد. پوشکی که مدام نشتی می دهد نشانه دیگری از نیاز به پوشک با اندازه بزرگتر است.

پوشک یک اختراع مفید است و زندگی والدین جدید را آسان تر می کند. بسیاری از افراد این سوال را دارند که یک نوزاد تازه متولد شده از چند پوشک استفاده می کند؟ برای چند هفته ابتدایی ، ممکن است یک نوزاد تازه متولد شده روزانه به 10 پوشک بچه نیاز داشته باشد. هرچه نوزاد بزرگتر می شوند ، نیاز آنها به پوشک کاهش می یابد. با رسیدن به پنج ماهگی ممکن است روزانه به حدود شش پوشک نیاز داشته باشند.

این مقالات هم می‌تواند برای شما مفید باشد: چکاپ نوزادان توسط پرستاران چگونه انجام می شود؟

مرکز پرستاری سلامت اول با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه ارزشمند در ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد به صورت شبانه روزی به همشهریان گرامی ارائه خدمت نماید.

کادر متخصص و آموزش دیده این مرکز در قالب پرستار بچه تهران ، پرستار سالمند و پرستار بیمار با اندوختن تجارب ارزشمند در طی سال ها خدمت رسانی همواره آماده حضور در کنار شما عزیزان می باشد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.