چند نکته‌ی موثر در مراقبت از موی کودک

برخلاف اینکه تعدادی از کودکان بدون مو به دنیا می آیند، تعداد زیادی از کودکان با سری صاف و پوشیده از اندکی مو به دنیا می آیند. این موها تنها چند روز از شروع مراقبت از کودک دوام داشته و پس از آن با موهای جدید جایگزین می شوند. موهای جایگزین شده پرپشت تر و دارای الگوی مشخص تری هستند و ساختار نهایی موی کودک را تعیین می کنند. ولی با این حال این مسئله قطعی نیست و ممکن است تغییراتی رخ دهد ولی مشکلی در مراقبت از کودک ایجاد نمی کند..
چگونه در دوره ی مراقبت از کودک، از موی او نگهداری کنیم؟
مراقبت از موی کودک ساده است. مهمترین نکته در مراقبت از کودک و موی او این است که با لطافت با موهای او برخورد کنید و از وارد کردن هرگونه فشار به سر کودک خودداری نمایید. برخی از کودکان ممکن است تا سن 5 سالگی به هرگونه فشار به جمجمه‌ی خود حساس باشند. در طی مراقبت از کودک، وقتی که به شستشوی سر و موی کودک می پردازید، مطمئن شوید که هیچ گونه در هم رفتگی در موها نباشد، سپس این کار را به آرامی انجام دهید.
بسیاری از کودکان تمایلی به شسته شدن موهای خود ندارند.در مراقبت از کودک مهم است که از سنین پایین اهمیت تمیزی موها و سر را به او آموزش دهید. همچنین برای اثر بخش تر بودن مراقبت از کودک و موی او، می توانید زمان های مشخصی را به شستن موهای کودک در هفته اختصاص دهید.
از شامپو بچه‌ی ملایم برای شستشوی مو و مراقبت از کودک استفاده کنید. یک راه برای لذت بخش تر شدن شستشوی مو و سر، استفاده از شامپو هایی است که چشم را نمی سوزانند. همجنین توجه کنید که از ورود شوینده ها به فضای صورت کودک جلوگیری کنید تا باعث ایجاد مشکل در مراقبت از کودک نشود.
یک راه مناسب برای جلوگیری از ورود شوینده به فضای داخلی صورت و مراقبت از کودک در برابر سوزش های احتمالی چشم، استفاده از کلاه های مخصوص حمام می باشد.این کلاه دارای لبه ای است که بخش جلویی آن روی پیشانی قرار گرفته و پشت آن روی گردن قرار میگیرد. این کلاه در مراقبت از کودک این امکان را به شما میدهد تا موهای کودک را بدون حتی مرطوب شون صورت او بشویید. در نتیجه شستشوی مو برای کودک، از یک اتفاق ترسناک به یک تجربه‌ی لذت بخش تبدیل می شود. استفاده از براق کننده‌ی مو نیز می تواند در مراقبت از کودک و عوامل منفی تاثیر گذار بر مو موثر باشد.
با رشد کودک به چه نکاتی در مراقبت از کودک و حفاظت از موهای او باید توجه کرد؟
به محض اینکه کودکان کمی بزرگ می شوند، رنگ موهای آن ها تغییر می کند. اغلب کودکانی که موهای روشنی دارند، پس از گذشت مدت زمانی، موهای آن ها شروع به تیره شدن می کند.دانشمندان معتقدند که سلول های رنگی پوست به محض بالغ شدن، شروع به تولید رنگدانه های بیشتری می کند و همین عامل سبب تیره شدن موها می شود. بنابراین موهای روشن رنگدانه های کمتری دارند.
از زمانی که کودک شروع به توجه به موی خود و ظاهر آن می کند، زمان آن رسیده است تا برای مراقبت از کودک ، او را به رعایت الگوی مشخصی در نگهداری و بهداشت موها تشویق کرد. برای مراقبت از کودک، به او نشان دهید که چگونه موهای خود را شستشو داده و شانه بزند. پیچ خوردن موها به داخل هم می تواند سبب ایجاد مشکلاتی برای کودک شود. برای مراقبت از کودک در برابر این مسئله می توانید از شامپو‌های مخصوص که برای حل این مشکل طراحی شده‌اند استفاده کنید. موهای بدون اعوجاج و پیچ، راحت تر شانه زده می شوند و درخشان تر به نظر می رسند.هم چنین با در نظر گرفتن این مسائل در مراقبت از کودک، کودک در برابر همسالان خود مرتب تر به نظر رسیده و همجنین موهای ژولیده ای نخواهد داشت.
برای اطمینان از خوب بودن مراقبت از کودک در این مسئله، در برنامه ریزی برای شستشو و تمیزی سر به او کمک کنید. سعی کنید اهمیت این مسئله را به او گوشزد کنید

(امتیاز دهید)
10 مزیت در آغوش کشیدن که لازم است بدانیم
مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527