مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

نکات مهم درباره نگهداری از بیمار سرطانی

نکات مهم درباره نگهداری از بیمار سرطانی

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

نکات مهم درباره نگهداری از بیمار سرطانی: مراقبت و پرستاری بیمار سرطانی می تواند از نظر احساسی و جسمی سخت باشد. با این حال، می‌تواند لحظاتی هم وجود داشته باشد که آرامش‌بخش و با ارزش باشد.

بسته به نیازهای فرد مبتلا به سرطان، شما ممکن است انواع مختلفی از حمایت را ارائه دهید، از جمله:

 • حمایت عاطفی
 • در مراقبت های پزشکی کمک کنید
 • در مسائل مالی و بیمه ای کمک کنید
 • به عنوان رابط بین بیمار و تیم مراقبت های بهداشتی خدمت می کند

مهم‌ترین نکات برای نگهداری از بیمار سرطانی

به یاد داشته باشید که مراقبت یک تلاش گروهی است.یک مراقب عضو یک تیم مهم از اعضای خانواده، دوستان، داوطلبان و تیم مراقبت های بهداشتی است. هر یک از اعضای تیم مهارت ها و نقاط قوت مختلفی را برای ارائه مراقبت موثر ارائه می دهد.اگر شما مراقب اصلی هستید، به هر یک از اعضای تیم کمک کنید تا نگرانی ها، نظرات و احساسات خود را بیان کند. همچنین مطمئن شوید که فرد مبتلا به سرطان در صورت امکان نقش محوری در همه بحث ها و تصمیم گیری ها دارد.

CancerCare یک وب سایت ویژه برای مراقبین فراهم می کند، My Cancer Circle. این وب سایت می تواند به مراقبین کمک کند تا خانواده و دوستانی را که می خواهند کمک کنند سازماندهی کنند.

نکات مهم درباره نگهداری از بیمار سرطانی
نکات مهم درباره نگهداری از بیمار سرطانی
 • سایر انجمن های آنلاین را برای پشتیبانی پیدا کنید.
 • فهرستی از وظایف ایجاد کنید

با تهیه فهرستی از تمام وظایف مراقبتی خود شروع کنید. سعی کنید آنها را بر اساس اهمیت مرتب کنید.سپس، از فهرست استفاده کنید تا تصمیم بگیرید که چگونه وظایف را بین دوستان، خانواده، متخصصان و سایر داوطلبان تقسیم کنید. درباره تقسیم مسئولیت ها بیشتر بیاموزید.

نکات مهم درباره نگهداری از بیمار سرطانی
نکات مهم درباره نگهداری از بیمار سرطانی

فهرستی از وظایف برای نکات نگهداری از بیمار سرطانی

 • فعال باشید

مسئولیت را بر عهده بگیرید و تا حد امکان برای جلوگیری از حوادث اضطراری لحظه آخری برنامه ریزی کنید. این همچنین می تواند به ایجاد حس کنترل و نظم کمک کند.برنامه‌هایی ایجاد کنید که فهرستی از اقوام، دوستان یا داوطلبان دیگر در زمان و برای چه وظایفی در دسترس است. مطمئن شوید که همه مراقبین درگیر مدتی برای دوری بدون احساس گناه یا نگرانی دارند.مراقبت از راه دور نیاز به برنامه ریزی بیشتری دارد. در مورد اینکه چگونه یک مراقب موثر از راه دور باشید، بیاموزید.

 • حلال مشکل باشید

مشکلات را شناسایی کنید، آنچه را که لازم است پیدا کنید و دنبال کنید. از نصیحت و کمک دیگران نترسید. به دنبال راه حل های خلاقانه ای باشید که برای شما و شخصی که از او مراقبت می کنید کارآمد باشد.سعی کنید مثبت اندیش باشیدداشتن نگرش مثبت می تواند به تنظیم لحن برای همه کارهایی که انجام می دهید کمک کند. ممکن است کنترلی بر آنچه برای شما اتفاق می افتد نداشته باشید، اما می توانید نحوه واکنش خود را تغییر دهید. برای کمک به مقابله، با سایر اعضای تیم مراقبت صحبت کنید. همچنین ممکن است بخواهید با دوستان، مشاوران مذهبی یا معنوی، مشاوران و متخصصان مراقبت های بهداشتی صحبت کنید.

 • خودت را بشناس

به عنوان یک مراقب، نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید. این به شما اجازه می دهد تا حد و مرزی را تعیین کنید و بدانید چه زمانی باید کمک بخواهید.تعیین محدودیت ها می تواند به شما و شخصی که از او مراقبت می کنید کمک کند. فردی که از او مراقبت می کنید می تواند کمی استقلال داشته باشد، در حالی که شما استراحت می کنید. مهم است که تشخیص دهید چه زمانی به استراحت نیاز دارید تا احساس خستگی نکنید.

 • خدمات حرفه ای و داوطلبانه را در نظر بگیرید

این خدمات شامل مراقبت حرفه ای در منزل، وعده های غذایی در منزل و کمک به فعالیت های روزمره می باشد.برخی از سازمان‌های اجتماعی داوطلبانی دارند که می‌توانند در حمل و نقل کمک کنند یا از بیمه درمانی یا مزایای دیگر حمایت کنند. یک بیمارستان محلی یا مددکار اجتماعی محلی منبع عالی برای ارجاع به برنامه های جامعه شما است.

 • مراقبت از سلامت عاطفی فرد مبتلا به سرطان

مهم است که به فردی که از او مراقبت می کنید کمک کنید تا حس کنترل خود را حفظ کند. تشخیص سرطان ممکن است باعث شود او کنترل کمی بر زندگی داشته باشد. با این سوال شروع کنید که آیا می توانید به جای اینکه خودتان آن را انجام دهید، به یک کار یا تصمیم خاص کمک کنید.

 • برقراری ارتباط

یکی از مهمترین وظایف مراقب صحبت کردن با فرد مبتلا به سرطان است. زمانی را انتخاب کنید که برای صحبت کردن هر دوی شما مناسب باشد.اطمینان حاصل کنید که او بخش مرکزی همه بحث ها و تصمیم گیری ها خواهد بود. برای احساسات و عقاید شخص باز باشید. و زمان کافی برای توضیح کامل احساسات خود بگذارید.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.