مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

تست بیش فعالی کودک 4 ساله

تست بیش فعالی کودک 4 ساله

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

کودکان مبتلا به ADHD اغلب علائم را در زمانی که بسیار جوان هستند نشان می دهند. والدین ممکن است متوجه شوند که فرزندشان نسبت به خواهر و برادر یا همبازی‌هایش فعال‌تر، پرحرف‌تر، تکانشی‌تر است یا در گوش دادن یا پیروی از دستورالعمل‌ها مشکل بیشتری دارد. اهمیت تست بیش فعالی کودک را در این مقاله برای شما عزیزان توضیح می‌دهیم.

تست بیش فعالی کودک را چه زمانی باید به دنبال کمک باشم و از کجا شروع کنم؟

در واقع تست بیش فعالی کودک از ۴ سالگی به بعد انجام می‌شود. کودک را می توان از سن چهار سالگی برای ADHD ارزیابی کرد. برخی از کودکان در مهدکودک یا کلاس اول ارزشیابی خواهند داشت. بسیاری از والدین قبل از ارزیابی، منتظر می مانند تا علائم در خانه و مدرسه مشکلاتی را ایجاد کند.

تست بیش فعالی کودک 4 ساله
تست بیش فعالی کودک 4 ساله

والدین باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی فرزند خود در صورت نگرانی صحبت کنند. ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند ارزیابی انجام دهد یا والدین را نزد متخصص ADHD دوران کودکی بفرستد. در صورتی که کودک در مدرسه مشکل داشته باشد، مدرسه می تواند ارزیابی آموزشی را نیز به منظور فراهم آوردن امکانات تحصیلی انجام دهد. کودکانی که در مدارسی تحصیل می کنند که بودجه فدرال دریافت می کنند، دارای حقوق آموزشی هستند که شامل ارزشیابی می شود.

متخصصان زیادی وجود دارند که می توانند کودک را از نظر ADHD ارزیابی کنند. هنگام گرفتن قرار ملاقات، مهم است که یک مصرف کننده باهوش باشید. از متخصص در مورد تجربه خاص و آموزش در مورد کودکان مبتلا به ADHD بپرسید. ممکن است بخواهید بپرسید که متخصص چگونه کودک را از نظر ADHD ارزیابی می کند تا مطمئن شوید که ارزیابی کامل انجام خواهد شد.

پیشنهاد مقاله : تفاوت شیطنت و بیش فعالی

بیش فعالی کودک ۴ ساله  شامل چه مواردی می شود؟

 • برای پیدا کردن اینکه آیا کودک دارای علائمی است که نشان دهنده ADHD است یا خیر
 • برای درک اینکه آیا آنها به اندازه کافی شدید هستند و به اندازه کافی مشکلات ایجاد می کنند که نیاز به تشخیص دارد
 • برای اطمینان از اینکه شرایط متفاوتی وجود ندارد که علائم را بهتر توضیح دهد
 • برای درک اینکه آیا کودک بیش از یک بیماری همزمان دارد یا خیر
 • برای درک اینکه آیا کودک علائم ADHD دارد یا خیر، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یا متخصص ADHD در مورد علائم:
 • بی توجهی
 • تکانشگری
 • بیش فعالی
تست بیش فعالی کودک 4 ساله
تست بیش فعالی کودک 4 ساله

 

ارزیابی و تست بیش فعالی کودک ۴ ساله  و  علائم ADHD می تواند برای تشخیص ADHD کافی باشد، اما اغلب برای کمک به کودک برای دریافت درمان مناسب کافی نیست. یک ارزیابی کامل تمام دلایل ممکن برای رفتارهای مشکل ساز را در نظر می گیرد.

ارزیابی کامل در مورد رفتار کودک در خانه، مدرسه و در فعالیت هایی مانند ورزش یا پیشاهنگی سوال می کند. این شامل اطلاعاتی از والدین یا سرپرستان، ارائه دهندگان مراقبت از کودک، معلمان، سایر پرسنل مدرسه، یا سایر پزشکان سلامت روان است که در پرستاری از کودک نقش دارند. گاهی اوقات یک کودک علائم ADHD را در یک مکان نشان می دهد اما در جای دیگر نه.

اطلاعات این بزرگسالان دیگر می تواند نشان دهد که کودک کجا و چرا برخی از رفتارها را دارد. این اطلاعات می تواند به رد یا رد برخی از دلایل اضافی برای رفتارهایی که ممکن است به درمان متفاوتی نیاز داشته باشند کمک کند.

تست بیش فعالی کودک 4 ساله
تست بیش فعالی کودک 4 ساله

تست بیش فعالی کودک ۴ ساله کامل ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • مصاحبه با والدین و فرزند
 • بررسی تاریخچه پزشکی خانوادگی، به خصوص اگر سایر اعضای خانواده دارای ADHD باشند
 • مقیاس های رتبه بندی رفتار کودک توسط والدین و معلم تکمیل شده است
 • خود گزارشی والدین از سبک فرزندپروری
 • وقت گذاشتن با کودک برای مشاهده رفتار چه در خانه، مدرسه یا در مطب پزشکی
 • تست های روانشناختی مبتنی بر کلینیک
 • بررسی سوابق تحصیلی و پزشکی قبلی
 • تست هوش، تست پیشرفت تحصیلی یا غربالگری ناتوانی های یادگیری در صورتی که کودک نمرات ضعیفی داشته باشد یا با یادگیری مشکل داشته باشد.
 • یک غربالگری پزشکی، فیزیکی یا عصبی رشدی برای رد هر گونه شرایط پزشکی دیگری که ممکن است علائمی شبیه ADHD ایجاد کند.
 • غربالگری بیشتر بینایی و شنوایی، و همچنین ارزیابی رسمی گفتار و زبان
 • همه کودکان ارزیابی یکسانی دریافت نمی کنند. ارزیابی آنها به علائم و مشکلات خاص آنها بستگی دارد. به عنوان مثال، کودکانی که در یادگیری مشکل دارند ممکن است نیاز به ارزیابی متفاوتی نسبت به کودکانی داشته باشند که با مدیریت احساسات دست و پنجه نرم می کنند.

بیشتر بخوانید: حشره ساس

تست بیش فعالی کودک 4 ساله
تست بیش فعالی کودک 4 ساله

سخن پایانی

بیمه درمانی اغلب برخی از ارزیابی ها را پوشش می دهد. با این حال، آزمایش ناتوانی یادگیری ممکن است در پوشش بیمه گنجانده نشود و ممکن است نیاز باشد که توسط مدرسه دولتی محلی انجام شود.نتایج ارزیابی کامل می‌تواند برای ایجاد یک برنامه درمانی مناسب برای کودک خاص، از جمله درمان و حمایت در خانه، مدرسه و سایر فعالیت‌ها استفاده شود.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.