مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

مراقبت از کودکان با نیازهای خاص در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

والدینِ کودکانی که دارای ضعف های جسمانی (ناتوانی) هستند با چالش های متعدد و بیشماری روبرو هستند. برای این خانواده ها، این مسئله حائز اهمیت است که بدانند برای مراقبت از کودکانشان در منزل خدماتی با کیفیت بالا در دسترس است ، این مراکز مراقبتی درمنزل خدمات خود را به صورت روزانه و در 365 روز سال ارائه می دهند. خدماتی را که مراکز مراقبتی در منزل به کودکان ارائه می دهند به آن ها این امکان را می دهد که مراقبت های پزشکی خود را در منزل دریافت کنند و در فضای منزل از مراقبتی ایمن ، راحت و آسوده برخوردار باشند.
زمانی که کودکی از بیمارستان مرخص می شود، ممکن است دچار مشکلاتی از قبیل بیماری های حاد صدمه و آسیب جدی به قسمت های مختلف بدن و یا معلولیت برای مدت زمان طولانی شده باشد و به یکسری کمک های خاص متناسب با نیازهایش احتیاج داشته باشد، پزشکان غالبا استفاده از خدمات مراقبتی در منزل را پیشنهاد می کنند که جایگزینی برای بیمارستان ها و مراکز پرستاری باشد، استفاده از خدمات مراکز مراقبتی در منزل به کودکان کمک می کند که مراقبت هایِ لازم پزشکی و کلینیکی را در محیط منزل دریافت کنند.

مراقبت از کودکانِ بیمار در منزل برای خانواده ها مفید است
وقتی که خانواده ها متوجه می شوند که افراد در مراکز مراقبتی در منزل چگونه کار می کنند، این موضوع برای خانواده ها آسان تر می شود که به این مراکز مراقبتی درمنزل خوش آمد بگویند و از حمایت و کمکی که این مراکز مراقبتی در منزل ارائه می دهند استفاده کنند. والدینِ کودکان بیمار می توانند از پرستاران و یا دستیارانی که به درستی آموزش دیده اند برای مراقبت از کودکانشان استفاده کنند. مراقبت از کودکان در منزل هایِ ایمنشان و در کنار خانواده، به جای بستری شدن در بیمارستان برای آن ها بسیار مفید خواهد بود. وقتی که کودکان در بیمارستان بستری باشند، والدین آن ها غالبا هر روز باید مسافت طولانی را برای رسیدن به بیمارستان طی کنند و یا مجبور می شوند به منزلی در نزدیکی بیمارستان نقل مکان کنند تا زمان بیشتری را در کنار فرزندشان باشند و ازآن ها مراقبت کنند.خواهر و برادرهای کودک بیمار و یا حیوانات خانگی که در منزل هستند از کودک بیمار دور خواهند بود و برای مراقبت از کودک در کنار او نخواهند بود که این موجب پریشانی کودکِ بیمار از لحاظ احساسی خواهد شد . برای والدین نیز ، هزینه های مربوط به حمل و نقل تا بیمارستان و یا هزینه های مربوط به محل سکونت(خانه اجاره ای) و کار نکردن برای مدت زمان طولانی(به علت درگیری های مربوط به مراقبت از کودک)، می تواند گیج کننده و سخت باشد و امنیت مالی خانواده را به خطر بیندازد. مراقبت از کودکان در منزل و استفاده از خدمات مربوط به مراکز مراقبتی در منزل این نگرانی های بزرگ را کاهش می دهد در حالی که کودکان نیز در محیط منزل تحت مراقبت قرار می گیرند و به صورتی ایمن از آن ها نگهداری می شود.
قبل از اینکه پرستاران مراکز مراقبتی در منزل کار خود را شروع کنند مراکز مراقبتی در منزل خدماتی را که قرار است ارائه دهند با والدین هماهنگ می کنند و کسانی که معالجه کودک را برعهده دارند برنامه ای را برای مراقبت از کودک ارائه می دهند. مراکز مراقبتی در منزل که کیفیت بالایی در ارائه خدمات دارند باید افراد حرفه ای را که به صورت کامل بیمه شده باشند استخدام کنند و نیازهای خانواده ها را ببینند. پرستارانی که مراقبت از کودکِ بیمار در منزل را برعهده دارند باید تحت نظارت پرستارانی که در مدیریت مرکز مراقبتی در منزل حضور دارند باشند. این بخشی از خدماتی است که مراکز مراقبتی در منزل برای کودکان به عمل می آورند. مدیران در مراکز مراقبتی در منزل بر اینکه ، پرستاران به درستی آموزش ببینند نظارت می کنند ، و به صورت منظم آن ها را ارزیابی میکنند و برنامه های مراقبتی برای کودکان را تنظیم میکنند تا کودکان و خانواده هایشان را با تغییر های موجود وفق دهند.
شناخت هر کودکِ بیمار و یا خانواده ی او منحصر به فرد است ، خدمات مراقبتی که مراکز مراقبتی در منزل برای کودکان ارائه می دهند شامل کمک های مربوط به مراقبت از کودک در منزل، فیزیوتراپی، کار درمانی ، گفتار درمانی و کارهای اجتماعی (حضور کودکانِ بیمار در اجتماع و فعالیت های اجتماعی)است. علاوه بر این ها پرستاران می توانند خدمات مربوط به مراقبت های شخصی را برای کمک به کودکانیِ که به کمک های خاصی برای فعالیت های روزانه ی زندگیشان نیاز دارند ، مانند حمام کردن، لباس پوشیدن،دستشویی رفتن ، غذا خوردن، ورزش کردن و حتی بازی کردن را انجام دهند.پرستارانِ مراکز مراقبتی در منزل ممکن است در بردنِ کودکان به مدرسه یا اردوهای مدرسه(مسافرت های مدرسه) با والدین همکاری کنند یا به خانواده ها در نقل مکان کردن ، آماده کردن وعده های غذایی و کارهای سبک خانگی کمک کنند.
بسیاری از مراکز به خانواده هایی که کودکانِ بیمار دارند کمک می کنند و هزینه های مربوط به مراقبت های کودک که توسط مراکز مراقبتی در منزل ارائه می شود را پوشش می دهند. BAYADA به عنوان مثال : بیشتر هزینه ها را که شامل بیمه سلامتی به صورت خصوصی ، HMO ، خدمات درمانی و برنامه های دولتی دیگر است را می پذیرد و کارهای اداری(کاغذ بازی) و صورتحساب ها را هماهنگ می کند و این موضوع منجر می شود که خانواده ها ذهنی آرام داشته باشند و تنها نگران سلامتی کودکشان باشند.
انتخاب مرکز مراقبتی در منزلِ مناسب ، تصمیمی است که ممکن است به طور قابل ملاحظه ای کیفیت زندگی خانوادگیِ کودکان بیمار را بهبود دهد. برای انتخاب مرکز مراقبتی درمنزل ِمناسب زمان بگذارید و در مورد مجوز رسمی، استخدامهای استاندارد، آموزش دادن به پرسنل، وسعت خدمات، برنامه ، تجربه های مراقبت از کودکانِ بیمار و قابلیت اطمینانشان حتما اطلاعات کسب کنید.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار