مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

وظایف کمک بهیار در مراقبت از بیمار در منزل چیست؟

فواید حضور کممک بهیار

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

کمک بهیار nursing-assistant در زمینه ارائه مراقبت های اساسی از بیماران و هم چنین کمک به آنها در فعالیت های روزمره نقش دارد  که ممکن است برای انجام آن ها به تنهایی با مشکل روبرو باشند ، مانند استحمام. کمک بهیار فردی است که آموزش های لازم را دیده وتحت نظارت پزشکان کار می کند ، وظایفی مانند گرفتن علائم حیاتی ، جمع آوری نمونه ، تجویز دارو ، اطمینان از آسایش بیمار و گزارش وضعیت بیماران خود را به پرستاران می دهد.کمک بهیار در خط مقدم پرستاری است و به طور روزانه با بیماران در تعامل مستقیم می باشد.

کمک بهیار در منزل

فردی که مدرک کمک بهیاری دارد باید مهارت ها و دلسوزی در مراقبت از سالمند و لذت بردن از کمک به دیگران را داشته باشد. کمک بهیار معمولا در مراکز درمانی های طولانی مراقب اصلی بیمار است. داشتن مهارت های ارتباطی برای کمک بهیاران بسیار ضروری است، زیرا مهم ترین وظیفه آن ها این است که تمام نگرانی ها و مسائل بیمار را به سرپرست خود انتقال دهند و رفع کنند.

شرح شغل کمک بهیاری:

کمک بهیارها در انجام فعالیت های روزمره به بیماران کمک می کنند، وظایف کمک بهیار عبارت است از:

 • بیمار را استحمام کنند و لباس بپوشانند.
 • وعده های غذایی بیماررا سرو کرده و به او در خوردن غذا کمک کنند.
 • علائم حیاتی بیمار را بگیرند.
 • بیماری را که در رختخواب است را جابجا کنند و پوزیشن او را تغییر دهند.
 • اطلاعات مربوط به شرایط بیمار و برنامه های درمانی را از مراقبین ، پرستاران و پزشکان جمع آوری کنند.
 • ملحفه های خواب را تعویض کنند.
 • بیماران را برای بلند شدن از روی تخت ، ویلچر ، میز معاینه و غیره کمک کنند.
 • به تماس های بیمار پاسخ دهند.

بیماران را از نظر کبودی ، خون در ادرار یا سایر آسیب ها و زخم ها معاینه کنند.

اتاق بیمار را با وسایل مورد نیاز مجهز نمایند. کمک بهیارها هم چنین به عنوان یک رابط بین بیماران و پرستاران و پزشکان عمل می کنند و همه مسائل را به کادر پزشکی انتقال می دهند. از جمله وظایف کمک بهیارانتقال بیمار به اتاق عمل یا واحدهای درمانی و تنظیم تجهیزات به درخواست پرستار یا پزشک باشد.

پانسمان زخم وتمیز کردن بدن بیمار از وظایف دیگر کمک بهیاراست.برخلاف بسیاری از مشاغل دیگر پرستاری، یک کمک بهیار برای کار نیازی به دریافت مدرک لیسانس یا بالاتر ندارد. با این حال ، آموزش رسمی کمک بهیاری که منجر به اعطای مدرک کمک بهیاری می شود ، ضروری است. این آموزش معمولاً شامل اصول اولیه پرستاری را به صورت عملی است. پیشنهاد می‌شود: میگرن شکمی چه دلایلی دارد و راه های کنترل و درمان این بیماری کدامند؟

امکانات پرستاری و مراقبت های طولانی مدت:

با افزایش سن جمعیت و بیش تر شدن افراد معلول و نیاز به مراقبت طولانی مدت ، نقش کمک بهیارپررنگ تر می شود. نکته مثبت کار در خانه سالمندان یا مراکز مراقبت طولانی مدت روابط کمک بهیار با بیماران و امنیت شغلی است.

نقش کمک بهیار در منزل

وظایف کمک بهیار در بیمارستان:

در حالی که وظایف کمک بهیاربه طورکلی در همه جا یکسان است، آن ها معمولاً زمان زیادی را در بیمارستان با بیماران نمی گذراند زیرا بیش تر بیماران حداکثر ظرف چند روز مرخص می شوند. پس اگر بیش ترتمایل دارید در محیطی باشید که باسرعت بیش تری کارکنید محیط بیمارستان برای شما مناسب است. بیمارستان ها هم چنین می توانند ازحضور کمک بهیارهای با تجربه در بخش های مختلف مانند اتاق اورژانس بهره ببرند.

یک کمک بهیار با تجربه می گوید: “یکی ازویژگی های مهم برای هر کسی که به شغل بهیاری علاقه دارد این است که فردی علاقه مند به سلامتی دیگران باشد.” پرستار دیگری دراین رابطه معتقد است:”افرادی که مهارت های ارتباطی و شنیداری خوبی دارند و نسبت به همه ی افراد همدلی نشان می دهند ، در این زمینه رشد می کنند.”

