مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

کمک داوطلبانه به سالمندان در آمریکا

کمک داوطلبانه به سالمندان در آمریکا

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

هفته گذشته در خانه سالمندان شخصی را دیدم که برای پانزده سال با او کار میکردم. در مورد افرادی که می آیند و میخواهند کمک داوطلبانه به سالمندان کنند و یا به دنبال سرویس های داوطلبانه در این حوزه می گردند، صحبت کردیم. با توجه به تجربیات میتوان گفت انجام کارهای بدون سود مادی، بسیار خوب است چون به فرد داوطلب اجازه میدهد تا شادی اش را با دیگران به اشتراک گذارد.
کمک داوطلبانه به سالمندان در اقصی نقاط دنیا هرکدام با انگیزه ای پیدا یا پنهان برای کمک داوطلبانه به سالمندان انجام میشود و هرکدام بدون توجه به این که در چه بخشی فعالیت میکنند به اندازه دیگری اهمیت دارند. در مورد کمک داوطلبانه به سالمندان میتوان گفت یکی از خوش آیند ترین بخش های آن نه فقط کمک داوطلبانه به سالمندان، که تشویق دیگران برای کمک داوطلبانه به سالمندان است.
امروزه سرویس های کمک داوطلبانه به سالمندان به شدت احساس میشود در عین حال ما معتقدیم آنهایی که از کمک داوطلبانه به سالمندان برای فعالیت بهره میبرند محترم ترند. هنگامی که کمک کنندگان مسن تر، سالمندان را به داوطلبین معرفی میکنند ممکن است این سوال پیش آید که آیا به آنها دستمزد نقدی دهیم یا نکاتی را به آنها بیاموزیم. کسانی که هر دو طرف یعنی سالمندان و داوطلبان کمک به آنها را میشناسند میدانند که هردوی آنها از چنین رابطه ای استفاده خواهند برد.
این افراد یک تجربه ی احساسی موفق را بدست خواهند آورد که قابل خرید و فروش در هیچ جایی نیست. افرادی که در بخش پرستاری از سالمند هستند میدانند که مشارکت برای کمک داوطلبانه به سالمندان پاداش خاص خودش را خواهد داشت و این خدمت اجتماعی در ابعاد بزرگ تر باعث خواهد شد که دنیا جای بهتری برای زندگی و کار شود. با اختصاص دادن وقتمان برای کمک داوطلبانه به سالمندان (مثلا چند ساعت در هفته) ما در بهتر کردن فردای دنیای مان نقش خواهیم داشت.
کمک داوطلبانه به سالمندان ممکن است فقط یه رابطه ساده به نظر برسد اما میتواند یک مثال برای دیگران در جامعه باشد. داوطلب شدن برای کمک به سالمندان در حال پیشرفت است و روش مراقبت از آنها را برای همیشه تغییر خواهد داد. هدف شما از کمک داوطلبانه به سالمندان فقط این نیست که آنها شادتر و سالمتر زندگی کنند، بلکه از چنین سرویس هایی که برای مراقبت از داوطلبان کمک میگیرد هم حمایت میکنید.
کار داوطلبانه ای که شما انجام میدهید برای یک اجتماع از افراد بازنشسته مانند انجام خدمات عمومی یا حمایت از افرادی که کمک داوطلبانه به سالمندان میکنند، به ما کمک میکند تا دنیا را به جای بهتری تبدیل کنیم. به عنوان یک فرد سالمند، همراهی شما با برنامه ما به ما اجازه میدهد تا برای افراد مسن در جامعه تان کمک پیدا کنیم. اگر شما میخواهید کمک داوطلبانه به سالمندان انجام دهید، مشارکت شما اصل فعالیت ماست و امکان انجام خدمات ضروری را برای افراد مسن فراهم میکند.
موضوع ساده ای که استارت یک مکالمه را در یک کافه بزند میتواند به عنوان یک ایده رشد کرده و در نهایت باعث تغییر جهان شود. با وجود تکنولوژی جامعه و افرادی که میخواهند کمک داوطلبانه به سالمندان انجام دهند، میتوانند بسیار بهتر از حالت منفرد کار کنند و موفق شوند. به خاطر داشته باشید که هر طرحی همواره با یک ایده آغاز شده است و با همکاری به واقعیت تبدیل شده است. کمک داوطلبانه به سالمندان به ما کمک کرده تا بتوانیم به خود داوطلبین، سالمندان و در نهایت به دنیا خدمت کنیم.
توجه شما را به چند آمار مختصر از کشور ایالات متحده جلب میکنم:
? تنها 3.6 % از افراد بالا تر از 65 سال در خانه سالمندان هستند. مردان سالمند بیشتر تمایل دارند با همسرشان زندگی کنند در حالیکه زنان به زندگی تنها علاقه بیشتری دارند.
? از هر 5 فرد مسن 4 نفر با یک بیماری مزمن یا مریضی سخت مانند بیماری های قلبی، التهاب مفاصل یا پوکی استخوان میجنگد. 50% حداقل با دوتا از این بیماری ها دست و پنجه نرم میکنند.
? در سن 75 سالگی حدود 3/1 مردان و 2/1 زنان هیچ فعالیت فیزیکی ندارند. شما میتوانید افراد مسن را با ترغیب به شرکت در کلاس رقص در محل نگهداری از سالمندان به سلامت تشویق کنید.
? نسبت زنان به مردان در سنین بالای 65 سال 100 به 76 است. همین نسبت برای بالای 85 سال 100 به 49 می باشد.
? 99% افراد بالای 65 سال بیمه سلامت دارند و 93% آنها از حمایت دولتی برای سلامت شان برخوردارند.
? بر اساس آمار های ارائه شده مردی که سن 65 سال را پشت سر بگذارد به طور میانگین تا 84.3 سال زندگی خواهد کرد و زنی با چنین شرایطی تا 86.6 سال عمر خواهد کرد.
? افراد بالای 75 سال 3 بار بیشتر از افرادی در سنین 22 – 44 سال، به پزشک مراجعه میکنند.
? آمار فقر در ایالات متحده در میان افراد بالای 65 سال بالاترین میزان خود را دارد با حدود 10.5% .

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار