تفاوت های پرستاری کودکان با پرستاری سالمندان

 احساسات در هر دو پرستاری کودکان و پرستاری سالمندان احساسات نقش اساسی دارند ولی تفاوت های عمده ای نیز وجود دارد . پرستاری کودک همراه با شوق و ذوق است و معمولا پرستار کودک از پرستاری کودک لذت می برد اما در پرستاری سالمندان قضیه متفاوت است و پرستاران سالمند باید با غر زدن های سالمند ، درد و رنج های سالمند و بقیه نکات منفی سالمند کنار بیایند . این نکته که سالمندان یک عمر از فرزندان خود مراقبت کرده اند و در این سن پیری فرزندانشان باید از آن ها پرستاری کنند برای سالمندان خیلی سخت است .

مدیریت و اجرا پرستاری کودک از زمانی که کودک شما از بیمارستان خارج می شود شروع می شود و معمولا تا رفتن به دانشگاه ها ادامه پیدا می کند و همیشه فرزند شما در کنار شما زندگی می کند در صورتی که پرستاری سالمند شرایط متفاوتی دارد . سالمند در بیشتر اوقات دور از منزل شما زندگی می کند و بسته به شرایط جسمانی و روانی که دارد نیازمند یک پرستار دیگری به جز فرزندان می باشد . سالمندان بیشتر علاقمند هستند که در خانه ی خود زندگی کنند در صورتی که ممکن است خانه ی سالمند به هیچ وجه مناسب زندگی خویش نباشد و سالمند باید تغییر مکان دهد .

قدرت تفکر : مشاجره با فرزندان بسیار متفاوت با مشاجره با سالمندان است و این کار را برای پرستار سالمند بسیار سخت می کند . با بالا رفتن سن در سالمندان آن ها معمولا یکدنده تر می شوند و حرف و سخنان پرستار سالمند را گوش نمی دهند در صورتی که پرستاران کودک این دردسر را ندارند . بهترین راه برای پرستاران سالمند در این شرایط کمک گرفتن از افراد خبره در این زمینه می باشد

همراه بیمار: 10 راه برای کمک به عضوی از خانواده یا دوستی که در بیمارستان است
مطالعه کنید

گذشت زمان : پرستاران کودکان معمولا قادر هستند روند رشد کودک را پیش بینی کنند در صورتی که این کار برای پرستاران سالمند بسیار دشوارتر است زیرا سالمندان شرایط جسمانیشان در حال تغییر است . با گذشت زمان پرستار کودک شاهد پیشرفت کودک می باشند که این امیدوار کننده است ولی پرستاران سالمند همیشه در حال مشاهده نزول و بدتر شدن سالمند هستند .

-امور مالی : هزینه ی نگهداری و پرستاری سالمند بالاتر از هزینه ی نگهداری و پرستاری کودکان است و این امر مخصوصا در خانواده هایی که هم فرزند کوچک دارند و هم از والدین پیر خود مراقبت می کنند مشهود تر است . خیلی از فرزندان از خیلی قبل تر از پیر شدن والدین خود هزینه های درمانی سالمندان در آینده را پس انداز می کنند .

-برادران و خواهران : در پرستاری کودک داشتن برادران و خواهران تفاوت چندانی ندارد ولی در پرستاری سالمند داشتن برادران و خواهرانی در کنار خود پرستاری از سالمند را بسیار آسان تر برای شما می کند .

– قدرت و اختیار : در تمام طول عمر والدین به ما دستور می دانند تا چه کاری انجام دهیم و معمولا ما هم از آن ها اطاعت می کردیم ولی در پرستاری سالمند این فرزندان هستند که به پدر و مادر خود دستور می دهند و این امر برای سالمندان کمی دشوار است و ممکن است باعث دلخوری سالمندان از فرزندان و پرستاران سالمند شود .

پیچیدگی ها : در هنگام پرستاری سالمند بسیاری از مشکلات ممکن است رخ دهد . دارو ها ، درمان سالمند ، فراموشی و بسیاری از بیمار ی ها که کار پرستاری سالمند را دشوار می کند در صورتی که پرستاری کودکان این پیچیدگی ها را معمولا ندارد .

سالمندان مبتلا به صرع و چالش‌های زندگی آنان
مطالعه کنید

-کمیت : در حالی که تعداد فرزندانی که به دنیا می آیند دست خود آدم می باشد و انسان بسته به شرایط مالی و … که دارد این امر را کنترل می کند سالمندان در پیری شرایط متغیری دارند و انسان برنامه ریزی قبلی بر روی این موضوع نمی تواند داشته باشد

-مشکلات کاری : بسیاری از فرزندان دارای شغل های ثابتی می باشند و باید در سر کار حاضر باشند . برنامه ریزی برای پرستاری و نگهداری از کودک خود و پرستاری از والدین سالمند کار را برای فرزندان دشوارتر می کنند . معمولا برای آسان تر شدن کار فرزندان  باید پرستار برای سالمند یا پرستار برای کودک خود بگیرند تا هم به شغل خود و هم به پرستاری از کودک و سالمند خود برسند .

پرستار سالمند، پرستار کودک ،پرستاری کودک،پرستاری سالمند،نگهداری سالمند،نگهداری کودک

(امتیاز دهید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527