 آموزش های دوره کمک بهیاری:

 • مقدمه ای در دوره های پرستاری
 • مهارت های پرستاری
 • مراقبت از بیمار
 • پرستاری سالمندان

کمک بهیار درکجا کارمیکند؟

خانه سالمندان متداول ترین مکان برای کار کمک بهیاران است. اداره آمار کار ایالات متحده محیط کار کمک بهیاررا به روش زیر تقسیم بندی می کند:

38٪ – خانه های سالمندان و مراکز مراقبت مسکونی

15٪ – بیمارستانها

13٪ مطب پزشکان

13٪ – خدمات بهداشتی و درمانی در خانه

6٪   – محیط های دولتی و نظامی

نقش کمک بهیار در منزل

کمک بهیارهای باتجربه هم چنین می توانند در مدارس و مراکز تحقیقاتی کار کنند. حتی ممکن است در اردوهای تابستانی یا کشتی های تفریحی فرصت شغلی پیدا کنند.

با توجه به افزایش سن رشد جمعیت ، انتظار می رود که نیاز کلی به خدمات بهداشتی افزایش یابد. کمک بهیاران برای مراقبت از بیماران مسن در مراکز مراقبت های مسکونی و محیط های بهداشتی داخل منزل مورد نیاز خواهند بود.

تعدادی از بیماری های مزمن ، مانند دیابت و چاقی ، در سال های اخیر شیوع بیشتری یافته است. از جمله وظایف کمک بهیار کمک و مراقبت از این بیماران است. علاوه بر این ، بسیاری از روش های درمانی که قبلاً فقط در بیمارستان ها انجام می شدند و اکنون در خارج از بیمارستان ها نیز انجام پذیرند از وظایف کمک بهیار می باشند. نقش اصلی یک پرستار حمایت و مراقبت از افراد از هر نژاد و مذهب و حمایت از آنها از طریق سلامتی و رفع بیماری است.

حضور کمک بهیار درتمام مراحل درمانی می تواند بار مضاعف مسئولیت روی دوش پرستاران رارفع نماید.

پرستار مراقب بیماران است و به پیشگیری از بیماری و درمان شرایط سلامتی کمک می کند که برای انجام این کار باید بیمار را تحت نظر داشته باشد و اطلاعات مربوطه را برای کمک به تصمیم گیری در درمان ثبت کند.

در طول فرآیند درمان ، پرستار پیشرفت بیمار را دنبال می کند. مراقبت های ارائه شده توسط یک پرستار فراتر از تجویز داروها و سایر روش های درمانی است. آن ها مسئول مراقبت جامع از بیماران هستند که نیازهای روانی – اجتماعی ، رشدی ، فرهنگی و معنوی فرد را در بر می گیرد.

وظایف کمک بهیار

کمک بهیار و حمایت از بیمار

بیمار اولویت اول پرستار است. نقش پرستار حمایت از منافع بیمار و حفظ عزت بیمار در طول درمان و مراقبت است. این امرممکن است شامل پیشنهاداتی در برنامه درمانی بیماران ، با همکاری سایر متخصصان بهداشت باشد. نقش کمک بهیار نیز آرامش به بیمار است.

این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا بیمارانی که حالشان خوب نیست اغلب قادر به درک شرایط پزشکی نیستند و بی حوصله می شوند. این نقش پرستار است که از بیمار پشتیبانی کند و منافع بیمار را در نظر بگیرد ، به ویژه هنگامی که تصمیمات درمانی گرفته می شود و درکنار او کمک بهیار می تواند نقش موثری داشته باشد.

پرستار مستقیماً در روند تصمیم گیری برای درمان بیماران نقش دارد ولی کمک بهیار فقط به عنوان واسطه ی او وپزشک عمل می کند.

بسیارمهم است که پرستاران بتوانند هنگام ارزیابی علائم بیمار و شناسایی مشکلات احتمالی ، انتقادی بیندیشند تا بتوانند توصیه ها و اقدامات مناسب را انجام دهند. از آن جا که سایر متخصصان بهداشت ، مانند پزشکان یا متخصصان ، معمولاً تصمیم گیری درمورد درمان نهایی را بر عهده دارند ، پرستاران باید بتوانند اطلاعات مربوط به سلامت بیمار را به طور موثر بررسی کنند.

از آن جا که پرستاران علائم و نشانه های آن ها را به طور مداوم کنترل می کنند ، بیش تر از همه با وضعیت بیمار آشنا هستند و باید برای ارتقای نتایج پزشکی بیمار با سایر اعضای تیم پزشکی همکاری کنند.

مرکز پرستای سلامت اول با داشتن کادری باتجربه و حرفه ای در زمینه پرستار سالمند، پرستار کودک و پرستار بیمار آماده ارائه خدمات شبانه روزی به همشهریان گرامی می باشد. در مرکز سلامت اول، تمامی خدمات اعزام پرستار در منزل با بهترین کیفیت و منصفانه ترین هزینه ها و توسط پرستاران مجرب انجام می‌شود.

پرستار در منزل سلامت اول
درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول
سایر مطالب مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.